Karykaturzysta na event – jak załatwić?

Karykaturzysta na event – poradnik

Wiele osób, które otrzymały zadanie załatwienia profesjonalnego karykaturzysty na event (firmowy lub prywatny), ma z tym duży problem. Czasem nie wystarczą studia z zarządzania, kilka lat w agencji eventowej, hotelu czy praca przy organizacji wesel. Jak w każdym zawodzie, trzeba mieć podstawowe informacje i jakiekolwiek doświadczenie, aby potem nie być rozczarowanym. Pomijając talent i umiejętności plastyczne (każdemu klientowi podoba się coś innego, a równocześnie każdy karykaturzysta ma swój indywidualny styl), nie będziemy tu doradzać w sprawach artystycznych, lecz organizacyjnych. Jak załatwić najlepszego karykaturzystę na event?

Atrakcje na event – zawodowy karykaturzysta

informacje o tym, czym różni się praca karykaturzystów ulicznych i eventowych, znajdziesz w innych miejscach, więc nie będziemy tu ich powielać. O tym, że są karykaturzyści zawodowi, rysujący na co dzień, amatorzy lubiący rysować i szukający jakichkolwiek zleceń, do tego plastycy wśród wielu działań artystycznych zajmujący się od czasu do czasu rysowaniem karykatur – pewnie też już wiesz. Pomyśl, którego karykaturzystę z tych trzech grup najchętniej chciałbyś zaprosić na event. I rozsądnie zaplanuj budżet, bo jeśli będzie skromny – jedyną opcją będzie zaproszenie amatora czyli rozczarowanie uczestników eventu.

Dobry karykaturzysta na event – fachowiec poszukiwany

„Nie będzie ten – będzie inny” – myślisz naiwnie, po otrzymaniu standardowej oferty karykaturzysty, który rysowaniem na imprezach zajmuje się zawodowo od lat. Prawdopodobnie honorarium początkowo wydało się zbyt wysokie, więc chciałbyś poszukać kogoś tańszego – czyli z mniejszym talentem i doświadczeniem. Ponieważ profesjonalistów i amatorów (tych radzimy omijać z daleka) dzieli nieduża różnica w cenie, narażasz się na podpisanie umowy z przypadkowym twórcą karykatur. Dlatego podstawowym pytaniem z jakim kontaktujesz się z zawodowym karykaturzystą eventowym, powinno być pytanie o dostępność terminu. Jeden z kilku karykaturzystów eventowych działających na rynku, termin który cię interesuje, od dawna może mieć już zajęty.

Drugim pytaniem, powinno być pytanie o szybkość rysowania. 4 albo 20 karykatur wykonanych w ciągu godziny, to jednak duża różnica. Szczególnie, że jak już wiesz, stawki są podobne czyli jeden karykaturzysta w kilka godzin eventu zrobi kilkanaście, inny setkę karykatur. Zapłacisz podobną kwotę, tymczasem dla uczestników eventu nie będzie obojętne ilu z nich wróci do domu ze swoją karykaturą. I czy będą zadowoleni z wykonanej karykatury.

karykatury na żywo atrakcje wesele Białystok karykaturzysta
Błyskawicznie rysowane karykatury na żywo w wykonaniu mistrza kreski, to wyjątkowa atrakcja na event firmowy

Karykaturzysta miejscowy czy najlepszy?

Niektórzy szukają jakiegokolwiek plastyka, byle mieszkał jak najbliżej miejsca, w którym ma się odbyć firmowy event lub wesele. To działanie intuicyjnie lub chęć oszczędzenia, gdyż wiadomo, że karykaturzyście, który na wieczorną imprezę ma przyjechać z daleka, trzeba zwrócić za dojazd i nocleg. Warto się jednak zastanowić, czy chcesz kogokolwiek ale miejscowego, czy jednak profesjonalnego karykaturzystę eventowego. Może zapłacisz nieco więcej (wspomniane koszta), jednak masz pewność, że na imprezie będzie osoba setki razy sprawdzona. Zrobisz tak, jeśli najważniejszą sprawą do ciebie jest zadowolenie uczestników eventu. Bo nie ma nic gorszego, niż otrzymanie prymitywnie narysowanej i zupełnie niepodobnej do siebie karykatury.

Kiedy pomyśleć o karykaturzyście?

Jak najwcześniej. Karykatury.com pierwsze 100-procentowe rezerwacje mają na ok. 2 lata roku przed planowanymi eventami. Często na pół roku przed terminem, większość weekendów jest w zarezerwowanych. Jeśli naiwnie wydaje ci się, ze najlepsi w tej branży do ostatniej chwili będą czekać akurat na twoje zapytanie – jesteś w błędzie. Gdy zaśpisz, z konieczności będziesz musiał zaprosić na imprezę jednego z amatorów lub plastyków trudniących się rysowaniem wszystkiego. Lub będziesz musiał zrezygnować z karykatur na evencie.

Wiech Warszawa da się lubić Szczepan Sadurski Warszawskie Targi Książki
Znany karykaturzysta polski, Szczepan Sadurski

Karykaturzysta na event – radził: Szczepan Sadurski, w Nowym Jorku nazwany „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”, szef Karykatury.com

Na zakończenie – największe miasta w Polsce, w których organizowane są eventy i wesela, na które zapraszani są profesjonalni karykaturzyści eventowi, rysujący karykatury na żywo: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Rzeszów, Opole, Katowice, Zielona Góra, Toruń, Kielce, Olsztyn, Łódź.

podobne wpisy

Polskie kasyna internetowe i dźwięk

Możliwość komentowania Polskie kasyna internetowe i dźwięk została wyłączona

Najbardziej hazardowe miasto w Polsce

Możliwość komentowania Najbardziej hazardowe miasto w Polsce została wyłączona

Top 3 najlepsze kasyna online opinii ekspertów

Możliwość komentowania Top 3 najlepsze kasyna online opinii ekspertów została wyłączona

Czy warto kupić opony wielosezonowe?

Możliwość komentowania Czy warto kupić opony wielosezonowe? została wyłączona

10 year challange i media społecznościowe

Możliwość komentowania 10 year challange i media społecznościowe została wyłączona

Najpopularniejsze hobby 2022

Możliwość komentowania Najpopularniejsze hobby 2022 została wyłączona

Fajerwerki – atrakcja na wesele

Możliwość komentowania Fajerwerki – atrakcja na wesele została wyłączona

Europejskie festiwale muzyczne 2018 – jak dotrzeć

Możliwość komentowania Europejskie festiwale muzyczne 2018 – jak dotrzeć została wyłączona

Czy korzystanie z Facebooka jest bezpieczne?

Możliwość komentowania Czy korzystanie z Facebooka jest bezpieczne? została wyłączona

Historia stylizacji paznokci

Możliwość komentowania Historia stylizacji paznokci została wyłączona

Podczas powodzi pamiętaj o zwierzętach. Jeże

Możliwość komentowania Podczas powodzi pamiętaj o zwierzętach. Jeże została wyłączona

Historia hazardu na tle rozwoju Europy

Możliwość komentowania Historia hazardu na tle rozwoju Europy została wyłączona

Create AccountLog In Your Account