Kenia w Afryce – co warto wiedzieć

Kenia ciekawostki i atrakcje. Co warto wiedzieć o afrykańskiej Kenii

Polacy coraz częściej poszukują kierunków wakacyjnych, które będą dla nich egzotyczne oraz ciekawe. Cześć z nich wybiera Azję, część Afrykę. I właśnie na tym drugim kontynencie znajduje się państwo, które ma wiele do zaoferowania dla zwiedzających. Mowa tu o Kenii. Jedno jest pewne – jeśli chcesz poczuć Czarny Ląd, musisz tutaj przylecieć

Kenia informacje

Kenia, to kraj leżący na wschodzie Afryki. Graniczy z Somalią, Etiopią, Sudanem Południowym, Ugandą oraz Tanzanią. Językami urzędowymi są angielski oraz suahili. Przebiega przez niego równik, w związku z czym mamy do czynienia z łagodnym klimatem monsunowym. Oznacza to, że różnice temperatur w ciągu roku są niewielkie, a opady względnie częste. Wiele zależy od konkretnego regionu. Na wybrzeżu oraz w górach klimat jest bardziej wilgotny, a na pozostałych obszarach suchy, co powoduje, że niżej jest jedna pora deszczowa, a wyżej dwie. Pierwsza z nich jest w kwietniu i maju, natomiast druga w październiku i listopadzie. Trzeba też wiedzieć, że w Kenii przez zdecydowaną większość roku jest gorąco i wilgotno, co nie każdemu przypadnie do gustu. Jest to kraj utrzymujący się głównie z rolnictwa oraz turystyki. Panująca religia to chrześcijaństwo (aż 85%). Na drugim miejscu znajduje się islam – prawie 10%.

państwo Kenia ciekawostki atrakcje turystyczne Kenii Afryka safari
Afrykańskie państwo Kenia ciekawostki i atrakcje turystyczne

Kenia atrakcje turystyczne – safari

Jedną z największych atrakcji Kenii jest wyprawa na safari z licencjonowanym przewodnikiem. Dzięki temu, że kraj jest sawannowo–leśny, możemy tam spotkać wiele gatunków zwierząt, które znamy z filmów przyrodniczych. Dlatego będąc w Kenii nie można sobie odmówić pobytu na safari i możliwości podziwiania słoni afrykańskich, żyraf, lwów, gepardów, antylop czy hipopotamów w ich naturalnym środowisku. Podróż odbywa się w towarzystwie co najmniej dwóch doświadczonych osób, a samochód jest specjalnie zabezpieczony. Tak, aby każdy turysta z jednej strony czuł się bezpiecznie, a z drugiej miał nieskrępowaną możliwość podziwiania wszystkiego wokół.

Miasta Kenii

Ciekawym pomysłem jest odwiedzenie dużych miast Kenii, takich jak Nairobi (stolica) oraz Mombasa. W tym pierwszym na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Narodowe Kenii. Można w nim zobaczyć wiele eksponatów związanych z historią kraju i jego mieszkańców. Kolejnym miejscem must see jest Park Narodowy Nairobi, który znajduje się zaledwie osiem kilometrów od centrum. Można w nim zobaczyć egzotyczne zwierzęta, praktycznie nie ruszając się z miasta. Każdy, kto czytał „Pożegnanie z Afryką” powinien także zajrzeć do muzeum Karen Blixen – autorki tej książki. Z kolei jeśli ktoś chce poznać współczesne formy artystyczne afrykańskich artystów, to koniecznie musi zajrzeć do Galerii Watatu.

Parki narodowe, Masajowie

Kenia, to jednak przede wszystkim fauna i flora – warto odwiedzić co najmniej jeden park narodowy. Oprócz tego godny polecenia jest Park Tsavo, który jest zarazem największym oraz pierwszym, który powstał w tym kraju.  Jego cechą charakterystyczną jest występowanie słoni afrykańskich oraz wielkich baobabów. Więcej informacji na temat Kenii i tego co warto w niej zobaczyć, jest tu: http://www.tui.pl/wypoczynek/kenia.

Kenia to także Masajowie – rodowici mieszkańcy, którzy stronią od zdobyczy cywilizacji i mieszkają w rezerwatach, takich jak Masai Mara. Zorganizowane wycieczki pozwolą nam na pojechanie do masajskiej wioski oraz zobaczenie w jaki sposób żyją ci ludzie. Kontynuują oni wiele zwyczajów, które mają nawet kilkaset lat. Ich cechą charakterystyczną są czerwone stroje oraz półkoczowniczy tryb życia.

Turystyka w Kenii

Kenia to coraz częściej wybierany kraj na turystyczne wojaże. Ma wszystko czego potrzeba do szczęścia: przepiękne, piaszczyste plaże dla tych, którzy lubią wypoczywać, bądź też wyprawy na safari dla aktywnych. Szczególnie polecaną plażą jest Diani Beach – ma bardzo drobny piasek, a jego jasna barwa pięknie kontrastuje z błękitem oceanu. Kraj jest przygotowany na turystów, na każdym kroku widać troskę o nich. Nad oceanem znajdziemy mnóstwo hoteli czy też bungalowów – dobra baza noclegowa pozwala na dobranie takiego pokoju, jaki nam najbardziej odpowiada. Spotkamy w nich kuchnię nie tylko afrykańską, ale także europejską – dość mocno widać wpływ kolonizatorów.

Co warto wiedzieć podróżując do Kenii

Przed wyjazdem do Kenii warto sprawdzić kilka informacji. Przede wszystkim jest to wiza – Polacy muszą ją posiadać. Można zrobić to samemu jak i zlecić biurom podróży. Zazwyczaj za symboliczną opłatą pomagają uzyskać stosowane papiery. Nie można zapomnieć o wykupieniu ubezpieczenia medycznego – koszty leczenia są niezwykle drogie, należy się więc zabezpieczyć zawczasu.

Jadąc do Kenii warto się także zastanowić nad kwestią szczepień. Dobrze jest przed wyjazdem udać się do lekarza od chorób tropikalnych, który powie nam na co warto się zaszczepić oraz jak chronić własne zdrowie w egzotycznych warunkach. Warto zastanowić się nad szczepionką na dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz na żółtą gorączkę. Te ostatnie jest szczególnie zalecane. Otrzymuje się specjalne zaświadczenie, które warto mieć przy sobie. Taka szczepionka starcza na dziesięć lat i należy je zrobić na co najmniej dziesięć dni przed wyjazdem. Cały kraj jest również zagrożony malarią, która jak wiemy jest bardzo ciężką chorobą, a o zarażenie nią wcale nie jest tak trudno. Warto jest więc się zaznajomić z profilaktyką przeciwmalaryczną. Lekarz zazwyczaj przepisze odpowiedni lek, doradzi zabranie moskitier oraz repelentów, chroniących przed komarami. Dobrze jest też zabrać ze sobą przewiewne ubrania z dłuższym rękawem.

Kenia, to wspaniały kraj – jeden z ostatnich w Afryce, które z jednej strony są ucywilizowane i mają turystom wiele do zaoferowania, z a drugiej wciąż zachowały wiele pierwotnej dzikości. Dlatego jeśli szukasz pobytu we względnie komfortowych warunkach, a jednocześnie miejsca, które pozwoli poznać tę prawdziwą, pierwotną, czarną Afrykę, Kenia jest destynacją idealną.

Kenia ciekawostki i atrakcje w SuperPolonia.info

Zobacz też:
> Ciekawostki o Afryce i państwach Afryki

podobne wpisy

Château de Foix

Możliwość komentowania Château de Foix została wyłączona

Taman Negara – w malezyjskiej dżungli

Możliwość komentowania Taman Negara – w malezyjskiej dżungli została wyłączona

Ibiza. 750 euro kary za wypicie wody

Możliwość komentowania Ibiza. 750 euro kary za wypicie wody została wyłączona

Najpopularniejsze miejsca w Paryżu

Możliwość komentowania Najpopularniejsze miejsca w Paryżu została wyłączona

Tarragona i jej zabytki

Możliwość komentowania Tarragona i jej zabytki została wyłączona

Najczęściej fotografowane miejsca świata

Możliwość komentowania Najczęściej fotografowane miejsca świata została wyłączona

Berdiańsk w Ukrainie – ciekawostki

Możliwość komentowania Berdiańsk w Ukrainie – ciekawostki została wyłączona

Katedra św. Patryka w Nowym Jorku

Możliwość komentowania Katedra św. Patryka w Nowym Jorku została wyłączona

Ciekawostki ze świata: Korea Północna, Finlandia, Kuba…

Możliwość komentowania Ciekawostki ze świata: Korea Północna, Finlandia, Kuba… została wyłączona

Włoska kuchnia i jej przysmaki

Możliwość komentowania Włoska kuchnia i jej przysmaki została wyłączona

Zamek Örebro, Szwecja

Możliwość komentowania Zamek Örebro, Szwecja została wyłączona

Pałac Keraton w Yogyakarta

Możliwość komentowania Pałac Keraton w Yogyakarta została wyłączona

Create AccountLog In Your Account