Marzysz o pięknych włosach? Na co zwrócić uwagę, by je mieć

Marzysz o pięknych włosach? Na co zwrócić uwagę, by je mieć

Marzysz o pięknych włosach? Na co zwrócić uwagę, by je mieć

Możliwość komentowania Marzysz o pięknych włosach? Na co zwrócić uwagę, by je mieć została wyłączona

Nie każdy z natury jest posiadaczem pięknych i zdrowych włosów. Najczęściej naszym włosom wiele brakuje do wymarzonego ideału. Mocno przetłuszczające się włosy lub też przesuszone i zniszczone z tendencją do wypadania to jedne z najczęstszych problemów związanych z włosami, z jakimi boryka się zdecydowana większość osób. I choć walka o to, by poprawić ich kondycję, a tym samym wygląd, nie zawsze jest łatwa, dzięki zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji szanse na to, aby ją wygrać, wzrastają. Zaś nagrodą za trud w nią włożony stają się mocne, gęste i lśniące włosy. Co zrobić, by je mieć? 

Pielęgnuj!

Pielęgnacja to słowo-klucz w przypadku włosów. Aby móc w realny sposób wpływać na ich wygląd i kondycję, trzeba poświęcić jej nieco uwagi. Ta codzienna powinna składać się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest mycie włosów. Szampony wybierane do codziennego mycia włosów i skóry głowy powinny być łagodne w swoim działaniu i jednocześnie niezwykle skuteczne w zakresie oczyszczania. Należy wybierać te, które są przeznaczone do konkretnego typu włosów. Warto zwracać uwagę również na ich skład. Im więcej znajdzie się w nim składników pochodzenia naturalnego, substancji i składników nawilżających i odżywczych, tym lepiej. Warto pamiętać też o tym, by włosy myć dwukrotnie. Pierwsze mycie pozwala oczyścić skórę głowy oraz włosy, drugie zaś umożliwia przenikanie substancji pielęgnujących zawartych w szamponie w głąb włosów. Po umyciu należy nałożyć odżywkę dostosowaną do potrzeb włosów. Przynajmniej raz w tygodniu należy zastosować maskę do włosów, najlepiej poprzedzając jej nałożenie wykonaniem peelingu skóry głowy. 

Chroń!

Równie ważna jak pielęgnacja jest ochrona włosów przed działaniem wysokiej temperatury oraz wpływem promieni słonecznych. Idealnym dla włosów rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja z używania urządzeń elektrycznych, takich jak suszarka, prostownica oraz lokówka, które emitują gorące powietrze uszkadzające strukturę włosa. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Ponadto warto pamiętać, że włosom szkodzą również promienie słoneczne, a tych ciężko unikać. Dlatego każdego dnia należy chronić włosy przed wysoką temperaturą oraz słońcem, stosując produkty termoochronne w postaci wygodnych w aplikacji lotionów, olejków oraz balsamów zabezpieczających końcówki włosów przed zniszczeniem. 

Zadbaj o dietę!

Nawet najbardziej staranna pielęgnacja nie wystarczy, jeśli nie zadbamy o włosy od wewnątrz. Dlatego warto skupić się na diecie, która m.in. na wypadanie włosów często okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Dostarczanie do organizmu wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, a także dbanie o odpowiedni poziom nawodnienia jest najlepszym sposobem na to, by odżywić cebulki włosów od wewnątrz, dzięki czemu są one w stanie utrzymać łodygę włosa, ograniczając w ten sposób nadmierne i przedwczesne wypadanie włosów. Zdrowa, zbilansowana dieta pozwala też wzmocnić kondycję włosów, przyczyniając się tym samym do poprawy ich wyglądu. 

podobne wpisy

Czy obstawianie zakładów sportowych daje jakieś korzyści?

Możliwość komentowania Czy obstawianie zakładów sportowych daje jakieś korzyści? została wyłączona

Fotobudka na wesele – atrakcja czy nie?

Możliwość komentowania Fotobudka na wesele – atrakcja czy nie? została wyłączona

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Możliwość komentowania Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce została wyłączona

Poradnik dla osób szukających ubezpieczenia

Możliwość komentowania Poradnik dla osób szukających ubezpieczenia została wyłączona

Gdzie pobiegać w Warszawie? 10 propozycji

Możliwość komentowania Gdzie pobiegać w Warszawie? 10 propozycji została wyłączona

Uważaj na brudne banknoty

Możliwość komentowania Uważaj na brudne banknoty została wyłączona

Kolonia taneczna – nad morzem, w górach czy nad jeziorem?

Możliwość komentowania Kolonia taneczna – nad morzem, w górach czy nad jeziorem? została wyłączona

Bezpieczny urlop na stoku pod koniec sezonu narciarskiego

Możliwość komentowania Bezpieczny urlop na stoku pod koniec sezonu narciarskiego została wyłączona

Znane polskie komedie romantyczne

Możliwość komentowania Znane polskie komedie romantyczne została wyłączona

Świadomy sen. Jak świadomie śnić?

Możliwość komentowania Świadomy sen. Jak świadomie śnić? została wyłączona

Płatności online z wykorzystaniem SMS

Możliwość komentowania Płatności online z wykorzystaniem SMS została wyłączona

Twierdza: Władcy wojny – czy warto zagrać?

Możliwość komentowania Twierdza: Władcy wojny – czy warto zagrać? została wyłączona

Create AccountLog In Your Account