Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta

Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta

Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta

Możliwość komentowania Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta została wyłączona

Wrocławski rynek jest przez niektórych nazywany najpiękniejszym po rynku tym w Brukseli

Rynek we Wrocławiu

Jest nazywany najpiękniejszym po rynku w Brukseli. W tym miejscu przecinają się szlaki mieszkańców oraz turystów. Rynek jest miejscem idealnym do relaksowania się oraz organizowania spotkań z przyjaciółmi. Pod Pręgierzem albo pod pomnikiem hrabiego Aleksandra Fredry spotykają się młodzi ludzie. Pomnik znanego pisarza został przeniesiony do Wrocławia ze Lwowa, a spora grupa wrocławian również ma wrocławskie korzenie. Niejedna zakochana para zdecydowała się umówić w tym właśnie miejscu.

Jest tu wiele barów, pubów, restauracji, zabytkowy Ratusz, a także przyklejone do ściany Ratusza Muzeum Miejskie, pełne interesujących eksponatów przypominających niezwykłą historię miasta. Wokół Rynku zgromadzone są także sklepy, biblioteka miejska, cukiernie, apteki, sklepy z odzieżą oraz obuwiem – ceny w tym miejscu są wysokie, w końcu to centrum miasta, ale podziwiać zawsze można.

Pięć minut wystarczy, aby dotrzeć na Uniwersytet Wrocławski lub znaleźć się przy nastrojowej ulicy o nazwie Psie Budy – tutaj przez lata pracował słynny Pan Zygmunt, fryzjer świadczący usługi wysokiej jakości. Niedaleko znajduje się ulica Ruska ze słynnymi arkadami, barami i sklepami oraz niewielkie uliczki o nazwie Świętego Mikołaja, Rzeźnicza ze słynnym Teatrem Współczesnym czy Kiełbaśnicza, nazywana „ulicą hoteli”, ponieważ takich miejsc jest tutaj sporo. Niewielkie uliczki w okolicach Rynku składają się na niepowtarzalny klimat miasta.

Nie tylko wrocławski rynek

Rynek wyłożony jest kostką, która pełna jest szpar, na które uskarżają się panie na szpilkach, osoby starsze i niepełnosprawne, mamy z dziecięcymi wózkami. Po licznych skargach na Rynku pojawi się… szpilkostrada, czyli droga bez szpar, przyjazna wyżej opisanym osobom.

Obecnie po rynku można jeździć na rowerach oraz poruszać się dorożkami zaprzężonymi w konie. Rynek jest miejscem klimatycznym, które nigdy nie zasypia – kawiarnie, bary, restauracje oraz dyskoteki otwarte są do wczesnych godzin rannych, a w większości przypadków do ostatniego gościa, oferując znakomite drinki oraz pyszne potrawy.

Niedaleko Rynku znajduje się Panorama Racławicka, budynek w formie rotundy, kryjący panoramę słynnej bitwy, pędzla Kossaka i Styki. Miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć, ponieważ obrazów tego rodzaju jest tylko kilka w całej Europie. Poza tym jest to obraz pokazany w sposób trójwymiarowy, możliwy do podziwiania przez pół godziny, z opisem przedstawianym przez lektora. Bilet do Panoramy Racławickiej pozwala obejrzeć również Muzeum Narodowe, a w nim między innymi słynne Abakany, czyli rzeźby Magdaleny Abakanowicz.

Spacerując po Rynku oraz przyległych do niego uliczkach można w pełni uwierzyć, że Wrocław jest miastem spotkań z historią, kulturą oraz życzliwymi ludźmi, którzy kochają to miasto zniszczone w 70 procentach podczas II wojny światowej. Miasto, które jest jednym z najpiękniejszych polskich miast, pełnym możliwości, szans oraz znakomicie ulokowanym w pobliżu Niemiec oraz Czech.

Wrocławski rynek w SuperPolonia.info

Zobacz też:
> Atrakcje na event we Wrocławiu
> Wrocław i Dolny Śląsk – atrakcje na wesele

podobne wpisy

Słynne wrocławskie jarmarki

Możliwość komentowania Słynne wrocławskie jarmarki została wyłączona

Wrocław jak Nowy Jork?

Możliwość komentowania Wrocław jak Nowy Jork? została wyłączona

Najciekawsze zabytki Wrocławia – TOP 10

Możliwość komentowania Najciekawsze zabytki Wrocławia – TOP 10 została wyłączona

Ciekawe pomniki we Wrocławiu

Możliwość komentowania Ciekawe pomniki we Wrocławiu została wyłączona

Ciekawe parki we Wrocławiu

Możliwość komentowania Ciekawe parki we Wrocławiu została wyłączona

Wrocławskie krasnale – to warto wiedzieć

Możliwość komentowania Wrocławskie krasnale – to warto wiedzieć została wyłączona

Muzea we Wrocławiu – TOP 10

Możliwość komentowania Muzea we Wrocławiu – TOP 10 została wyłączona

Poznaj dzielnice Wrocławia

Możliwość komentowania Poznaj dzielnice Wrocławia została wyłączona

Ciekawostki historyczne o Wrocławiu

Możliwość komentowania Ciekawostki historyczne o Wrocławiu została wyłączona

Wrocław. Wyspa Piasek na Odrze i jej atrakcje

Możliwość komentowania Wrocław. Wyspa Piasek na Odrze i jej atrakcje została wyłączona

Najlepsza atrakcja na event we Wrocławiu

Możliwość komentowania Najlepsza atrakcja na event we Wrocławiu została wyłączona

Wrocław Leśnica ciekawostki

Możliwość komentowania Wrocław Leśnica ciekawostki została wyłączona

Create AccountLog In Your Account