Dlaczego pojechać do Chile

Atrakcje Chile

Szlaki turystyczne prowadzące od plaż nad oceanem po górskie szczyty, miejsca związane z imperium Inków i inne atrakcje oferuje Chile, państwo w Ameryce Południowej

Bogactwo podróżniczej oferty Chile wynika w dużej mierze z jego uwarunkowań geograficznych. Jest to to kraj położony w kilku strefach klimatycznych, zachwycający różnorodnymi krajobrazami, choćby najdłuższych gór czy najsuchszej pustyni świata. To państwo objęte klamrą oceanu i gór, w której znajdziemy tak lodowce, jeziora, zawsze zielone lasy i ponad 50 wulkanów.

– Mówi się, że Chile to idealne miejsce, aby realizować szalone plany i spełniać marzenia. Zjeżdżają tam miłośnicy sportów ekstremalnych, rajdowcy, miłośnicy kultur indiańskich i wspinaczki wysokogórskiej – mówi Maciej Knopa, travel manager serwisu Fru.pl.

Santiago i Valparaiso

Odkrywanie Chile rozpoczyna się zwykle od zwiedzania jego stolicy – Santiago, gdzie mieści się też główne i największe lotnisko tego kraju. Santiago oferuje nie tylko piękne zabytki i muzea – w tym Narodowe Muzeum Historyczne ze sztuką prekolumbijską, ale też bogate życie nocne. Bellavista, Suecia, Vitacura, Borderio czy Providencia – to rejony miasta, w których roi się od restauracji, barów i klubów, w których można przetańczyć całą noc.

150 kilometrów od stolicy, nad samym brzegiem Oceanu Spokojnego leży Valparaiso, nazywane najbardziej kolorowym miastem świata. Wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO miasto jest pełne barw dzięki staraniom swoich mieszkańców, którzy dbają, aby ich domy były zawsze świeżo i kolorowo pomalowane.

Torres de Paine Chile atrakcje park narodowy
Atrakcje Chile: park narodowy Torres de Paine

W siodle przez kraj

Chile jest ważnym miejscem na mapie świata dla miłośników jazdy konnej. Wycieczki konne po Patagonii są jednym z turystycznych hitów. Mogą trwać nawet kilkanaście dni, a ich trasy, liczące nawet setki kilometrów, biegną między innymi przez Park Narodowy Torres del Paine.

Popularnością cieszą się także rejsy rzeczne po Patagonii, podczas których można podziwiać lodowce. Jednymi z najsłynniejszych jest Serrano, znajdujący się w parku Bernardo O’Higgins (południowe Chile). Większość rejsów organizuje się tak, aby na koniec spływu umożliwić uczestnikom spacer po lodowcu.

Atrakcje Chile: trekking po pustyni

W północnej części Chile spotkamy fanów trekkingu. Jest tu piaszczysto-kamienista pustynia Atacama, czyli jeden z najsuchszych terenów na Ziemi. Roztaczają się na niej iście księżycowe widoki, a miejscami jest usiana czerwonymi skałami i przypomina powierzchnię Marsa. Położone na Atakamie miasteczko Quillagua trafiło do Księgo Rekordów Guinnessa jako najbardziej suche na świecie. Od lat 70. XX wieku deszcz padał tam… trzy razy.

Punktem wypadowym trekkingowców jest zwykle położona na wysokości 2500 m.n.p.m. miejscowość San Pedro. Wycieczki zazwyczaj zaczynają się od leżącej w pobliżu Doliny Księżycowej.

Deska i fale

W Chile panują świetne warunki do surfingu. Na północy Chile fale są naprawdę mocne i tam zjeżdżają się doświadczeni surferzy, natomiast w centralnej i południowej części kraju warunki są łagodniejsze. Najbardziej znane miejsce surfingowe to Pichilemu, miasteczko leżące w centralnej części kraju.

Atrakcje Chile w SuperPolonia.info, dostarczył infoWire.pl
Na zdjęciu: Chile. Wulkan Calbuco i jezioro Llanquihue

podobne wpisy

Wyspa Wielkanocna, Chile – ciekawostki

Możliwość komentowania Wyspa Wielkanocna, Chile – ciekawostki została wyłączona

Wycieczka do Monument Valley, westernowej krainy

Możliwość komentowania Wycieczka do Monument Valley, westernowej krainy została wyłączona

Zakaz fotografowania czy cenzura

Możliwość komentowania Zakaz fotografowania czy cenzura została wyłączona

Złota Świątynia Dambulla

Możliwość komentowania Złota Świątynia Dambulla została wyłączona

Wyjazd do Turcji? Radzimy jak się przygotować

Możliwość komentowania Wyjazd do Turcji? Radzimy jak się przygotować została wyłączona

Kenia. Ruiny średniowiecznego miasta Gedi

Możliwość komentowania Kenia. Ruiny średniowiecznego miasta Gedi została wyłączona

Drożyzna w Wenecji zniechęca turystów

Możliwość komentowania Drożyzna w Wenecji zniechęca turystów została wyłączona

James Watson House na Manhattanie

Możliwość komentowania James Watson House na Manhattanie została wyłączona

Tijuana, Meksyk

Możliwość komentowania Tijuana, Meksyk została wyłączona

Santa Monica, kurort w Kalifornii

Możliwość komentowania Santa Monica, kurort w Kalifornii została wyłączona

Miasto Berat, Albania

Możliwość komentowania Miasto Berat, Albania została wyłączona

Engelbrekt Engelbrektsson

Możliwość komentowania Engelbrekt Engelbrektsson została wyłączona

Create AccountLog In Your Account