Windows 7 wciąż działa na ponad 100 mln komputerów

Windows 7 wciąż działa na ponad 100 mln komputerów

Windows 7 wciąż działa na ponad 100 mln komputerów

Możliwość komentowania Windows 7 wciąż działa na ponad 100 mln komputerów została wyłączona

W przypadku większości komputerów i laptopów w naszym kraju polskie kasyno i bonus bez depozytu 2021 czy też edytory tekstów nie są możliwe do obsługi bez systemy Windows. Od lat jest on najbardziej popularny w Polsce, deklasując Linuksa czy MacOS. Choć obecnie mamy do czynienia ze stale ulepszanym Windowsem 10, to jednak według ostatnich szacunków, na świecie wciąż ponad 100 mln osób korzysta z Windowsa 7.

Lata mijają, przyzwyczajenia zostają

Choć na początku stycznia 2020 roku Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie dla Windowsa 7, to według informacji podanych przez portal ZDNet, Windows 7 nadal działa na co najmniej 100 milionach komputerów. Takie dane wynikają z różnych raportów analitycznych. W przypadku komputerów osobistych może być on aktywny nawet na poziomie 20%. Microsoft od lat twierdzi, że na całym świecie ponad 1,5 miliarda osób korzysta z systemu Windows w różnych wersjach. Oczywiście na chwilę obecną niezwykle trudną jest oszacować dokładną liczbę takich osób, gdyż różne firmy analityczne korzystają z odmiennych metod.

Wszyscy analitycy zgadzają się jednak co do tego, że na świecie aktywnych jest wciąż co najmniej 100 milionów urządzeń z tym systemem. Niektórzy mówią nawet o 20% wszystkich komputerów. Jak już wspomnieliśmy, wsparcie dla systemu Windows 7 zakończyło się w styczniu 2020 roku, czyli prawie 11 lat po pierwszym uruchomieniu tego systemu operacyjnego. Fachowcy przewidywali, że w 2020 roku nastąpi drastyczny spadek liczby jego użytkowników. Stało się coś zupełnie innego. W wyniku pandemii wiele osób zostało zmuszonych do pracy czy nauki zdalnej, a ich wybór zamiast na Windows 10 padł właśnie na 7. Związane jest to nie tylko z ceną i dostępnością, lecz także sporo osób uruchomiło swoje zakurzone laptopy czy pecety, na których znajdował się właśnie Windows 7. Według serwisu StatCounter zaprezentowanych w listopadzie 2020 roku, Windows 7 miał 17,68% udziału w globalnym rynku komputerów PC z wybranym systemem od Microsoftu. Jeszcze ciekawiej wyglądały te dane dla naszego kraju, gdzie wartość ta wyniosła 18,94%. Jako ciekawostkę można podać, że Windows XP osiągnął wynik 1,31%, co było prawie 3 razy większe niż w przypadku niechlubnej Visty.

Być może dopiero w nadchodzących 12 miesiącach dojdzie do większych zmian, choć trzeba przyznać, że opisywana przez nas 7 dzięki swojej długowieczności powoli może zyskiwać taki sam kultowy status jak legendarny już dziś Windows XP.

Windows 7 – ponad 10 lat pracy na rynku

Windows 7 to jeden z największych hitów w zakresie systemów operacyjnych wydanych przez Microsoft. Jego premiera na rynku miała miejsce 22 października 2009 roku. Przez wielu był on witany niczym wybawienie, albowiem pełnił funkcję następcy znienawidzonej przez użytkowników Visty. Windows 7 pojawił się w dwóch głównych wersjach 32-bit i 64-bit. Wymagania sprzętowe w jego przypadku nie były tak duże. Procesor to minimum 1 GHz x86 bądź x86-64, z pamięcią 1 lub 2 GB RAM, DirectX 9.0, WDDM 1.0 oraz od 16 do 20 GB niezbędnej przestrzeni na dysku.

Nie minął nawet rok i w maju 2010 roku używany był przez ponad 20% wszystkich operatorów systemów Windows – był to przy tym jeszcze ten czas, gdy wciąż sporo osób korzystało z XP. 2,5 roku od premiery Microsoft pochwalił się, że sprzedał ponad 630 mln licencji na swój nowy system.

zawsz 1002

podobne wpisy

Rząd USA dodaje DJI do czarnej listy

Możliwość komentowania Rząd USA dodaje DJI do czarnej listy została wyłączona

Ubezpieczenie domu – dlaczego opłaca się je mieć?

Możliwość komentowania Ubezpieczenie domu – dlaczego opłaca się je mieć? została wyłączona

Jakie są zalety samochodów elektrycznych?

Możliwość komentowania Jakie są zalety samochodów elektrycznych? została wyłączona

Przegląd tanich głośników bezprzewodowych

Możliwość komentowania Przegląd tanich głośników bezprzewodowych została wyłączona

10 year challange i media społecznościowe

Możliwość komentowania 10 year challange i media społecznościowe została wyłączona

Status przepisów dotyczących kasyn internetowych w Polsce

Możliwość komentowania Status przepisów dotyczących kasyn internetowych w Polsce została wyłączona

Gry online – historia i współczesność

Możliwość komentowania Gry online – historia i współczesność została wyłączona

Gdzie szukać najlepszych bonusów bukmacherskich?

Możliwość komentowania Gdzie szukać najlepszych bonusów bukmacherskich? została wyłączona

Orientalna kuchnia dla wegetarian

Możliwość komentowania Orientalna kuchnia dla wegetarian została wyłączona

Najlepsi projektanci wnętrz, których warto obserwować na Instagramie

Możliwość komentowania Najlepsi projektanci wnętrz, których warto obserwować na Instagramie została wyłączona

City break. Jak zaplanować pobyt?

Możliwość komentowania City break. Jak zaplanować pobyt? została wyłączona

Gry dla miłośników czołgów

Możliwość komentowania Gry dla miłośników czołgów została wyłączona

Create AccountLog In Your Account