Ranking polskich miast sprzyjających wypoczynkowi

Ranking polskich miast sprzyjających wypoczynkowi

Ranking polskich miast sprzyjających wypoczynkowi

Ranking polskich miast sprzyjających wypoczynkowi. Gdzie warto wydać w Polsce bon turystyczny?

Bon turystyczny to rządowa forma wsparcia dla rodzin oraz polskiej branży turystycznej. Przysługuje każdej rodzinie, w której jest chociaż jedno dziecko. Wysokość bonu to 500 zł na każde dziecko poniżej 18 roku życia, dzieci z niepełnosprawnościami otrzymują dodatkowe 500 zł. Bon turystyczny to świetna okazja dla rodzin, aby wybrać się na wspólny wypoczynek. Gdzie się zatem udać na rodzinny urlop?

Najlepsze miejsca na wypoczynek

Obiekty, które należą do programu Polski Bon Turystyczny, znajdują się na terenie całego kraju. Zwykle informacja o tym jest zawarta na stronie internetowej wyszukiwarek noclegów albo samego obiektu. Mamy więc wiele możliwości, aby wybrać się na wypoczynek. Które miasta na pewno zasługują na uwagę?

Gdańsk, Gdynia i Sopot

Gdańsk, Gdynia i Sopot, czyli słynne Trójmiasto to miejsce, który każdy powinien odwiedzić choć raz w swoim życiu. W tych nadmorskich miejscowościach znajdziemy zarówno piękne plaże, rozległe lasy, jak i liczne atrakcje turystyczne. Wybierając się na wakacje z dziećmi warto odwiedzić Akwarium Gdyńskie, które prezentuje faunę i florę związaną ze środowiskiem wodnym i wodno-lądowym. W tym samym mieście znajduje się Adventure Park, gdzie cała rodzina znajdzie coś dla siebie – od parku linowego, przez off-road, aż po paintball. W Gdańsku popularnością cieszy się interaktywna sala Ludzie-Statki-Porty w Ośrodku Kultury Morskiej, gdzie najmłodsi dowiedzą się, jak tworzy się wir wodny, poznają tajniki życia portowego i marynarskiego. W Sopocie z kolei uwagę turystów przyciąga słynny Krzywy Domek, najdłuższe drewniane molo, a także aquapark.

Giżycko i mazurskie klimaty

Kolejne miejsce, którego chyba nie trzeba przedstawiać! Miasto jest otoczone pięknymi jeziorami, można się tu wybrać na spływ kajakowy, wycieczkę po jeziorze rowerkiem wodnym albo po prostu rozłożyć się na jednej z plaż i napawać grzejącym słońcem. Jeśli to za mało – Giżycko i okolice mają wiele atrakcji dla całej rodziny! Warto odwiedzić Park Linowy Wiewióra, który proponuje aż 5 różnych tras o różnej wysokości i poziomie trudności – również dla maluchów od 3 roku życia! Dla fanów zwierząt polecamy pobliski Rezerwat Żubrów oraz ZOO Safari, gdzie można podziwiać kilkaset zwierząt w 24 różnych gatunkach. Ciekawa przygoda czeka nas również w Muzeum Indian, gdzie można spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku oraz rzutach włócznią.

Kraków – dawna stolica Polski

Kolejna destynacja, która może okazać się ciekawa to Kraków. Jest to miasto w południowej Polsce, które ma kilkanaście tras turystycznych, związanych głównie z historią. Słynie ze Starego Miasta, Sukiennic i Kościoła Mariackiego oraz z Zamku Królewskiego na Wawelu wraz ze Smokiem Wawelskim. Ten jest szczególną atrakcją dla najmłodszych, bowiem co 3 minuty zieje prawdziwym ogniem! Na rodzinne zwiedzanie zasługuje też Muzeum Iluzji, gdzie niemal wszystkiego można dotknąć i sprawdzić. Podobne atrakcje czekają na nas w Ogrodzie Doświadczeń. Dla nieco większych dzieci niezwykłą przygodą będzie wizyta w pobliskiej Energylandii – to trzeba przeżyć osobiście!

Ranking polskich miast – tekst we współpracy z RynekPierwotny.pl

podobne wpisy

Cebularz – lubelski przysmak

Możliwość komentowania Cebularz – lubelski przysmak została wyłączona

Polska. Papug będzie więcej niż wróbli?

Możliwość komentowania Polska. Papug będzie więcej niż wróbli? została wyłączona

Hotel, motel, hotelik? Zawiłości nazw

Możliwość komentowania Hotel, motel, hotelik? Zawiłości nazw została wyłączona

Fakty i ciekawostki o Legnicy

Możliwość komentowania Fakty i ciekawostki o Legnicy została wyłączona

Ślęża – polska góra mnichów i tajemnic

Możliwość komentowania Ślęża – polska góra mnichów i tajemnic została wyłączona

Polska wygrała Euro 2012

Możliwość komentowania Polska wygrała Euro 2012 została wyłączona

Niesamowite ciekawostki o Gdyni

Możliwość komentowania Niesamowite ciekawostki o Gdyni została wyłączona

Biskupin – starożytna osada w Polsce

Możliwość komentowania Biskupin – starożytna osada w Polsce została wyłączona

Filip de Girard (1775-1845)

Możliwość komentowania Filip de Girard (1775-1845) została wyłączona

Odwiedzamy Gliwice

Możliwość komentowania Odwiedzamy Gliwice została wyłączona

Poznaj Mikołajki na Mazurach

Możliwość komentowania Poznaj Mikołajki na Mazurach została wyłączona

Domki Budnicze na Starym Rynku w Poznaniu

Możliwość komentowania Domki Budnicze na Starym Rynku w Poznaniu została wyłączona

Create AccountLog In Your Account