Ciekawostki o Las Vegas, mieście grzechu

Każdy wie, gdzie leży Las Vegas i z czego słynie najbardziej. Poznaj ciekawostki na temat tego miejsca

Ciekawostki o Las Vegas z historii

 1. Choć Las Vegas nikomu raczej nie kojarzy się z zabytkami i historią sięgającą dalej niż do połowy XX wieku, nie oznacza to, że miasto nie ma swojej przeszłości. Pierwsze budynki stworzone przez nierodzimych mieszkańców okolicy powstały w 1855 roku i zbudowali je mormońscy misjonarze. Fort, który wtedy powstał, określany jako Stary Mormoński, nadal można zobaczyć w Las Vegas. Jest ulokowany na skrzyżowaniu Bulwaru Las Vegas (Las Vegas Blvd) oraz Alei Waszyngtońskiej (Washington Ave). 
 1. To, z czego miasto słynie obecnie, nie było legalne aż do 1931 roku. To wtedy zalegalizowano kasyna i wszelkie gry hazardowe, a Las Vegas zaczęło zyskiwać swoją sławę. 
 1. Dopiero po II wojnie światowej Las Vegas zaczęło być kojarzone z hazardem i szeroko rozumianą rozrywką. Również wtedy obok kasyn zaczęły wyrastać hotele, a także całe zintegrowane kompleksy. 
 1. Najstarszym hotelem w Las Vegas jest Golden Gate Hotel & Casino, który został otwarty w 1906 roku pod nazwą Hotel Nevada. 
 1. Choć Las Vegas powstało w erze boomu kolejowego i było częściowo jego następstwem, obecnie do miasta turyści nie dojadą pociągiem. 

Turyści w Las Vegas

 1. W Las Vegas można znaleźć aż 20 hoteli z listy największych na świecie. 
 1. Łącznie w całym mieście znajduje się około 150 tysięcy pokoi hotelowych. To oznacza, że przeciętnemu turyście zajęłoby ponad 400 lat i pochłonęłoby budżet wysokości 18 milionów dolarów, aby spędzić noc w każdym z nich. 
 1. Las Vegas to nie tylko miejsce pełne kasyn, ale miasto oferuje również muzea dla poszukujących innego typu rozrywki. Nie są to jednak klasyczne placówki, jakie znamy z większości turystycznych krajów. W mieście grzechu można odwiedzić Muzeum Neonów, Muzeum Erotyki, jeszcze mniej typowe Muzeum Testów Atomowych, czy największą perełkę, Narodowe Muzeum Przestępczości Zorganizowanej i Egzekwowania Prawa.  
 1. Liczba osób, które codziennie przemieszczają się przez i w okolicach Las Vegas jest naprawdę duża. Rocznie na lotnisku McCarran odprawia się ponad 50 milionów pasażerów, co czyni to miejsce siódmym najbardziej zatłoczonym lotniskiem w Północnej Ameryce. Samo miasto odwiedzane jest każdego roku przez ponad 42 miliony turystów. Z Kalifornii dziennie granicę stanów przekracza nawet 45 tysięcy ludzi.  

Kasyna i gry hazardowe 

 1. Choć Las Vegas określane jest jako miasto grzechu, nie każdy grzech jest tam mile widziany. Dla wielu turystów zaskakujące okazuje się odkrycie, że w tym właśnie miejscu prostytucja jest nielegalna. Wielu odwiedzających miasto uważa, że skoro to miasto pełne kasyn i hazardu, inne formy rozrywki też są dozwolone. Szeroko rozumiana praca seksualna jest jednak nielegalna w Las Vegas oraz innych częściach stanu Nevada, np. w mieście Reno. 
 1. Na każdych ośmiu mieszkańców miasta przypada jeden sprawnie działający automat do gier. 
 1. Największa wygrana miała miejsce w kasynie o nazwie Excalibur i wynosiła 39 milionów dolarów. Sumę tę wygrał młody człowiek w slotach po umieszczeniu w nich 100 dolarów. 
 1. Największe obstawienie w ruletce miało miejsce w 2010 roku i wynosiło 250 tysięcy dolarów. 
 1. Najwięcej pieniędzy w kasynie obstawił William Lee Bergstrom w latach 80. Do kasyna Binion’s Horseshoe przyniósł walizkę wypełnioną pieniędzmi, w której znajdowało się 777 tysięcy dolarów — w przeliczeniu na dzisiejsze stawki jest to kwota zbliżająca się do 2,5 miliona dolarów. 
 1. Las Vegas rozświetlone jest milionem światełek w różnych kombinacjach, dlatego uznawane jest za najjaśniejsze miejsce na Ziemi. Uważa się nawet, że Las Vegas Blvd to najbardziej rozświetlona ulica na planecie, którą widać także z promów kosmicznych. Na zdjęciu na stronie KosmosNews można zobaczyć miasto nocą.  

Las Vegas, to miejsce z pewnością magiczne, z jedyną w swoim rodzaju atmosferą. Nie da się ukryć, że na każdym kroku w mieście króluje kult pieniądza i wygranych. Jednak z pewnością warto choć raz to miejsce odwiedzić. Nie trzeba jednak rezerwować biletu jeśli chce się tylko spróbować swoich sił w kasynie. Las Vegas to centrum gier hazardowych, ale nie jedyne takie miejsce na świecie. Każdy może spróbować swoich sił w kasynie, co może być też treningiem przed wyjazdem do stolicy hazardu. Wystarczy odwiedzić takie strony jak  VSO, na których znajdują się listy zaufanych kasyn online. Trzeba jedynie wybrać odpowiednie, założyć konto, zadbać o własne bezpieczeństwo i rozpocząć grę. Wszystko jest jasno wyjaśnione, pewne i daje szanse na naprawdę duże wygrane. Kto wie, może uda się zdobyć pieniądze na podróż do Las Vegas?  

Ciekawostki o Las Vegas / 1063 / zawsz 

Uwaga. W Polsce hazard jest nielegalny, dlatego treść zamieszczona w tym artykule jest wyłącznie informacyjna i dostępna dla użytkowników spoza Polski.

podobne wpisy

Ile kosztuje karykaturzysta na wesele?

Możliwość komentowania Ile kosztuje karykaturzysta na wesele? została wyłączona

Wpływ gier wideo na hazard

Możliwość komentowania Wpływ gier wideo na hazard została wyłączona

Windows 7 wciąż działa na ponad 100 mln komputerów

Możliwość komentowania Windows 7 wciąż działa na ponad 100 mln komputerów została wyłączona

Ślub i wesele jesienią? Za i przeciw

Możliwość komentowania Ślub i wesele jesienią? Za i przeciw została wyłączona

Mass media we współczesnym świecie

Możliwość komentowania Mass media we współczesnym świecie została wyłączona

Zupa pomidorowa – Polacy ją lubią!

Możliwość komentowania Zupa pomidorowa – Polacy ją lubią! została wyłączona

Uśmiech pomaga w życiu

Możliwość komentowania Uśmiech pomaga w życiu została wyłączona

Kryteria wyboru najlepszego kasyna online

Możliwość komentowania Kryteria wyboru najlepszego kasyna online została wyłączona

Doleciałeś, ale nie ma bagażu. Co wtedy?

Możliwość komentowania Doleciałeś, ale nie ma bagażu. Co wtedy? została wyłączona

Najdziwniejsze zakłady bukmacherskie

Możliwość komentowania Najdziwniejsze zakłady bukmacherskie została wyłączona

Podstawowe kryteria wyboru najlepszego kasyna online

Możliwość komentowania Podstawowe kryteria wyboru najlepszego kasyna online została wyłączona

Największe kasyna na świecie – TOP 10

Możliwość komentowania Największe kasyna na świecie – TOP 10 została wyłączona

Create AccountLog In Your Account