5 miejsc w Polsce na jesienny weekend

5 miejsc w Polsce na jesienny weekend

5 miejsc w Polsce na jesienny weekend

Możliwość komentowania 5 miejsc w Polsce na jesienny weekend została wyłączona

Jeśli złota polska jesień jest łaskawa i wciąż mamy dobrą pogodę, może zaplanować wyjazd na weekend przed zimą? Podpowiadamy, gdzie ciekawie spędzić czas

Bory Tucholskie

Jeśli jesteś miłośnikiem lasów, długich spacerów, przejażdżek rowerowych lub grzybobrania, tutaj poczujesz się jak w niebie. Bory wiele oferują szczególnie tym osobom, które chciałyby uciec od zgiełku miasta. Płaski teren idealnie nadaje się na dłuższe wycieczki, a ciągnące się bezkreśnie lasy obfitują we wszelkiego rodzaju grzyby. Warto wybrać się także do Rezerwatu przyrody Cisy Staropolskie, który jest najstarszym rezerwatem w Polsce i drugim w Europie. Cisza, spokój, bory i jeziora, to zapowiedź idealnego wypoczynku.

Białowieża

To propozycja dla osób pragnących odpoczynku od miasta, pędu i technologii. Może być problem ze złapaniem zasięgu w telefonie, za to jest szansa, że twoją drogę przetnie jeden z żubrów, których rezerwat znajduje się nieopodal. W Białowieży czas płynie wolniej, spacery po puszczy pokazują siłę natury, a przenikające się kultury katolicyzmu i prawosławia tworzą ciekawą mieszankę. Można zauważyć ją w architekturze miasteczka, zwyczajach, a także wyśmienitym jedzeniu, którego tu nie brakuje. Kolacja na starej stacji kolejowej może przenieść cię w czasie do opowieści o Annie Kareninie.

Bieszczady

Miejsce nadal nieodkryte i będące celem coraz większej ilości turystów. Nawet spędzając tu weekend można przejść piękne bieszczadzkie szlaki, jeździć na rowerach, a jeśli nie planujemy wycieczek po górach, to zobaczyć Jezioro Solińskie – największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny retencyjno-energetyczny. Warto jest zagłębić się nieco w historię tej części Polski i spróbować poszukać starych cerkwi. Przerwa w wędrówce i herbata w schronisku będą dobrym momentem na odkrywanie opowieści o tych okolicach.

Trójmiasto

To miejsce Polski jest najchętniej wybierane latem. Jesienią nieco pustoszeje, ale ta pora roku sprzyja spacerom po pustej plaży i odwiedzaniu restauracji, które w szczycie sezonu wypełnione są po brzegi. Molo w Sopocie zachęca spacerowiczów, a ulice pięknego Gdańska sprzyjają zwiedzaniu. Można przejść się ulicą Mariacką, sprawdzić czemu Zielona Brama jest tak nazwana, chociaż nie jest tego właśnie koloru oraz rozpocząć dzień w kawiarni, z widokiem na wodę. Może przy okazji odwiedzić Teatr Szekspirowski lub inne miejsce o charakterze kulturalnym, których tu nie brakuje. Jesienią można poznać Trójmiasto od zupełnie innej strony.

Kraków i okolice

Jednym z najbardziej urzekających jesienną porą miast, jest Kraków. Zachwyca zabytkami, których architektura świetnie komponuje się z wszechobecnymi barwami jesieni. Można zrezygnować z pomocy profesjonalnych przewodników i zorganizowanych grup, a zamiast tego niespiesznym krokiem poznawać nowe miejsca na mapie miasta. To także wspaniały czas na zwiedzenie najpopularniejszych zabytków Krakowa, w których o tej porze roku pojawia się mniej turystów.

podobne wpisy

Mazury. Spływy łodziami po Krutyni

Możliwość komentowania Mazury. Spływy łodziami po Krutyni została wyłączona

Czy Krzysztof Kolumb był Polakiem

Możliwość komentowania Czy Krzysztof Kolumb był Polakiem została wyłączona

Ulica Wiejska w Helu

Możliwość komentowania Ulica Wiejska w Helu została wyłączona

Zamek krzyżacki w Świeciu

Możliwość komentowania Zamek krzyżacki w Świeciu została wyłączona

Ratusz w Szydłowcu

Możliwość komentowania Ratusz w Szydłowcu została wyłączona

Wieś Istebna – ciekawostki

Możliwość komentowania Wieś Istebna – ciekawostki została wyłączona

Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu

Możliwość komentowania Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu została wyłączona

Zaskakujące ciekawostki o Tarnowie

Możliwość komentowania Zaskakujące ciekawostki o Tarnowie została wyłączona

Z czego słynie Ostromecko w woj. kujawsko-pomorskim

Możliwość komentowania Z czego słynie Ostromecko w woj. kujawsko-pomorskim została wyłączona

Baca, juhas i gazda – znaczenie słów

Możliwość komentowania Baca, juhas i gazda – znaczenie słów została wyłączona

Niezwykłe fakty o Tarnowie Podgórnym

Możliwość komentowania Niezwykłe fakty o Tarnowie Podgórnym została wyłączona

Powstanie styczniowe w polskiej literaturze

Możliwość komentowania Powstanie styczniowe w polskiej literaturze została wyłączona

Create AccountLog In Your Account