Gdzie pobiegać w Warszawie? 10 propozycji

Bieganie Warszawa

Mieszkasz w Warszawie i dbasz o kondycję? Oto lista 10 miejsc w polskiej stolicy, gdzie można pobiegać wśród zieleni i zadbać o swoją kondycję

1. Bulwary Wiślane

Od mostu Siekierkowskiego aż do mostu Grota-Roweckiego biegnie długa, blisko 10-kilometrowa ścieżka tuż nad brzegiem Wisły. Bieg tą trasą to wrażenia – zieleń, drzewa, trawy i szum wody, a w tle wielkomiejska arteria i piękny widok na lewy brzeg miejskiej zabudowy. Można też pobiegać po skomercjalizowanej części nadwiślańskiego brzegu, jednak tam, choć ładnie i bardzo przyjemnie, biega się raczej niewygodnie z racji sporej ilości pieszych.

2. Las Bemowo

Cisza, spokój, dużo zieleni, miękkie ścieżki i przyroda – czy można znaleźć lepsze miejsce do biegania? W lesie na Bemowie znajdują się dwa osobne rezerwaty przyrody, w których żyją sobie spokojnie łosie. Na mokradłach, w trakcie odpoczynku można nie tylko zaczerpnąć oddechu pełną piersią, ale również obserwować dziką naturę w jej najpiękniejszym wydaniu. Choć las, sam w sobie, nie został zagospodarowany (na szczęście), to znajdują się w nim niewielkie place rekreacyjne z podstawowym sprzętem, na którym można się porozciągać. Ponadto, biegacze lubią jeszcze jedną bemowską atrakcję – górkę, która świetnie sprawdza się w treningu podbiegów.

3. Puszcza Kampinoska

To uwielbiane przez warszawiaków miejsce spacerowe, pełne jest również pięknych tras rowerowych i biegowych. Płuca miasta, choć tak bliskie aglomeracji, żyją swoim naturalnym życiem i zapewniają biegaczom cudowne okoliczności, towarzyszące przebieżkom. Mokradła, łąki, uroczyska, bagna i mnóstwo dzikich zwierząt.

4. Park Młociński

Park Młociński to kolejne, pełne zieleni miejsce w zasadzie w sercu miasta. Zlokalizowany na Bielanach, w otulinie Kampinosu, leży nad samą Wisłą. Biegnące w nim ścieżki to pełnia natury, zwierzęta, dużo zieleni i bardzo wygodne, szerokie dukty, których trasy prowadzą cały czas przez las. Bieganie w Parku Młocińskim to czysta przyjemność.

5. Park w Powsinie

Leżący na górnym tarasie Skarpy Warszawskiej Park Kultury jest bardzo przestronny i pełen zmiennych krajobrazów. Na pofałdowanym terenie znajdują się wzniesienia, oprócz tego przepiękny starodrzew i niezliczona ilość ptaków.

wodospad Park Skaryszewski ciekawostki Warszawa
Wodospad w Parku Skaryszewskim, na warszawskiej Pradze

6. Park Skaryszewski

To propozycja dla biegających mieszkańców warszawskiej Pragi. Duży, zajmujący blisko 50 hektarów park miejski leży na prawobrzeżu Warszawy, tuż przy Stadionie Narodowym. Piękna zieleń, atrakcyjne ścieżki, sztuczny wodospad i bardzo przyjemne okoliczności do uprawiania sportów.

> Ciekawostki o Parku Skaryszewskim

7. Moczydło

Park Moczydło to doskonały wybór dla biegających mieszkańców Woli. Po dawnych gliniankach zostały tu stawy, no i oczywiście mnóstwo zieleni i przestronnych ścieżek. Do ćwiczenia podbiegów biegacze znajdą tu Górkę Moczydłowską.

8. Las Bielański

To propozycja dla mieszkańców Bielan i Żoliborza. Las Bielański jest rezerwatem, dawniej był puszczą. Piękny starodrzew, dziki, łosie i sarny, które są tam często spotykane na spacerach, na które wybierają się z Kampinosu. Ścieżek dla biegaczy jest wiele, wszystkie są urokliwie usytuowane, zapewniają spokój i ciszę podczas treningu.

9. Kabaty

Las Kabacki to rezerwat krajobrazowy, który rozrasta się w sercu Ursynowa. Piękny, gęsto zarośnięty, pełen majestatycznych drzew, zwierząt i wszechogarniającego spokoju. Leśne, szerokie dukty – choć nie są oficjalnie wytyczonymi trasami biegowymi – prowadzą przez kolejne kilometry, rozkochując w sobie biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów.

10. Łazienki Królewskie

Ostatnia propozycja, to Park Łazienki Królewskie. Zostawiliśmy go na koniec, bowiem niektórzy biegacze twierdzą, że choć sam park i jego atrakcje są doskonałe dla biegaczy, to ilość turystów i spacerowiczów w spokojnym biegu jednak przeszkadza. Ale są i tacy, dla których nie stanowi to żadnej przeszkody. Bieganie w Łazienkach do 2009 roku było zabronione, dziś można tam spotkać wielu biegaczy. Obok pięknej, bardzo zadbanej i uregulowanej przyrody i zieleni, spacerujących pawi i wiewiórek, można oglądać podczas biegu przecudnej urody zabytki.

Bieganie Warszawa w SuperPolonia.info. Do biegania zapraszał: Sportroom.pl

podobne wpisy

Okulary przeciwsłoneczne. Które naprawdę chronią oczy?

Możliwość komentowania Okulary przeciwsłoneczne. Które naprawdę chronią oczy? została wyłączona

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać we wrześniu 2023?

Możliwość komentowania Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać we wrześniu 2023? została wyłączona

Top 3 najlepsze kasyna online opinii ekspertów

Możliwość komentowania Top 3 najlepsze kasyna online opinii ekspertów została wyłączona

10 porad w kuchni. Proste triki kulinarne

Możliwość komentowania 10 porad w kuchni. Proste triki kulinarne została wyłączona

Najdroższe apartamenty na świecie — Top 5

Możliwość komentowania Najdroższe apartamenty na świecie — Top 5 została wyłączona

Zadziwiające ciekawostki o zimie

Możliwość komentowania Zadziwiające ciekawostki o zimie została wyłączona

Oryginalne ciekawostki o polskich miastach

Możliwość komentowania Oryginalne ciekawostki o polskich miastach została wyłączona

Gdzie szukać najlepszych bonusów bukmacherskich?

Możliwość komentowania Gdzie szukać najlepszych bonusów bukmacherskich? została wyłączona

Jakie są podstawowe usługi pogrzebowe?

Możliwość komentowania Jakie są podstawowe usługi pogrzebowe? została wyłączona

Jak przygotować się do wiosny

Możliwość komentowania Jak przygotować się do wiosny została wyłączona

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych

Możliwość komentowania Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych została wyłączona

Somatropina dla kulturystów wszystkich poziomów zaawansowania

Możliwość komentowania Somatropina dla kulturystów wszystkich poziomów zaawansowania została wyłączona

Create AccountLog In Your Account