Nietypowe dyscypliny sportowe – czy coś o nich słyszałeś?

Nietypowe dyscypliny sportowe – czy coś o nich słyszałeś?

Nietypowe dyscypliny sportowe – czy coś o nich słyszałeś?

Możliwość komentowania Nietypowe dyscypliny sportowe – czy coś o nich słyszałeś? została wyłączona

Wydawać by się mogło, że sport nie ma prawa mieć przed nami tajemnic. Oczywiście jedna osoba lubi piłkę nożną, kolejna woli siatkówkę, z kolei następna przepada za koszykówką lub jeszcze za czymś innym. Wszystko zdaje się jasne, ale sytuacja nie jest tak prosta. Krótko mówiąc, są też nietypowe dyscypliny sportowe. Dyscypliny, o których wiele osób mogło nie słyszeć

Mało znane dyscypliny sportowe

Nietypowe dyscypliny sportowe to temat, o którym można powiedzieć więcej, niż niektórym osobom może się zdawać. Sport daje ogromne możliwości i nie brakuje osób, które chętnie z tych możliwości korzystają. Tyczy się to graczy, jak i osób zainteresowanych oglądaniem poszczególnych wydarzeń.

Bubble football

Jedną z mało znanych dyscyplin jest bubble football. Chodzi o piłkę nożną, tyle że jest to football, w przypadku którego uczestnicy muszą wejść do dmuchanych kul (wystają tylko nogi). Reszta to niemal kopia tradycyjnej formy piłki nożnej – trzeba strzelić więcej bramek niż drużyna przeciwna. Bubble football to gra, w której można biegać, skakać, odbijać się czy nawet robić fikołki. To wszystko jest gwarancją naprawdę ogromnych emocji.

Cheese rolling

Cheese rolling to coroczny wyścig za toczącym się serem. Wydarzenie to odbywa się w hrabstwie Gloucestershire w Wielkiej Brytanii. Event ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem, choć trzeba przyznać, że uczestnicy wielokrotnie kończą rywalizację z urazami. Zmagania odbywają się na wzgórzu, które ma 200 metrów!

Podwodny hokej

Do najdziwniejszych sportów bez wątpienia można też zaliczyć podwodny hokej. Co więcej, organem zarządzającym jest Światowa Konfederacja Sportów Podwodnych. To pokazuje, że mowa o naprawdę poważnej rozgrywce. Niemniej podwodny hokej na razie nie zagościł na igrzyskach (ale są za to mistrzostwa świata).

nietypowe dyscypliny sportowe ciekawostki sport
Poznaj nietypowe dyscypliny sportowe

Mecze podwodnego hokeja odbywają się w podwodnych basenach na głębokości dwóch-trzech metrów. W jednym zespole jest 6 osób, każdy gracz ma kij ważący 1,5 kg oraz płetwy, maskę i fajkę. Szerokość bramek wynosi aż 3 metry, gdyż manewrowanie drążkiem pod wodą to zdecydowanie nie jest prosta sprawa.

Speedcubing

Do grona rzadkich sportów na pewno można też dodać speedcubing (speedsolving). Dyscyplina ta polega na jak najszybszym ułożeniu kostki Rubika i innych łamigłówek logicznych z jej rodziny. Zasady i regulacje dotyczące przebiegu zawodów ustanawiane są przez WCA (World Cube Association).

nietypowe dyscypliny sportowe ciekawostki sport
Nietypowe dyscypliny sportowe? A kto powiedział, że musi być sztampowo?

Boks szachowy

Niemożliwe nie istnieje? Jak się okazuje, połączenie boksu i szachów jest jak najbardziej możliwe. Boks szachowy to nazwa, która nie skrywa żadnych tajemnic – chodzi o połączenie walki bokserskiej z partią szachową. Zawodnicy rozgrywają jedenaście rund, z czego w sześciu grają w szachy, natomiast w pięciu się boksują. Runda szachowa trwa cztery minuty, natomiast runda bokserska jest o minutę krótsza.

Cycle ball

Skoro boks można połączyć z szachami, to do gry w piłkę można wykorzystać rower! Mecz piłki rowerowej może odbyć się na specjalnie przystosowanych rowerach – koła muszą mieć 26 cali. W przypadku piłki rowerowej możemy mówić o duetach – jedna osoba jest bramkarzem, z kolei druga odpowiada za to, co dzieje się w polu. W trakcie rozgrywki zakazane jest używanie rąk i nóg. Do gry wykorzystuje się koła rowerów.

Korfball

Do listy dziwnych sportów bez wątpienia można też zaliczyć korfball. W jednej drużynie mamy czterech mężczyzn i cztery kobiety. Celem jest wrzucenie piłki do kosza pozbawionego tablicy. Co ciekawe, jest to sport bezkontaktowy.

Trendy mogą się zmienić

Poza tym świat się zmienia i nie można wykluczyć, że pewne nietypowe dyscypliny sportowe z upływem czasu staną się bardzo popularne. Ludzie cały czas lubią szukać czegoś nowego.

Widać to choćby w przypadku sportu elektronicznego – zainteresowanie sportem elektronicznym stało się na tyle duże, że bukmacherzy wystawiają kursy na wydarzenia e-sportowe. Typowanie e-sportu to obecnie po prostu normalność, czego dowodem jest choćby oferta, jaką znajdziemy pod adresem mostbets-polska.com. Poza tym bukmacherzy odpowiadają na to, co dzieje się w trakcie poszczególnych zawodów – sport elektroniczny generuje ogromne zainteresowanie i firmy bukmacherskie nie mogło pozostać na to obojętne.

Jest tego więcej

Nietypowe dyscypliny sportowe są świetnym przykładem, że sport ma bardzo różne oblicza i o wielu z nich nie mamy pojęcia. Niewykluczone jednak, że z czasem sytuacja ulegnie zmianie. Wszystko zależy od zainteresowania. Nie bez znaczenia jest też ekspozycja – mistrzostwa świata czy igrzyska mają ogromny wpływ na rozpoznawalność. Z drugiej strony znalezienie się w programie igrzysk to nie jest łatwe zadanie. Ciągle poszukiwane są nowości, ale na znalezienie się w programie igrzysk dany sport musi sobie zasłużyć. Poza tym w tekście znalazły się tylko niektóre z dziwnych sportów. Lista mogłaby być znacznie dłuższa.

1476 / zawsz / nietypowe dyscypliny sportowe

podobne wpisy

Łebcz – ciekawostki o kaszubskiej wsi

Możliwość komentowania Łebcz – ciekawostki o kaszubskiej wsi została wyłączona

Briańsk – miasto w Rosji. Ciekawostki

Możliwość komentowania Briańsk – miasto w Rosji. Ciekawostki została wyłączona

Hel – ciekowostki o mieście Hel

Możliwość komentowania Hel – ciekowostki o mieście Hel została wyłączona

Niezwykłe fakty o Legnicy, które warto poznać

Możliwość komentowania Niezwykłe fakty o Legnicy, które warto poznać została wyłączona

Pole Mokotowskie w Warszawie

Możliwość komentowania Pole Mokotowskie w Warszawie została wyłączona

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Możliwość komentowania Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie została wyłączona

Taniec i jego niezwykła historia

Możliwość komentowania Taniec i jego niezwykła historia została wyłączona

Taniec poznańskich kibiców w Cambridge Dictionary

Możliwość komentowania Taniec poznańskich kibiców w Cambridge Dictionary została wyłączona

Debrzno w woj. pomorskim – ciekawostki

Możliwość komentowania Debrzno w woj. pomorskim – ciekawostki została wyłączona

10 niesamowitych ciekawostek o baobabach

Możliwość komentowania 10 niesamowitych ciekawostek o baobabach została wyłączona

Starogard Gdański – fakty i ciekawostki

Możliwość komentowania Starogard Gdański – fakty i ciekawostki została wyłączona

Ciekawostki kulinarne o kuchni polskiej

Możliwość komentowania Ciekawostki kulinarne o kuchni polskiej została wyłączona

Create AccountLog In Your Account