Karykaturzysta na wesele – jak załatwić, jaka cena?

Karykaturzysta na wesele – poradnik

Wesel w Polsce odbywa się sporo. I każdy ma swoje wyobrażenie, jak jego wymarzona uroczystość powinna wyglądać. Wiele zależy oczywiście od finansów czyli od tego, ile państwo młodzi i ich rodzina chcą wydać na uroczystość weselną. Ale to jedyny taki wieczór w życiu, więc mało kto za wszelką cenę oszczędza. Najważniejsza jest dobra zabawa uczestników wesela, więc na to pieniądze powinny się znaleźć

Jeśli faktycznie zależy ci na dobrej zabawie gości wesela i na tym, żeby jak najlepiej je wspominali, zadbaj o wyjątkowe atrakcje, które to zapewnią. Coraz więcej organizatorów wesel uznaje, że taką atrakcją jest znakomity, szybko rysujący karykaturzysta eventowy. Radzimy, jak znaleźć najlepszego kandydata jako atrakcja na wesele.

Karykaturzysta na weselu – co jest ważne?

Możesz nie wiedzieć, ale profesjonalnych karykaturzystów eventowych czyli takich którzy dojeżdżają na eventy (firmowe lub wesela) w dowolne miejsce Polski, jest zaledwie kilku. Bo oczywiście zakładamy, że nie chcesz zatrudnić jednego z amatorów lub plastyków ogłaszających się w Internecie. Tych jest sporo. I o dziwo, ich stawki często są podobne do… stawek profesjonalistów.

Skoro nie znasz się na sztuce karykatury, a po wysokości honorarium niekoniecznie poznasz kto jest fachowcem, a kto amatorem – musisz brać pod uwagę kilka innych spraw. Przede wszystkim szybkość rysowania. Jeden artysta na wykonanie karykatury potrzebuje minimum kwadransa, innemu potrzeba około 10. minut, ale są też tacy, którym na stworzenie karykatury wystarczą dwie-trzy minuty. Im ktoś szybciej rysuje – tym więcej narysuje gości na twoim weselu. Tym więcej czasu spędzą na uczestniczeniu w zabawie weselnej, a nie na pozowaniu karykaturzyście. To chyba ważne? Tym bardziej, że chyba nikt nie liczy od sztuki. Płacisz za liczbę godzin pracy lub „za imprezę”.

karykatury na żywo wesele karykaturzysta
Karykaturzysta na wesele. Jeden w kilka godzin narysuje kilkunastu, inny aż setkę gości wesela

Szybki karykaturzysta na wesele i jego kalendarz

Nieważne czy karykaturzysta mieszka kilkanaście, kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów od miejsca, w którym będzie się odbywać twoje wesele. Wybierz profesjonalistę rysującego szybko. Najlepiej około setki gości wesela w kilka godzin.

Tych specjalistów można policzyć na palcach jednej ręki i to właśnie oni są najbardziej rozchwytywani. Nawet na dwa lata przed weselem już mają zajęte pierwsze terminy, a potem ich kalendarze zapełniają się coraz szybciej.

Jeśli będziesz zwlekać z decyzją albo o zaproszeniu karykaturzysty na wesele pomyślisz za późno – na tych najlepszych najprawdopodobniej nie będziesz już mieć szans. Musisz wybierać z tych, którzy jeszcze mają wolny termin. To oznacza, że niestety o „pierwszej lidze” karykaturzystów możesz już zapomnieć. A skoro wesele planujesz na rok czy półtora przed jego terminem – również o jak najlepszym karykaturzyście pomyśl właśnie wtedy.

rysownik na wesele karykatury karykaturzysta atrakcje weselne
Świetny karykaturzysta na wesele, to szczęście i uśmiech na twarzach gości wesela oraz miła pamiątka

Dlaczego szybkość rysowania jest tak ważna?

Rysowanie karykatury lub portretu wiąże się z pozowaniem. Z wyłączeniem się na pewien czas z aktywnego uczestniczenia w weselu. 15, 10 albo 2 minuty pozowania – to bardzo duża różnica. Wyobraź sobie, że karykaturzysta na wykonanie karykatury potrzebuje kwadransa, a wokół niego stoi kolejka kilkunastu osób. Po jakim czasie zostanie narysowana piętnasta osoba czekająca na swoją kolej? Czy długie oczekiwanie na swoją karykaturę będzie dla takiej osoby przyjemnością? Czy będzie mile wspominać 2-3 godziny czekania w kolejce na swoją karykaturę? Długie stanie w kolejce, zamiast tańczenia i biesiadowania z innymi gośćmi wesela? To chyba każdego przekonuje, że jeśli karykaturzysta na wesele – to ten, który rysuje naprawdę szybko.

Niektórym się wydaje, że kilkuminutowa karykatura, tak naprawdę dowcipny szkic twarzy, jest nieefektowny. Nieprawda, wszystko zależy od talentu i doświadczeni artysty. Jak ktoś nie umie rysować, nawet kwadrans nie wystarczy, żeby powstała udana karykatura. O jakości karykatur i zadowoleniu gości wesela nie decyduje czas, ale osobowość i talent artysty. To on wyczarowuje dowcipne podobizny. Uwierz, w tym fachu doświadczenie ma ogromne znaczenie. Karykatury nie rysują się same.

Ile kosztuje karykaturzysta na wesele?

Jeśli i tak robisz wesele na 100 lub więcej osób – nie oszczędzaj na siłę. Zapomnij o zatrudnieniu profesjonalnego karykaturzysty eventowego za 1-2 godziny (niektórzy miewają takie pomysły). Dwie czy 4 godziny – cena jaką zapłacisz będzie taka sama (lub prawie taka sama), a narysowanych będzie znacznie więcej. Poza tym wyobraź sobie, że jesteś karykaturzystą – czy przejechał(a)byś się kilkaset kilometrów w jedną stronę, żeby narysować kilkanaście karykatur, potem przespać się w hotelu i nad ranem znów za kierownicę i wracać? A zresztą, nawet jeśli jakiś profesjonalny karykaturzysta się zgodzi na te dwie godzinki, pomyśl ile taka eskapada będzie cię kosztować. Czy lepiej tę atrakcje zapewnić wszystkim uczestnikom wesela, czy tylko wybrańcom? I co sobie pomyślą pozostali, że są gorszymi gośćmi wesela?

Wiech Warszawa da się lubić Szczepan Sadurski Warszawskie Targi Książki
Znany karykaturzysta Szczepan Sadurski

Karykaturzysta na wesele Warszawa, Wrocław, Poznań, cała Polska – tekst (c): Szczepan Sadurski

Sadurski rysował na imprezach zamkniętych w USA, Australii i Europie. W Nowym Jorku prasa pisała, że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. W ostatniej dekadzie stworzył ok. 50 tys. karykatur. Ilustruje książki, rysunki drukuje w prasie (nie tylko polskiej), występuje w programach telewizyjnych.

Zobacz też:
> Karykaturzysta na event

Największe miasta w Polsce, w których organizowane są eventy i wesela, na które zapraszani są profesjonalni karykaturzyści eventowi, rysujący karykatury na żywo: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Rzeszów, Opole, Katowice, Zielona Góra, Toruń, Kielce, Olsztyn.

podobne wpisy

Jakie odszkodowanie za uszkodzenia palca w trakcie pracy w UK?

Możliwość komentowania Jakie odszkodowanie za uszkodzenia palca w trakcie pracy w UK? została wyłączona

Telewizja hotelowa – więcej niż rozrywka

Możliwość komentowania Telewizja hotelowa – więcej niż rozrywka została wyłączona

Popularne rasy kotów

Możliwość komentowania Popularne rasy kotów została wyłączona

Nieudana wycieczka? Od teraz 3 lata na reklamację

Możliwość komentowania Nieudana wycieczka? Od teraz 3 lata na reklamację została wyłączona

Czy lato, to najlepsza pora na ślub i wesele?

Możliwość komentowania Czy lato, to najlepsza pora na ślub i wesele? została wyłączona

Plaże dla naturystów w Polsce

Możliwość komentowania Plaże dla naturystów w Polsce została wyłączona

Poradnik dla osób szukających ubezpieczenia

Możliwość komentowania Poradnik dla osób szukających ubezpieczenia została wyłączona

Kandydat na prezydenta USA i polska Wikipedia

Możliwość komentowania Kandydat na prezydenta USA i polska Wikipedia została wyłączona

Manufaktura Satyry – konkurs w Żyrardowie

Możliwość komentowania Manufaktura Satyry – konkurs w Żyrardowie została wyłączona

Najgorętsze premiery science-fiction w 2021

Możliwość komentowania Najgorętsze premiery science-fiction w 2021 została wyłączona

Czy muzyka w sklepach przeszkadza?

Możliwość komentowania Czy muzyka w sklepach przeszkadza? została wyłączona

Kiedy można dostać zwrot podatku za pracę w Anglii?

Możliwość komentowania Kiedy można dostać zwrot podatku za pracę w Anglii? została wyłączona

Create AccountLog In Your Account