Dekoracje do tortów: które są obecnie najbardziej popularne?

Dekoracje do tortów: które są obecnie najbardziej popularne?

Dekoracje do tortów: które są obecnie najbardziej popularne?

Możliwość komentowania Dekoracje do tortów: które są obecnie najbardziej popularne? została wyłączona

Współczesne torty nie są po prostu smakołykami, ale dość często także prawdziwymi dziełami sztuki, nad stworzeniem których jednocześnie pracuje kilku utalentowanych cukierników. Na przestrzeni lat style dekorowania tortów ewoluowały, aby oddawać zarówno zmieniające się smaki, jak i artystyczne trendy. W tym artykule przyjrzyjmy się trendom dekoracji tortów, które pozostają aktualne na przestrzeni co najmniej 5 lat

Wydruki na masie cukrowej

Wydruki na papierze cukrowym, potocznie zwanym „opłatkiem” skruszeją, jeżeli pozostawimy je niezabezpieczone. Nie oznacza to, że nie można ich wcześniej przygotować, wręcz przeciwnie! To, jak przechowywać wydruk na masie cukrowej będzie zależeć od tego, w jaki sposób będzie on użyty do dekoracji tortu. Jeżeli będzie naklejony na masę cukrową jako stojący topper, to przechowujemy go tak jak dekoracje z masy cukrowej opisane wyżej. Jeżeli jednak wydruk będzie naklejany na bok deseru, czyli finalnie nie będzie płaski, to przechowujemy go w szczelnie zamkniętym worku strunowym, bez dopływu powietrza. Nie można dopuścić do wyschnięcia wydruku, ponieważ połamie się przy próbie naklejania go pod kątem, na boku tortu.

Jeśli chcesz zamówić tort z wydrukowanym dekorem, ale nie wiesz, jakie dokładnie zdobienie wybrać i którym cukiernikom powierzyć wykonanie deseru – przekieruj się na tę stronę. Znajdziesz tam wiele pomysłów na torty z różnych okazji, a także łatwo złożysz zamówienie na ekskluzywne i niesamowicie pyszne ciasto.

Dekoracje do tortów z masy cukrowej

Kwiaty, figurki, toppery, a nawet płaskorzeźby z masy cukrowej można przygotować kilka dni przed terminem. Wystarczy tylko zabezpieczyć je przed wilgocią i kurzem. Szczególnie kwiaty z masy cukrowej trzeba chronić przed wilgocią, bo od niej „wiotczeją”. Najbezpieczniej jest przechowywać dekoracje z masy cukrowej, wkładając je do kartonu i zostawiając w suchym miejscu. Dekoracje z masy cukrowej nie muszą być przechowywane w lodówce!

Dekoracje z papieru waflowego

Dekoracje z papieru waflowego też można przygotować kilka dni, a nawet tygodni przed dostarczeniem tortu! Tutaj również wystarczy je tylko zabezpieczyć przed kurzem. Jeżeli posiadasz kartki papieru waflowego, które zaczęły się kruszyć – nie wyrzucaj ich!

Dekoracje z izomaltu

Dekoracje z izomaltu również można przygotować z wyprzedzeniem. Podobnie jak w przypadku dekoracji z masy cukrowej, izomalt nie lubi wilgoci. Najlepiej jest go przechowywać w hermetycznie zamkniętym plastikowym pojemniku lub worku strunowym z umieszczonym w środku pochłaniaczem wilgoci.

Torty w stylu naked: modny minimalizm w świecie słodkości

Naked cakes to jeden z najgorętszych trendów ostatnich lat. Ten styl zazwyczaj polega na pozostawieniu odsłoniętych boków tortu, tak aby goście mogli podziwiać warstwy ciasta i kremu. Często są dekorowane świeżymi kwiatami, owocami lub jadalnymi kwiatuszkami, które dodają delikatnego uroku i naturalnego wyglądu. Jest to idealny wybór dla minimalistycznych uroczystości lub przyjęć w stylu boho.

Słodycze – to też piękna ozdoba

Słodkości na tortach? Tak, to trend, który zdobywa serca miłośników deserów na całym świecie. Dekoracje z użyciem różnorodnych słodkości nie tylko dodają tortom koloru i wyrazistego smaku, ale również sprawiają, że stają się one centrum uwagi na każdym przyjęciu.

Jedną z największych zalet tego trendu jest nieograniczona różnorodność i możliwość personalizacji. Cukierki, lizaki, ciasteczka, czekoladki, malutkie donuty, kolorowe draże, żelki, marshmallows – wszystko, co jest słodkie, może stać się elementem dekoracyjnym. Można użyć ulubionych słodkości jubilata, dekoracje dostosować do tematu przyjęcia lub po prostu skomponować z nich prawdziwie słodką, kolorową eksplozję.

Słodycze można układać wokół krawędzi tortu, tworząc kolorowe ramy albo na wierzchu, uzyskując efektowne kompozycje. Inną popularną techniką jest tworzenie „wodospadu” z drażetek lub małych czekoladek, które „spływają” z góry tortu. Można także stworzyć całe sceny z ulubionych cukierków, tworząc prawdziwe słodkie dzieło sztuki.

Które dekoracje tortu podobają Ci się najbardziej?

podobne wpisy

Słynne zabawki: Monopoly

Możliwość komentowania Słynne zabawki: Monopoly została wyłączona

Wyjeżdżasz? Pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania

Możliwość komentowania Wyjeżdżasz? Pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania została wyłączona

Doleciałeś, ale nie ma bagażu. Co wtedy?

Możliwość komentowania Doleciałeś, ale nie ma bagażu. Co wtedy? została wyłączona

Opłaty klimatyczne – wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Możliwość komentowania Opłaty klimatyczne – wszystko, co trzeba o nich wiedzieć została wyłączona

Czy korzystanie z Facebooka jest bezpieczne?

Możliwość komentowania Czy korzystanie z Facebooka jest bezpieczne? została wyłączona

Jerzy Waszyngton – najlepsze cytaty

Możliwość komentowania Jerzy Waszyngton – najlepsze cytaty została wyłączona

Najpopularniejsze hobby 2022

Możliwość komentowania Najpopularniejsze hobby 2022 została wyłączona

Satyra w Sosnowcu

Możliwość komentowania Satyra w Sosnowcu została wyłączona

Co można robić podczas majówki?

Możliwość komentowania Co można robić podczas majówki? została wyłączona

Czy Rosja jest gotowa na mundial 2018?

Możliwość komentowania Czy Rosja jest gotowa na mundial 2018? została wyłączona

Nieudana wycieczka? Od teraz 3 lata na reklamację

Możliwość komentowania Nieudana wycieczka? Od teraz 3 lata na reklamację została wyłączona

Bonusy bukmacherskie sportowe i ich rodzaje

Możliwość komentowania Bonusy bukmacherskie sportowe i ich rodzaje została wyłączona

Create AccountLog In Your Account