Wakacje z dzieckiem – o czym pamiętać?

Wakacje z dzieckiem – o czym pamiętać?

Wakacje z dzieckiem – o czym pamiętać?

Możliwość komentowania Wakacje z dzieckiem – o czym pamiętać? została wyłączona

Nadeszły upragnione wakacje. Coraz częściej myślisz o letnim wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół. Masz tysiące pomysłów, setki atrakcyjnych ofert i… coraz mniej czasu do namysłu. Pomimo długich chwil spędzonych nad analizowaniem okazji znajdujących się w Internecie lub w biurach podróży, wciąż nie możesz zdecydować jaki kierunek podróży obrać, aby pogodzić gusta swoje, partnera, przyjaciół oraz co najtrudniejsze, waszych milusińskich.

Hotel, camping – ale jaki?

Jeśli już wybrałaś kraj w którym chcesz spędzić urlop, pora na wybór odpowiedniego hotelu. Biura podróży kuszą kolorowymi katalogami z fotografiami zdjęć hoteli opływających w luksusy. Baseny, restauracje i piękne pokoje – aż chce się tam jechać natychmiast! Jednak wybierając się na wakacje z dziećmi, warto dokładnie sprawdzić miejsce zakwaterowania. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Istotne są szczegóły, których nie braliśmy pod uwagę wybierając się na wakacje w dorosłym gronie. Odpowiednie warunki sanitarne, dziecięce łóżeczka oraz posiłki dla dzieci lub miejsce do samodzielnego przyrządzenia ich, to rzeczy istotne z puntu widzenia rodziców podróżujących z maluszkiem. Niektóre hotele oferują mieszkańcom również specjalne świetlice dla dzieci lub usługi animatora, który zapewni wspaniałą rozrywkę rozbrykanej gromadce, podczas gdy rodzice będą mogli skupić się wyłącznie na sobie.

Pakowanie dziecięcej walizki

Ostatnia i szalenie ważna rzecz, którą należy zrobić, to przygotować walizki na wyjazd. Wielu osobom spędza to sen z powiek i potrafi zepsuć najlepiej zapowiadający się wyjazd. Spakowanie bagaży przyprawia czasem o zawrót głowy, a co dopiero, kiedy trzeba spakować walizkę swojego dziecka. Ubranka na każdą pogodę, odpowiednie kosmetyki, chusteczki nawilżające oraz apteczka przygotowana na różne niemiłe niespodzianki – to tylko niektóre niezbędniki potrzebne w podróży z naszym maluszkiem. Nawet jeśli wydaje nam się że wszystko już zapięte na ostatni guzik, przed samym wyjazdem warto zaczerpnąć wiedzy specjalistów, którzy zwrócą uwagę na jakich przedmiotach skupić się jadąc np. w tropiki lub co może się przydać maluszkom podczas długiego rejsu po polskich jeziorach.

Planowanie, to podstawa

Najważniejszym elementem wyjazdu z dzieckiem jest rozsądne planowanie i dobra organizacja. Jeśli podróżujesz samochodem, skup się na dokładnym wyborze trasy, przygotuj też plan awaryjny na wypadek niespodziewanych utrudnień, które mogą pojawić się w czasie podróży. Podczas podróży samolotem miej dobrze zapakowany bagaż podręczny, a w nim niezbędne cukierki mogące uratować malca przed nieprzyjemnymi skutkami zmiany ciśnienia podczas lądowania. Pamiętaj również, że dworzec, lotnisko, supermarket czy zatłoczona plaża, to miejsca gdzie łatwo stracić dziecko z oczu. Dlatego warto przygotować dziecko na taką ewentualność. Nie obędzie się bez poważnej rozmowy.

Podróżowanie z malutkim dzieckiem, to ogromne wyzwanie dla całej rodziny. Jednak przy dobrej organizacji, większość lęków młodych rodziców okazuje się nieuzasadniona, a wakacje z dzieckiem stają się niezapomnianą przygodą oraz okazją do zacieśniania rodzinnych więzów i budowania wspólnych, pięknych wspomnień.

eMaluszki.pl / Albercik

podobne wpisy

Sky Tower w Auckland, Nowa Zelandia

Możliwość komentowania Sky Tower w Auckland, Nowa Zelandia została wyłączona

Laponia – podróż do krainy Saamów

Możliwość komentowania Laponia – podróż do krainy Saamów została wyłączona

Czerwony Fort w New Delhi

Możliwość komentowania Czerwony Fort w New Delhi została wyłączona

Akaba – miasto w Jordanii

Możliwość komentowania Akaba – miasto w Jordanii została wyłączona

Park Narodowy Snowdonia w Walii

Możliwość komentowania Park Narodowy Snowdonia w Walii została wyłączona

Pałac Buckingham w Londynie – ciekawostki

Możliwość komentowania Pałac Buckingham w Londynie – ciekawostki została wyłączona

Linie Qatar Airways najlepsze

Możliwość komentowania Linie Qatar Airways najlepsze została wyłączona

Boże Narodzenie w Portugalii

Możliwość komentowania Boże Narodzenie w Portugalii została wyłączona

10 ciekawostek o Sri Lance

Możliwość komentowania 10 ciekawostek o Sri Lance została wyłączona

Laholm, miasto w Szwecji

Możliwość komentowania Laholm, miasto w Szwecji została wyłączona

London Eye w Londynie

Możliwość komentowania London Eye w Londynie została wyłączona

Szosa Transfogaraska – najpiękniejsza droga świata

Możliwość komentowania Szosa Transfogaraska – najpiękniejsza droga świata została wyłączona

Create AccountLog In Your Account