Dlaczego pojechać do Chile

Atrakcje Chile

Szlaki turystyczne prowadzące od plaż nad oceanem po górskie szczyty, miejsca związane z imperium Inków i inne atrakcje oferuje Chile, państwo w Ameryce Południowej

Bogactwo podróżniczej oferty Chile wynika w dużej mierze z jego uwarunkowań geograficznych. Jest to to kraj położony w kilku strefach klimatycznych, zachwycający różnorodnymi krajobrazami, choćby najdłuższych gór czy najsuchszej pustyni świata. To państwo objęte klamrą oceanu i gór, w której znajdziemy tak lodowce, jeziora, zawsze zielone lasy i ponad 50 wulkanów.

– Mówi się, że Chile to idealne miejsce, aby realizować szalone plany i spełniać marzenia. Zjeżdżają tam miłośnicy sportów ekstremalnych, rajdowcy, miłośnicy kultur indiańskich i wspinaczki wysokogórskiej – mówi Maciej Knopa, travel manager serwisu Fru.pl.

Santiago i Valparaiso

Odkrywanie Chile rozpoczyna się zwykle od zwiedzania jego stolicy – Santiago, gdzie mieści się też główne i największe lotnisko tego kraju. Santiago oferuje nie tylko piękne zabytki i muzea – w tym Narodowe Muzeum Historyczne ze sztuką prekolumbijską, ale też bogate życie nocne. Bellavista, Suecia, Vitacura, Borderio czy Providencia – to rejony miasta, w których roi się od restauracji, barów i klubów, w których można przetańczyć całą noc.

150 kilometrów od stolicy, nad samym brzegiem Oceanu Spokojnego leży Valparaiso, nazywane najbardziej kolorowym miastem świata. Wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO miasto jest pełne barw dzięki staraniom swoich mieszkańców, którzy dbają, aby ich domy były zawsze świeżo i kolorowo pomalowane.

Torres de Paine Chile atrakcje park narodowy
Atrakcje Chile: park narodowy Torres de Paine

W siodle przez kraj

Chile jest ważnym miejscem na mapie świata dla miłośników jazdy konnej. Wycieczki konne po Patagonii są jednym z turystycznych hitów. Mogą trwać nawet kilkanaście dni, a ich trasy, liczące nawet setki kilometrów, biegną między innymi przez Park Narodowy Torres del Paine.

Popularnością cieszą się także rejsy rzeczne po Patagonii, podczas których można podziwiać lodowce. Jednymi z najsłynniejszych jest Serrano, znajdujący się w parku Bernardo O’Higgins (południowe Chile). Większość rejsów organizuje się tak, aby na koniec spływu umożliwić uczestnikom spacer po lodowcu.

Atrakcje Chile: trekking po pustyni

W północnej części Chile spotkamy fanów trekkingu. Jest tu piaszczysto-kamienista pustynia Atacama, czyli jeden z najsuchszych terenów na Ziemi. Roztaczają się na niej iście księżycowe widoki, a miejscami jest usiana czerwonymi skałami i przypomina powierzchnię Marsa. Położone na Atakamie miasteczko Quillagua trafiło do Księgo Rekordów Guinnessa jako najbardziej suche na świecie. Od lat 70. XX wieku deszcz padał tam… trzy razy.

Punktem wypadowym trekkingowców jest zwykle położona na wysokości 2500 m.n.p.m. miejscowość San Pedro. Wycieczki zazwyczaj zaczynają się od leżącej w pobliżu Doliny Księżycowej.

Deska i fale

W Chile panują świetne warunki do surfingu. Na północy Chile fale są naprawdę mocne i tam zjeżdżają się doświadczeni surferzy, natomiast w centralnej i południowej części kraju warunki są łagodniejsze. Najbardziej znane miejsce surfingowe to Pichilemu, miasteczko leżące w centralnej części kraju.

Atrakcje Chile w SuperPolonia.info, dostarczył infoWire.pl
Na zdjęciu: Chile. Wulkan Calbuco i jezioro Llanquihue

podobne wpisy

Wesoły Wieżowiec w Bigmingham i Notingham

Możliwość komentowania Wesoły Wieżowiec w Bigmingham i Notingham została wyłączona

Bizon od teraz oficjalnym symbolem USA

Możliwość komentowania Bizon od teraz oficjalnym symbolem USA została wyłączona

Z czego słynie Norwegia – 10 ciekawostek

Możliwość komentowania Z czego słynie Norwegia – 10 ciekawostek została wyłączona

Miasto Chongqing, Chiny

Możliwość komentowania Miasto Chongqing, Chiny została wyłączona

10 miejsc, które powinieneś zobaczyć w USA

Możliwość komentowania 10 miejsc, które powinieneś zobaczyć w USA została wyłączona

Grecja. Wyspa Lesbos

Możliwość komentowania Grecja. Wyspa Lesbos została wyłączona

Park Narodowy Fiordland, Nowa Zelandia

Możliwość komentowania Park Narodowy Fiordland, Nowa Zelandia została wyłączona

Muzeum Historii Armenii w Erywaniu, Armenia

Możliwość komentowania Muzeum Historii Armenii w Erywaniu, Armenia została wyłączona

Atrakcje Angoli: Tigres, miasto – widmo

Możliwość komentowania Atrakcje Angoli: Tigres, miasto – widmo została wyłączona

Grecka wyspa Rodos – ciekawostki

Możliwość komentowania Grecka wyspa Rodos – ciekawostki została wyłączona

Ponure statystyki Chicago

Możliwość komentowania Ponure statystyki Chicago została wyłączona

Pomnik Waszyngtona

Możliwość komentowania Pomnik Waszyngtona została wyłączona

Create AccountLog In Your Account