Marzysz o pięknych włosach? Na co zwrócić uwagę, by je mieć

Marzysz o pięknych włosach? Na co zwrócić uwagę, by je mieć

Marzysz o pięknych włosach? Na co zwrócić uwagę, by je mieć

Możliwość komentowania Marzysz o pięknych włosach? Na co zwrócić uwagę, by je mieć została wyłączona

Nie każdy z natury jest posiadaczem pięknych i zdrowych włosów. Najczęściej naszym włosom wiele brakuje do wymarzonego ideału. Mocno przetłuszczające się włosy lub też przesuszone i zniszczone z tendencją do wypadania to jedne z najczęstszych problemów związanych z włosami, z jakimi boryka się zdecydowana większość osób. I choć walka o to, by poprawić ich kondycję, a tym samym wygląd, nie zawsze jest łatwa, dzięki zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji szanse na to, aby ją wygrać, wzrastają. Zaś nagrodą za trud w nią włożony stają się mocne, gęste i lśniące włosy. Co zrobić, by je mieć? 

Pielęgnuj!

Pielęgnacja to słowo-klucz w przypadku włosów. Aby móc w realny sposób wpływać na ich wygląd i kondycję, trzeba poświęcić jej nieco uwagi. Ta codzienna powinna składać się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest mycie włosów. Szampony wybierane do codziennego mycia włosów i skóry głowy powinny być łagodne w swoim działaniu i jednocześnie niezwykle skuteczne w zakresie oczyszczania. Należy wybierać te, które są przeznaczone do konkretnego typu włosów. Warto zwracać uwagę również na ich skład. Im więcej znajdzie się w nim składników pochodzenia naturalnego, substancji i składników nawilżających i odżywczych, tym lepiej. Warto pamiętać też o tym, by włosy myć dwukrotnie. Pierwsze mycie pozwala oczyścić skórę głowy oraz włosy, drugie zaś umożliwia przenikanie substancji pielęgnujących zawartych w szamponie w głąb włosów. Po umyciu należy nałożyć odżywkę dostosowaną do potrzeb włosów. Przynajmniej raz w tygodniu należy zastosować maskę do włosów, najlepiej poprzedzając jej nałożenie wykonaniem peelingu skóry głowy. 

Chroń!

Równie ważna jak pielęgnacja jest ochrona włosów przed działaniem wysokiej temperatury oraz wpływem promieni słonecznych. Idealnym dla włosów rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja z używania urządzeń elektrycznych, takich jak suszarka, prostownica oraz lokówka, które emitują gorące powietrze uszkadzające strukturę włosa. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Ponadto warto pamiętać, że włosom szkodzą również promienie słoneczne, a tych ciężko unikać. Dlatego każdego dnia należy chronić włosy przed wysoką temperaturą oraz słońcem, stosując produkty termoochronne w postaci wygodnych w aplikacji lotionów, olejków oraz balsamów zabezpieczających końcówki włosów przed zniszczeniem. 

Zadbaj o dietę!

Nawet najbardziej staranna pielęgnacja nie wystarczy, jeśli nie zadbamy o włosy od wewnątrz. Dlatego warto skupić się na diecie, która m.in. na wypadanie włosów często okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Dostarczanie do organizmu wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, a także dbanie o odpowiedni poziom nawodnienia jest najlepszym sposobem na to, by odżywić cebulki włosów od wewnątrz, dzięki czemu są one w stanie utrzymać łodygę włosa, ograniczając w ten sposób nadmierne i przedwczesne wypadanie włosów. Zdrowa, zbilansowana dieta pozwala też wzmocnić kondycję włosów, przyczyniając się tym samym do poprawy ich wyglądu. 

podobne wpisy

Sobowtór Maryli Rodowicz do sądu

Możliwość komentowania Sobowtór Maryli Rodowicz do sądu została wyłączona

Włoski luksus – gdzie na weekend lub na romantyczny wypad?

Możliwość komentowania Włoski luksus – gdzie na weekend lub na romantyczny wypad? została wyłączona

Jedz ryby na zdrowie

Możliwość komentowania Jedz ryby na zdrowie została wyłączona

10 niesamowitych ciekawostek o kleszczach

Możliwość komentowania 10 niesamowitych ciekawostek o kleszczach została wyłączona

Rynek hazardowy online w Polsce – ciekawostki

Możliwość komentowania Rynek hazardowy online w Polsce – ciekawostki została wyłączona

Sądowy pozew przeciwko firmie meteorologicznej

Możliwość komentowania Sądowy pozew przeciwko firmie meteorologicznej została wyłączona

Najgorętsze premiery science-fiction w 2021

Możliwość komentowania Najgorętsze premiery science-fiction w 2021 została wyłączona

Słynne zabawki: Monopoly

Możliwość komentowania Słynne zabawki: Monopoly została wyłączona

Ile spać, żeby się wyspać?

Możliwość komentowania Ile spać, żeby się wyspać? została wyłączona

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych

Możliwość komentowania Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych została wyłączona

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Możliwość komentowania Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce została wyłączona

Jakie miasta Europy cieszą się największą popularnością wśród graczy hazardowych?

Możliwość komentowania Jakie miasta Europy cieszą się największą popularnością wśród graczy hazardowych? została wyłączona

Create AccountLog In Your Account