5 miejsc w Polsce na jesienny weekend

5 miejsc w Polsce na jesienny weekend

5 miejsc w Polsce na jesienny weekend

Możliwość komentowania 5 miejsc w Polsce na jesienny weekend została wyłączona

Jeśli złota polska jesień jest łaskawa i wciąż mamy dobrą pogodę, może zaplanować wyjazd na weekend przed zimą? Podpowiadamy, gdzie ciekawie spędzić czas

Bory Tucholskie

Jeśli jesteś miłośnikiem lasów, długich spacerów, przejażdżek rowerowych lub grzybobrania, tutaj poczujesz się jak w niebie. Bory wiele oferują szczególnie tym osobom, które chciałyby uciec od zgiełku miasta. Płaski teren idealnie nadaje się na dłuższe wycieczki, a ciągnące się bezkreśnie lasy obfitują we wszelkiego rodzaju grzyby. Warto wybrać się także do Rezerwatu przyrody Cisy Staropolskie, który jest najstarszym rezerwatem w Polsce i drugim w Europie. Cisza, spokój, bory i jeziora, to zapowiedź idealnego wypoczynku.

Białowieża

To propozycja dla osób pragnących odpoczynku od miasta, pędu i technologii. Może być problem ze złapaniem zasięgu w telefonie, za to jest szansa, że twoją drogę przetnie jeden z żubrów, których rezerwat znajduje się nieopodal. W Białowieży czas płynie wolniej, spacery po puszczy pokazują siłę natury, a przenikające się kultury katolicyzmu i prawosławia tworzą ciekawą mieszankę. Można zauważyć ją w architekturze miasteczka, zwyczajach, a także wyśmienitym jedzeniu, którego tu nie brakuje. Kolacja na starej stacji kolejowej może przenieść cię w czasie do opowieści o Annie Kareninie.

Bieszczady

Miejsce nadal nieodkryte i będące celem coraz większej ilości turystów. Nawet spędzając tu weekend można przejść piękne bieszczadzkie szlaki, jeździć na rowerach, a jeśli nie planujemy wycieczek po górach, to zobaczyć Jezioro Solińskie – największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny retencyjno-energetyczny. Warto jest zagłębić się nieco w historię tej części Polski i spróbować poszukać starych cerkwi. Przerwa w wędrówce i herbata w schronisku będą dobrym momentem na odkrywanie opowieści o tych okolicach.

Trójmiasto

To miejsce Polski jest najchętniej wybierane latem. Jesienią nieco pustoszeje, ale ta pora roku sprzyja spacerom po pustej plaży i odwiedzaniu restauracji, które w szczycie sezonu wypełnione są po brzegi. Molo w Sopocie zachęca spacerowiczów, a ulice pięknego Gdańska sprzyjają zwiedzaniu. Można przejść się ulicą Mariacką, sprawdzić czemu Zielona Brama jest tak nazwana, chociaż nie jest tego właśnie koloru oraz rozpocząć dzień w kawiarni, z widokiem na wodę. Może przy okazji odwiedzić Teatr Szekspirowski lub inne miejsce o charakterze kulturalnym, których tu nie brakuje. Jesienią można poznać Trójmiasto od zupełnie innej strony.

Kraków i okolice

Jednym z najbardziej urzekających jesienną porą miast, jest Kraków. Zachwyca zabytkami, których architektura świetnie komponuje się z wszechobecnymi barwami jesieni. Można zrezygnować z pomocy profesjonalnych przewodników i zorganizowanych grup, a zamiast tego niespiesznym krokiem poznawać nowe miejsca na mapie miasta. To także wspaniały czas na zwiedzenie najpopularniejszych zabytków Krakowa, w których o tej porze roku pojawia się mniej turystów.

podobne wpisy

Zakopane – stolica polskich Tatr

Możliwość komentowania Zakopane – stolica polskich Tatr została wyłączona

Klaun podróżuje po Polsce

Możliwość komentowania Klaun podróżuje po Polsce została wyłączona

Dlaczego zimą kochamy góry?

Możliwość komentowania Dlaczego zimą kochamy góry? została wyłączona

Mazury. Spływy łodziami po Krutyni

Możliwość komentowania Mazury. Spływy łodziami po Krutyni została wyłączona

Poznaj Rzeszów

Możliwość komentowania Poznaj Rzeszów została wyłączona

Żywiec w województwie śląskim

Możliwość komentowania Żywiec w województwie śląskim została wyłączona

Zamek w Ząbkowicach Śląskich

Możliwość komentowania Zamek w Ząbkowicach Śląskich została wyłączona

Konkurs Wybitny Polak 2014

Możliwość komentowania Konkurs Wybitny Polak 2014 została wyłączona

Suwałki, najzimniejsze miasto Polski

Możliwość komentowania Suwałki, najzimniejsze miasto Polski została wyłączona

Henryk Sienkiewicz, powieść W pustyni i w puszczy

Możliwość komentowania Henryk Sienkiewicz, powieść W pustyni i w puszczy została wyłączona

Urząd Miejski w Poznaniu, dawne Kolegium Jezuickie

Możliwość komentowania Urząd Miejski w Poznaniu, dawne Kolegium Jezuickie została wyłączona

Ciekawostki polskie (4)

Możliwość komentowania Ciekawostki polskie (4) została wyłączona

Create AccountLog In Your Account