Oryginalna atrakcja weselna: karykatury na żywo

Oryginalne atrakcje weselne

Jako osoba działająca od lat w branży weselnej, często rozmawiam z fotogramami weselnymi oraz muzykami i DJ-ami grającymi na weselach. I nie tylko z nimi, ale to jednak głównie oni są na każdym weselu i są skarbnicą informacji. Często rozmawiamy o dodatkowych atrakcjach weselnych. Okazuje się, że bardzo rzadką atrakcją na polskich weselach jest karykaturzysta.

O takiej atrakcji dotychczas nie słyszała zdecydowana większość fotografów i muzyków weselnych. A skoro nie znają jej ci, którzy na weselach pracują od dawna – to musi być coś naprawdę wyjątkowego. Kto i dlaczego wpada na pomysł, aby na swoje wesele zaprosić karykaturzystę? Jak wygląda taka atrakcja? Jakie cechy powinien mieć wymarzony karykaturzysta, którego zaprosisz na wesele? Właśnie nadarza się okazja, aby dowiedzieć się najważniejszych spraw na ten temat.

Weselna nowość? A może nietypowa atrakcja weselna?

Zaproszenie karykaturzysty na wesele nie jest ani nowością, ani specjalnością jedynie polskich wesel. Anglia, Niemcy i nie tylko – że wspomnimy tylko kraje europejskie – tam od co najmniej kilkunastu lat funkcjonuje wiele internetowych stron, gdzie swoje usługi na weselach oferują szybko rysujący karykaturzyści. Moda szybko dotarła do Polski, choć określenie „moda” nie jest dobrym określeniem. To wciąż wyjątkowa atrakcja weselna. Tym bardziej warta rozważenia przez osoby, które chciałyby na swoim weselu czegoś naprawdę oryginalnego.

„Postaw się, a zastaw się” – to znane polskie przysłowie pasuje jak ulał do wesel organizowanych w Polsce. To u nas wesela traktowane jest jako huczne, wielogodzinne przyjęcie, w którym nierzadko uczestniczy sto kilkadziesiąt gości. Nie wspominamy już o poprawinach czyli o weselu dwudniowym. Tak wspaniałych przyjęć weselnych Polakom może pozazdrościć wiele nacji. A skoro w specjalnie wynajętych salach są tańce, dużo potraw i alkohol – wielu organizatorów wesel pragnie uatrakcyjnić tę wyjątkową noc dodatkowymi atrakcjami, na przykład wynajęciem dobrej klasy karykaturzysty.

oryginalne atrakcje weselne wyjątkowa atrakcja na wesele
Kochanie, jaka jest wyjątkowa atrakcja na wesele?

Skąd wzięli się karykaturzyści na weselach

Już wiemy, że nie jest to polska specjalność. Karykaturzyści eventowi (to inna grupa artystów, niż karykaturzyści rysujący na ulicach) najpierw zapraszani byli na firmowe eventy. Ponieważ uznano, że jest to świetna atrakcja, z czasem zaczęto ich zapraszać także na uroczystości prywatne, głównie wesela. Pojawiają się tam, gdzie organizator imprezy uznał, że jej goście mają się bawić jeszcze lepiej.

Powiedzmy sobie szczere, wesele nie jest organizowane dla pary młodej i ich rodziców, ale dla gości wesela. To oni mają się znakomicie bawić i na długo zapamiętać uczestnictwo w tej uroczystości. Tym, którzy to rozumieją, łatwiej jest zrozumieć, dlaczego to karykaturzysta (o ile ma talent, doświadczenie i rysuje naprawdę szybko) znakomicie wpisuje się w takie założenie imprezy. Ma być wesoło!

Oryginalny pomysł na wesele

Do zatrudnienia karykaturzysty na wesele nikogo nie trzeba przekonywać. Ci, którzy wpadli na ten pomysł – po prostu wiedzą, że na swoim weselu chcą mieć taką atrakcję. Ci, którzy szukają czegoś innego – na pewno nie zostaną przekonani. Jeśli chcesz, aby na twarzach gości wesela pojawiło się dużo radości i chcesz dać im nie lada atrakcję – wiesz, że dobrej klasy karykaturzysta będzie mocnym punktem uroczystości, którą wszyscy na długo zapamiętają.

Fotobudka, polaroid czy karykaturzysta?

Niektórzy wynajmują na wesele fotobudkę. Pomysł na pewno niezbyt oryginalny, każdy nie raz widział taką atrakcję na różnych imprezach. Poza tym fotobudka jest niekoniecznie tańsza niż usługa karykaturzysty. Jest o wiele bardziej sztampowa, wszystkim znana, a nudy na weselu należy unikać.

Inni dają do dyspozycji gości aparat polaroid, aby sami uwieczniali siebie na zdjęciach. Wiele osób nie umie takiego aparatu obsługiwać, więc to atrakcja tylko dla wybranych. Już lepiej pstryknąć sobie kilka zdjęć smartfonem, którego prawie każdy ze sobą ma. Jeśli zdjęcia z polaroida mają być efektowne, trzeba zainwestować w drogi, wysokiej klasy aparat. I mieć nadzieję, że się nie zepsuje, ani nikomu przez nieuwagę nie upadnie na podłogę.

Karykaturzysta, to usługa nieinwazyjna. W jednej chwili jest przy jego stanowisku dwójka gości wesela, plus ewentualnie kibice, którzy czekają na efekt, aby wybuchnąć śmiechem na widok czyjejś dowcipnej podobizny. Nie obawiaj się, szybko rysujący karykaturzysta nie pewno nie sprawi, że goście zamiast uczestniczyć w weselu, będą oblegać miejsce, w którym on rysuje.

oryginalne atrakcje weselne niezwykła atrakcja na wesele
Oryginalne atrakcje weselne? Najszybszy karykaturzysta z Karykatury.com w 4 godziny narysuje setkę gości wesela

Niezapomniana atrakcja weselna

Radość na widok swojego zabawnego portretu – to jedno. Niecodzienna możliwość z obcowania z artystą i jego sztuką, w dodatku na imprezie rozrywkowej – to drugie. Niektórzy zapraszają karykaturzystę także po to, bo goście wesela wrócą do domów z wyjątkową pamiątką. Taką, które będzie im przypominać o wspaniałej zabawie, w której uczestniczyli.

To forma podziękowania za przybycie na wesele. Inna niż różnego rodzaju prezenciki ustawiane na stołach weselnych, obok zastawy każdego gościa. Takie prezenciki (cokolwiek by to było) trzeba kupić, wydać jakąś kwotę pieniędzy. Nawet jeśli usługa karykaturzysty będzie droższa niż owe prezenciki – z pewnością też będzie większą i bardziej oryginalną atrakcją niż one.

Karykatury na żywo. Jak wygląda taka usługa?

Ponieważ honorarium płaci organizator wesela (czasem jeden z gości i jest to forma prezentu dla państwa młodych), osoby narysowane już nie płacą. Jeśli za dowcipny portret dziękować – to niekoniecznie wynajętemu karykaturzyście, lecz temu, który go sfinansował.

Należy zapewnić stanowisko, po prostu kącik, gdzie karykaturzysta przez kilka godzi będzie rysował. Trzy krzesła, stolik, gniazdo z prądem na wspięcie specjalnej lampy. Taka praca wymaga skupienia, więc stanowisko na pewno musi być jak najdalej od głośników, może nawet na oddzielnej sali albo na korytarzu.

O tej atrakcji weselnej trzeba pomyśleć bardzo wcześnie – o ile marzysz (a na pewno tak jest), aby twoje wesele uświetnił artysta z najwyższej półki. Rok, nawet dwa lata przed dniem wesela – dobry karykaturzysta nie dziwi się takiemu wyprzedzeniu czasowemu, z jakim termin usługi rezerwują u niego organizatorzy wesel.

oryginalne atrakcje weselne wyjątkowa atrakcja na wesele
Wielu organizatorów wesel chciałoby zapewnić gościom oryginalne atrakcje weselne

Jaki powinien być najlepszy karykaturzysta na wesele

Po prostu powinien być jak najlepszy. Talent, duże doświadczenie, znane nazwisko, ale przede wszystkim umiejętność bardzo szybkiego rysowania. Jedna karykatura wykonywana dłużej niż 10, nawet 5 minut? To zdecydowanie za dużo czasu jak na powiedzmy 150-osobowe wesele.

Nawet jeśli ktoś bardzo kocha swoją pracę i nigdy go ona nie męczy (ale czy to możliwe?) nie będzie przez kilkanaście godzin ślęczał, aby powiedzmy o godz. 9 rano wciąż rysować gości wesela. Czy ktoś (karykaturzysta oraz goście wesela pijący alkohol, pląsający na sali tanecznej) są w stanie wytrzymać taki maraton? Tym bardziej, że zespoły weselne często grają do godz. 4 rano (lub dłużej, gdy dostaną extra wypłatę).

Warto wiedzieć, że zawód karykaturzysty jest niezwykle rzadkim zawodem. Rysowaniem na imprezach zajmuje się kilku lub niewiele więcej niż kilku artystów o mniejszym lub większym talencie i doświadczeniu. A ponieważ każdy natychmiast rozpozna czy karykaturzysta umie rysować czy nie – lepiej zapomnieć o oszczędzaniu. Ceny usług są zbliżone, dlatego warto postawić na jakość. Artysta ma być jak najlepszy.

Najszybsze karykatury na weselu

Już wiesz, że szybkość rysowania jest niezwykle ważna. Dobrym pomysłem jest to, aby taką atrakcję zapewnić każdemu lub prawie każdemu gościowi wesela. Dlatego wiele osób szukających tej niezwykłej atrakcji weselnej zaskakuje informacja, że jest artysta, który w 4 godziny rysuje średnio setkę gości wesela. To tak, jak byś wynajął / wynajęła na swoje wesele trzech lub czterech karykaturzystów. Na pewno wynajęcie jednego wysokiej klasy karykaturzysty będzie tańsze niż wynajęcie kilku. Do tego jego honorarium wcale nie jest najwyższe, nawet jeśli dodamy koszt dojazdu oraz noclegu.

Oryginalne atrakcje weselne – Weselny Bywalec z (c): SuperPolonia.info

> Tu więcej informacji

Zobacz też:
> Znane i mniej znane atrakcje na wesele
> Ile kosztuje karykaturzysta na wesele
> Niecodzienne atrakcje weselne

podobne wpisy

Firmy preferują etycznych dostawców technologii

Możliwość komentowania Firmy preferują etycznych dostawców technologii została wyłączona

XXI wiek – era portali społecznościowych

Możliwość komentowania XXI wiek – era portali społecznościowych została wyłączona

Zupa pomidorowa – Polacy ją lubią!

Możliwość komentowania Zupa pomidorowa – Polacy ją lubią! została wyłączona

Najbardziej hazardowe miasto w Polsce

Możliwość komentowania Najbardziej hazardowe miasto w Polsce została wyłączona

Jakie odszkodowanie za uszkodzenia palca w trakcie pracy w UK?

Możliwość komentowania Jakie odszkodowanie za uszkodzenia palca w trakcie pracy w UK? została wyłączona

Doleciałeś, ale nie ma bagażu. Co wtedy?

Możliwość komentowania Doleciałeś, ale nie ma bagażu. Co wtedy? została wyłączona

Bonusy i promocje w kasynie online dla nowych graczy

Możliwość komentowania Bonusy i promocje w kasynie online dla nowych graczy została wyłączona

OC i AC w pakiecie – czy to się opłaca?

Możliwość komentowania OC i AC w pakiecie – czy to się opłaca? została wyłączona

Mass media we współczesnym świecie

Możliwość komentowania Mass media we współczesnym świecie została wyłączona

Turystyka religijna w Polsce – to warto wiedzieć

Możliwość komentowania Turystyka religijna w Polsce – to warto wiedzieć została wyłączona

Wakacje. Młodzi na plaży, starsi aktywnie

Możliwość komentowania Wakacje. Młodzi na plaży, starsi aktywnie została wyłączona

A może wesele w październiku?

Możliwość komentowania A może wesele w październiku? została wyłączona

Create AccountLog In Your Account