Szaman wypędza szatana z Kremla

Aleksandr Gabyszew (obecnie lat 53) w 2019 roku postanowił odbyć pieszą pielgrzymkę do Moskwy. Chciał rozpalić na Placu Czerwonym ognisko, zagrać na bębnie i odprawić modły, aby wypędzić z Kremla szatana. Mówił, że Putin to uosobienie złych mocy.

Historyk z dalekiej Jakucji

Gabyszew, z wykształcenia historyk, nie nawoływał do przemocy, nie chciał nikomu zrobić krzywdy, jednak w Rosji wystarczy wypowiedzieć nazwisko Putin i służby stawiane są na nogi.

Gdyby Jakucja, najdalej wysunięta na wschód część Rosji była krajem, byłaby w pierwszej dziesiątce największych powierzchnią krajów świata. Bo zajmuje 1/5 obecnego państwa Putina. Jakutów jest tu blisko połowa, więcej niż Rosjan (ok. 36%). Stąd do Moskwy jest tyle, że nawet Google Maps wymięka i proponuje tylko drogę lotniczą. Jakieś 8 tysięcy kilometrów. Szaman z Jakucji postanowił jednak dotrzeć do Moskwy na piechotę. Czyżby zwariował?

Aleksandr Gabyszew zdobywa sympatię oraz wrogów

Postoje szamana przemierzającego na piechotę setki kilometrów w stronę Moskwy w kolejnych miastach Jakucji powodowały, że zdobywał coraz większą sympatię, a nawet sławę, głównie dzięki mediom społecznościowym. W Czycie witało to ok. 700 osób. Coraz więcej Jakutów kibicowało mu i trzymało kciuki za sukces. Ale ta jego idea… Czyżby chciał obalić Putina? Było tylko kwestią czasu, aż zainteresują się nim rosyjskie służby.

szaman Aleksandr Gabyszew Putin antychryst Rosja
Szaman Aleksandr Gabyszew chce wypędzić szatana z Kremla

Najpierw został pobity przez „nieznanych sprawców”, którzy sugerowali mu, aby zawrócił. Szedł jednak dalej. Po przebyciu na piechotę trzech tysięcy kilometrów, co trwało 4 miesiące, wędrowca został pojmany przez funkcjonariuszy FSB i osadzony w zakładzie psychiatrycznym. Nie znaleziono jednak żadnych podstaw ku temu aby stwierdzić że zwariował, więc został wypuszczony na wolność. To go utwierdziło w przekonaniu, że warto kontynuować misję.

Kolejne próby dotarcia do Moskwy

W 2020 roku Aleksandr Gabyszew tę samą trasę, z metą pod Kremlem, postanowił pokonać na koniu. Nie byle jakim, białym rumaku, za którym miała podążać kawalkada samochodów z jego zwolennikami. Miało być szybciej niż na piechotę. Znów został pojmany i uprowadzony. Przypadku nie było, bo w Rosji nie ma przypadków. Służby już wiedziały, że jest upartym zawodnikiem i jeśli mu nie przeszkodzą, dotrze do Moskwy. W psychiatryku przebywał od maja do lipca.

Szaman z Jakucji trzecią próbę podjął w 2021 roku. Sąd skierował go na przymusowe leczenie psychiatryczne, a ten nie stawił się gdzie mu kazano. Podczas pojmania w jego domu przez ok. 50 funkcjonariuszy, został ranny w głowę i krwawił – tak informowały media pod koniec stycznia 2021. Tym razem miał spędzić w zakładzie psychiatrycznym (psychuszce) nawet na kilka lat. To sprawdzony w tym kraju w dziesiątek lat sposób na tych, którzy nie podobają się władzy, nawet jeśli nie złamali prawa. Jeśli nie więzienie, to zamknięcie w zakładzie psychiatrycznym.

Szaman z Buriacji, Nikołaj Dyłykow, który też wybierał się do Moskwy, aby walczyć z „satanistycznymi pedofilami”, też został zatrzymany przez FSB.

Rosyjska inwazja, która zaczęła się pod koniec lutego 2022 w Ukrainie i protesty w wielu miastach Rosji pokazują, że nie dało się wypędzić szatana z Kremla. Ale warto próbować…

Szaman Aleksandr Gabyszew: (c) SuperPolonia.info

Zobacz też:
> Putin antychryst

podobne wpisy

Muzyka Mozarta żeby dziecko było inteligentne?

Możliwość komentowania Muzyka Mozarta żeby dziecko było inteligentne? została wyłączona

10 ciekawostek – Korea Północna i Południowa

Możliwość komentowania 10 ciekawostek – Korea Północna i Południowa została wyłączona

Sky Tower w Auckland, Nowa Zelandia

Możliwość komentowania Sky Tower w Auckland, Nowa Zelandia została wyłączona

Château de Foix

Możliwość komentowania Château de Foix została wyłączona

Poland – wieś na wyspie Kiritimati

Możliwość komentowania Poland – wieś na wyspie Kiritimati została wyłączona

Historia nalewek. Różne smaki alkoholu

Możliwość komentowania Historia nalewek. Różne smaki alkoholu została wyłączona

Z wizytą we włoskiej Kalabrii

Możliwość komentowania Z wizytą we włoskiej Kalabrii została wyłączona

Namiętne ciekawostki o ustach

Możliwość komentowania Namiętne ciekawostki o ustach została wyłączona

Maria Skłodowska Curie na torcie

Możliwość komentowania Maria Skłodowska Curie na torcie została wyłączona

Katedra św. Grzegorza Oświeciciela, Erywań

Możliwość komentowania Katedra św. Grzegorza Oświeciciela, Erywań została wyłączona

Bukareszt. Cerkiew Kretzulescu (Crețulescu)

Możliwość komentowania Bukareszt. Cerkiew Kretzulescu (Crețulescu) została wyłączona

10 ciekawostek o krowach

Możliwość komentowania 10 ciekawostek o krowach została wyłączona

Create AccountLog In Your Account