Wisła – atrakcje w okolicy. Miejsca, które warto odwiedzić

Wisła – atrakcje w okolicy. Miejsca, które warto odwiedzić

Wisła – atrakcje w okolicy. Miejsca, które warto odwiedzić

Możliwość komentowania Wisła – atrakcje w okolicy. Miejsca, które warto odwiedzić została wyłączona

Wczasy w Beskidzie Śląskim, a dokładnie w Wiśle, to świetny pomysł. Można przede wszystkim pospacerować po górskich szlakach, a zimą pojeździć na nartach. Ale to nie są jedyne atrakcje jakie czekają na was w Wiśle i jej okolicach. Warto je poznać, a także już zaplanować wyjazd. Podpowiemy Wam, gdzie znajdziecie oferty wynajmu tymczasowego.

Atrakcje w Wiśle – gdzie warto się wybrać? 

Na pewno wybierając się do Wisły można zobaczyć Myśliwski Zameczek Habsburgów, który pochodzi z XIX w. Budynek starej karczmy obecnie mieści Muzeum Beskidzkie. Możecie też obejrzeć stary Dworzec Kolejowy w Wiśle, gdzie znajduje się mini browar serwujący piwa własnego wyrobu. Kolejną atrakcją miasta jest Aleja Gwiazd Sportu znajdująca się wzdłuż głównego deptaku na ul. 1 Maja. Znajdują się tu tablice wykonane z brązu i wmurowane w chodnik, które upamiętniają wybitnych sportowców związanych z Wisłą. Swoje tablice mają tu m.in. Adam Małysz, Piotr Żyła, Przemysław Saleta, a także Apoloniusz Tajner czy Jan Szturc.

Niedaleko owego deptaku znajduje się Muzeum Adama Małysza, czyli punkt obowiązkowy dla wszystkich kibiców skoków narciarskich. W tym miejscu prezentowane są wszystkie trofea wybitnego sportowca. Dla miłośników kultury punktem obowiązkowym będzie Amfiteatr im. Stanisława Hadyny, gdzie odbywają się w sezonie letnim liczne koncerty. Wisła jest miejscem, gdzie żyje duży odsetek protestantów. Dla miłośników kultury sakralnej na pewno gratką będzie obejrzenie kościoła ewangelickiego z 1838 r. W dzielnicy Wisła Malinka warto oczywiście zobaczyć skocznię narciarską, gdzie regularnie odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. 

Piękne widoki, okoliczne atrakcje i miejsca noclegowe w Wiśle

Decydując się na pobyt w Wiśle, można liczyć na piękne widoki otaczającego Beskidu Śląskiego. Oczywiście trzeba znaleźć odpowiednie miejsce noclegowe i tutaj wynajem apartamentów w Wiśle na stronie vislow.pl. Z Wisły można udać się na Przełęcz Salmopolską położoną 934 m n.p.m, gdzie roztaczają się majestatyczne widoki. W Wiśle Czarnej można obejrzeć zaporę, a także Jezioro Czerniańskie. W tym miejscu można zobaczyć także Zamek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Wiśle. Jest to rezydencja wypoczynkowa prezydenta. Modernistyczną konstrukcję wybudowano według projektu Adolfa Szyszko-Bohusza.

Goszcząc w Wiśle, warto odwiedzić również sąsiadujący z nim Ustroń. To kolejna górska miejscowość wypoczynkowa. Można zobaczyć tutaj barokowy kościół św. Klemensa z 1878 r. z wieżą wybudowaną w 1835. Dla miłośników kultury sakralnej dobrym wyborem będzie też odwiedzenie Ewangelicko-Augsburskiego kościoła Ap. Jakuba z 1835 r. Dla zwolenników muzeów przemysłowych dobrym wyborem będzie wizyta w Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa oraz Muzeum Regionalnym Stara Zagroda. W tym drugim miejscu można zobaczyć między innymi rekonstrukcję dawnej zabudowy Ustronia z II połowy XVIII wieku.

Będąc w Ustroniu przejazdem z Wisły, koniecznie trzeba również wybrać się wyciągiem krzesełkowym na Czantorię. Oczywiście można wybrać się też pieszo na szczyt położony na wysokości 995 m n.p.m., tym bardziej że marsz zajmie jakieś pół godziny. Przy dobrej pogodzie ze szczytu można zobaczyć nawet Tatry czy też słowacką Małą Fatrę. Wybierając się do Wisły zimą, warto skorzystać z licznych stoków narciarskich, a gdy zimowa pogoda dopisuje, wybrać się także na kulig. 

Wisła i okolica atrakcje w SuperPolonia.info

podobne wpisy

11 zaskakujących ciekawostek o Namysłowie

Możliwość komentowania 11 zaskakujących ciekawostek o Namysłowie została wyłączona

Ruiny zamku. Krupe koło Chełma

Możliwość komentowania Ruiny zamku. Krupe koło Chełma została wyłączona

Odwiedzamy Gliwice

Możliwość komentowania Odwiedzamy Gliwice została wyłączona

Niesamowite ciekawostki o Szczecinie

Możliwość komentowania Niesamowite ciekawostki o Szczecinie została wyłączona

Ratusz w Szydłowcu

Możliwość komentowania Ratusz w Szydłowcu została wyłączona

Kamienica Loitzów – ciekawy zabytek Szczecina

Możliwość komentowania Kamienica Loitzów – ciekawy zabytek Szczecina została wyłączona

Cieplice–Zdrój na Dolnym Śląsku

Możliwość komentowania Cieplice–Zdrój na Dolnym Śląsku została wyłączona

Szydłów – Brama Krakowska

Możliwość komentowania Szydłów – Brama Krakowska została wyłączona

Polska pielgrzymkowym potentatem

Możliwość komentowania Polska pielgrzymkowym potentatem została wyłączona

Niesamowite ciekawostki o nazwach tulipanów

Możliwość komentowania Niesamowite ciekawostki o nazwach tulipanów została wyłączona

Kościół farny w Olsztynku i jego historia

Możliwość komentowania Kościół farny w Olsztynku i jego historia została wyłączona

Warszawa. Muzeum Polskiej Wódki

Możliwość komentowania Warszawa. Muzeum Polskiej Wódki została wyłączona

Create AccountLog In Your Account