Ranking polskich miast sprzyjających wypoczynkowi

Ranking polskich miast sprzyjających wypoczynkowi

Ranking polskich miast sprzyjających wypoczynkowi

Ranking polskich miast sprzyjających wypoczynkowi. Gdzie warto wydać w Polsce bon turystyczny?

Bon turystyczny to rządowa forma wsparcia dla rodzin oraz polskiej branży turystycznej. Przysługuje każdej rodzinie, w której jest chociaż jedno dziecko. Wysokość bonu to 500 zł na każde dziecko poniżej 18 roku życia, dzieci z niepełnosprawnościami otrzymują dodatkowe 500 zł. Bon turystyczny to świetna okazja dla rodzin, aby wybrać się na wspólny wypoczynek. Gdzie się zatem udać na rodzinny urlop?

Najlepsze miejsca na wypoczynek

Obiekty, które należą do programu Polski Bon Turystyczny, znajdują się na terenie całego kraju. Zwykle informacja o tym jest zawarta na stronie internetowej wyszukiwarek noclegów albo samego obiektu. Mamy więc wiele możliwości, aby wybrać się na wypoczynek. Które miasta na pewno zasługują na uwagę?

Gdańsk, Gdynia i Sopot

Gdańsk, Gdynia i Sopot, czyli słynne Trójmiasto to miejsce, który każdy powinien odwiedzić choć raz w swoim życiu. W tych nadmorskich miejscowościach znajdziemy zarówno piękne plaże, rozległe lasy, jak i liczne atrakcje turystyczne. Wybierając się na wakacje z dziećmi warto odwiedzić Akwarium Gdyńskie, które prezentuje faunę i florę związaną ze środowiskiem wodnym i wodno-lądowym. W tym samym mieście znajduje się Adventure Park, gdzie cała rodzina znajdzie coś dla siebie – od parku linowego, przez off-road, aż po paintball. W Gdańsku popularnością cieszy się interaktywna sala Ludzie-Statki-Porty w Ośrodku Kultury Morskiej, gdzie najmłodsi dowiedzą się, jak tworzy się wir wodny, poznają tajniki życia portowego i marynarskiego. W Sopocie z kolei uwagę turystów przyciąga słynny Krzywy Domek, najdłuższe drewniane molo, a także aquapark.

Giżycko i mazurskie klimaty

Kolejne miejsce, którego chyba nie trzeba przedstawiać! Miasto jest otoczone pięknymi jeziorami, można się tu wybrać na spływ kajakowy, wycieczkę po jeziorze rowerkiem wodnym albo po prostu rozłożyć się na jednej z plaż i napawać grzejącym słońcem. Jeśli to za mało – Giżycko i okolice mają wiele atrakcji dla całej rodziny! Warto odwiedzić Park Linowy Wiewióra, który proponuje aż 5 różnych tras o różnej wysokości i poziomie trudności – również dla maluchów od 3 roku życia! Dla fanów zwierząt polecamy pobliski Rezerwat Żubrów oraz ZOO Safari, gdzie można podziwiać kilkaset zwierząt w 24 różnych gatunkach. Ciekawa przygoda czeka nas również w Muzeum Indian, gdzie można spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku oraz rzutach włócznią.

Kraków – dawna stolica Polski

Kolejna destynacja, która może okazać się ciekawa to Kraków. Jest to miasto w południowej Polsce, które ma kilkanaście tras turystycznych, związanych głównie z historią. Słynie ze Starego Miasta, Sukiennic i Kościoła Mariackiego oraz z Zamku Królewskiego na Wawelu wraz ze Smokiem Wawelskim. Ten jest szczególną atrakcją dla najmłodszych, bowiem co 3 minuty zieje prawdziwym ogniem! Na rodzinne zwiedzanie zasługuje też Muzeum Iluzji, gdzie niemal wszystkiego można dotknąć i sprawdzić. Podobne atrakcje czekają na nas w Ogrodzie Doświadczeń. Dla nieco większych dzieci niezwykłą przygodą będzie wizyta w pobliskiej Energylandii – to trzeba przeżyć osobiście!

Ranking polskich miast – tekst we współpracy z RynekPierwotny.pl

podobne wpisy

Ryby na wigilijnym stole

Możliwość komentowania Ryby na wigilijnym stole została wyłączona

Wrocław, miasto mostów. Poznaj wrocławskie mosty

Możliwość komentowania Wrocław, miasto mostów. Poznaj wrocławskie mosty została wyłączona

Polacy chętnie robią i jedzą domowe przetwory

Możliwość komentowania Polacy chętnie robią i jedzą domowe przetwory została wyłączona

Miasto Świecie i zamek – 11 ciekawostek

Możliwość komentowania Miasto Świecie i zamek – 11 ciekawostek została wyłączona

Parysów, wieś w woj. mazowieckim

Możliwość komentowania Parysów, wieś w woj. mazowieckim została wyłączona

Czy Krzysztof Kolumb był Polakiem?

Możliwość komentowania Czy Krzysztof Kolumb był Polakiem? została wyłączona

Z czego słynie Kraków? Ciekawostki

Możliwość komentowania Z czego słynie Kraków? Ciekawostki została wyłączona

Paradyż – niezwykłe fakty

Możliwość komentowania Paradyż – niezwykłe fakty została wyłączona

Polska wygrała Euro 2012

Możliwość komentowania Polska wygrała Euro 2012 została wyłączona

Powstanie styczniowe w polskiej literaturze

Możliwość komentowania Powstanie styczniowe w polskiej literaturze została wyłączona

Z czego słynie miasto Drzewica

Możliwość komentowania Z czego słynie miasto Drzewica została wyłączona

Podhale. Przewodnik po atrakcjach turystycznych

Możliwość komentowania Podhale. Przewodnik po atrakcjach turystycznych została wyłączona

Create AccountLog In Your Account