Ślub i wesele w czwartek – atrakcje

Ślub i wesele w czwartek – atrakcje

Ślub i wesele w czwartek – atrakcje

Możliwość komentowania Ślub i wesele w czwartek – atrakcje została wyłączona
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Czy organizować wesele w czwartek? Jakie są plusy i minusy takiej decyzji? Jaka atrakcja weselna staje się hitem i powoduje, że goście bawią się w jeszcze lepszym humorze?

Koronawirus zmienił bardzo dużo

Do niedawna wszystko było jasne. Jeśli ślub, to głównie w piątek lub w sobotę. Na inne dni tygodnia pary młode decydowały się rzadko. Tradycja, przyzwyczajenia (potem noc należy odespać). Poza tym poza weekendami kwoty ceny wynajmu sal weselnych i usługodawców z weselnej branży (zespoły, fotografowie) były nieco niższe. Czy to się zmieni?

Wesela nie tylko w weekend

Wraz z nastaniem koronawirusa i lockdownem (wiosna 2020), branża weselna zatrzymała się. Uroczystości ślubne i weselne musiały zostać odwołane lub przełożone na później. Na jesień lub od razu na rok naprzód czyli na wiosnę 2021.

Po przerwie wesela ruszyły od czerwca (śluby do maksymalnie 150. gości) i nastąpiło spiętrzenie terminów. Do zaplanowanych z dużym wyprzedzeniem weselnych uroczystości na jesień 2020 i wiosnę 2021, doszły te przełożone z wiosny 2020. Okazało się, że część fachowców (zespoły muzyczne, fotografowie, itd, do tego miejsca organizujące wesela, np. sale weselne, hotele) ma już zajęte piątki i soboty. Jesienią 2020 znów rząd zastopował wesela, dobijając branże i marzenia par młodych o wymarzonej uroczystości.

Pary młode musiały podjąć decyzję: albo przenosimy swoje wesele o kolejne pół roku lub rok do przodu, albo rezygnujemy z upatrzonego już miejsca na swoje wesele (bo terminy ma już zajęte) i organizujemy uroczystość w miejscu mniej atrakcyjnym. Lub opcja trzecia: zorganizowanie swojego wesela w mniej popularne dotychczas dni tygodnia. Najlepiej „około weekendowe” – czwartek lub poniedziałek. Albo nawet wtorek lub środa. O nowym, wymuszonym koronawirusem trendzie na organizację wesel nie tylko w weekendy, piszą media.

> Atrakcje na wesele Warszawa, woj. mazowieckie

atrakcje na wesele nazwy rocznic ślubu rocznica ślubu wesele jesienią w zimie na wiosnę latem
A może wesele w czwartek?

Wesele w czwartek

Czy organizacja wesela w czwartek, to dobry pomysł? Pewnie nie tak dobry jak piątek lub sobota. Bo jeśli goście mają bawić się do późnej nocy, potem trzeba to odespać czyli wziąć zwolnienie z pracy.

Ale skoro miejsce na wesele, które koniecznie wymarzyła sobie para młoda wszystkie weekendy ma na 100% zajęte, może jednak ślub i wesele w czwartek? Bo wyjątkowe miejsce, jego czar i późniejsze wspomnienia są ważniejsze od tego, w jakim dniu tygodnia odbywa się wesele.

Do tego, jak już wspomnieliśmy, organizacja wesela poza weekendem, to nieco mniejsze koszta. Trzeba więc rozważyć wszystkie za i przeciw.

Atrakcje na wesele w czwartek

Jeśli zapadła decyzja i wesele odbędzie się w czwartek, można pomyśleć o szeregu spraw związanych z organizacją wesela. Bo wesele, to nie tylko załatwienie sali, posiłków, muzyków (lub DJ-a) oraz fotografa. Także o dodatkowych atrakcjach, które sprawią, że weselni goście na długo zapamiętają ten wyjątkowy wieczór.

Niektórzy wynajmują fotobudkę, tymczasem jest coś trochę podobnego, ale bardziej oryginalnego. Alternatywna atrakcja weselna, w dodatku niekoniecznie kosztująca więcej niż fotobudka. Może warto pomyśleć o szybkim, znakomitym karykaturzyście eventowym?

> Karykaturzysta na wesele – informacje

Karykaturzysta na wesele w czwartek

Po tym, jak odłożysz na bok nieprawdziwe, standardowe przekonanie, że wykonanie jednej karykatury musi potrwać co najmniej kwadrans (bo kiedyś w wakacje widziałeś, jak rysują karykaturzyści uliczni) i zrozumiesz kim jest karykaturzysta eventowy oraz dlaczego rysuje kilka, nawet kilkanaście razy szybciej niż artyści uliczni – okaże się, że zaproszenie profesjonalnego karykaturzysty eventowego na wesele, to same plusy.

1. Karykaturzysta na weselu, to wciąż bardzo rzadka, nietypowa atrakcja branży weselnej. Karykaturzystę zapraszają ci, którzy chcą pozytywnie zaskoczyć gości swojego wesela i sprawić, że na ich twarzach tego dnia pojawi się kolejna okazja do radości i uśmiechu.

2. Każdy z nas lubi oglądać dowcipne obrazki, a już na pewno te, na których jest własna dowcipnie narysowana podobizna. Mało ludzi miało dotychczas okazję zostać narysowanym przez mistrza kreski, więc chętnie z niej skorzysta. Tym bardziej, że nie musi za to płacić.

październik jesień wesele w czwartek ślub
Szybkie karykatury – na tylko na wesele w czwartek

3. Nie musisz dla każdego uczestnika wesela kupować upominków – często sztampowych gadżetów jako „podziękowanie za przybycie na wesele”. Profesjonalna karykatura (a w zasadzie wesoły, sympatyczny portret), to lepszy pomysł.

4. Fotografowanie twarzy, nawet z najdziwniejszymi minami i gadżetami (fotobudka) to coś innego, niż zaskoczenie związane z zobaczeniem swojej twarzy wyglądającej całkiem inaczej niż w lustrze.

5. Na co dzień mało kto ma możliwość obcowania ze sztuką i artystami. Często jest to nowe, pozytywne i zaskakujące doświadczenie.

6. Karykatura wykonana podczas wesela na długo będzie radować oczy osób narysowanych. Można ją powiesić potem w ramce, na ścianie.

Plusów jest jeszcze więcej, wymieniliśmy te najważniejsze. Jeśli prawie zostałeś przekonany (przekonana), zostanie najważniejsze: znalezienie najlepszego wykonawcy i upewnienie się, czy ma jeszcze wolny termin.

> Karykaturzysta na wesele – informacje

Jak znaleźć najlepszego karykaturzystę na wesele

Po pierwsze musisz uświadomić sobie, że to szalenie rzadka profesja. Do tego wśród tych nielicznych, są artyści o wysokich, ale też niższych zdolnościach i umiejętnościach. Oszczędzenie niedużej kwoty i zły wybór (kiepski karykaturzysta), to niewyraźne miny osób rozczarowanych tym, co zobaczyli zamiast swojej dowcipnej, podobnej twarzy. Cena jest mniej ważna, postaw na jakość. Tym bardziej, że nie jest to weselna atrakcja będąca poza zasięgiem przeciętnego organizatora wesela w Polsce.

Martwisz się, że karykaturzysta mieszka daleko i nie dojedzie? Spokojnie, żaden profesjonalista nie narzeka. Wsiada w samochód i w uzgodnionym czasie zaczyna swoją pracę. Nawet nie musisz wiedzieć w jakiej części Polski mieszka.

Gdzie znaleźć najlepszego karykaturzystę na wesele? Zamiast spędzać dużo czasu na wyszukiwanie, od razu podpowiemy najlepszy adres: Karykatury.com.

Oprócz wszystkiego, o czym wyżej napisaliśmy, dochodzi jeszcze jedno: nazwisko znane z mediów, które zwykle kojarzy część gości weselnych. I ten sam podpis pod karykaturą, jaki na co dzień można oglądać pod rysunkami drukowanymi w ogólnopolskiej prasie. Co innego zostać uwiecznionym przez artystę znanego z mediów, co innego przez anonimowego, zdolnego plastyka, czasami rysującego na eventach.

Twoje wesele zasługuje na wyjątkową atrakcję, w wyjątkowym wykonaniu. Spraw, aby goście twojego wesela poczuli się wyjątkowo.

karykatury na żywo wesele karykaturzysta
Karykatury stworzone na żywo przez mistrza kreski – niezapomniana pamiątka z wesela

Czy ta atrakcja na weselu się sprawdzi?

Oczywiście. Pod warunkiem, że współpracujesz z doświadczonym, szybko rysującym i mającym duży talent karykaturzystą. Jeśli takiego znajdziesz i będzie miał jeszcze wolny termin, nie zastanawiaj się długo. Tego samego dnia w Polsce odbywa się wiele wesel. Może ktoś inny też wpadł na ten sam pomysł i w ostatniej chwili sprzątnie ci sprzed nosa znakomitego fachowca.

Ta atrakcja, choć wciąż niezbyt znana sprawdza się na weselach w całej Polsce. Niezależnie czy wesele odbywa się w dużym mieście (np. Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Łódź, Olsztyn, Białystok, Lublin), czy w małych ośrodkach. Zarówno na ekskluzywnych weselach, jak i w hotelach oraz na salach weselnych.

> Karykaturzysta na wesele – informacje

Ciekawostki o czwartku

1) W językach słowiańskich i bałtyckich nazwa jest podobna i związana z czwórką, bo to czwarty dzień tygodnia. Przykłady: čtvrtek (jęz. czeski), czetwierg (rosyjski), četvrtak (serbsko-chorwacki).

2) Od słowa czwartek ma nazwy kilka świąt, np. Wielki Czwartek, tłusty czwartek.

3) Kilka przysłów o czwartku:
Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.
Tłusty czwartej pączkami fetuje, a od Popielca ścisły post szykuje.

Wesele w czwartek: (c) SuperPolonia.info

podobne wpisy

Najdroższe apartamenty na świecie — Top 5

Możliwość komentowania Najdroższe apartamenty na świecie — Top 5 została wyłączona

Kobiety i mężczyźni w kasynach online – różnice zachowania

Możliwość komentowania Kobiety i mężczyźni w kasynach online – różnice zachowania została wyłączona

Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże

Możliwość komentowania Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże została wyłączona

Morze Bałtyckie informacje

Możliwość komentowania Morze Bałtyckie informacje została wyłączona

Ubezpieczenie smartfona dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich

Możliwość komentowania Ubezpieczenie smartfona dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich została wyłączona

Turystyka religijna w Polsce – to warto wiedzieć

Możliwość komentowania Turystyka religijna w Polsce – to warto wiedzieć została wyłączona

Twierdza: Władcy wojny – czy warto zagrać?

Możliwość komentowania Twierdza: Władcy wojny – czy warto zagrać? została wyłączona

10 ton petów z włoskich plaż

Możliwość komentowania 10 ton petów z włoskich plaż została wyłączona

Warunki pracy opiekunek seniora w Niemczech – co warto wiedzieć

Możliwość komentowania Warunki pracy opiekunek seniora w Niemczech – co warto wiedzieć została wyłączona

Cryptocurrency Trading: The Most Traded Cryptocurrency List

Możliwość komentowania Cryptocurrency Trading: The Most Traded Cryptocurrency List została wyłączona

Rząd USA dodaje DJI do czarnej listy

Możliwość komentowania Rząd USA dodaje DJI do czarnej listy została wyłączona

Polskie zwyczaje: kolorowe aniołki

Możliwość komentowania Polskie zwyczaje: kolorowe aniołki została wyłączona

Create AccountLog In Your Account