Podręczna apteczka na wyjazd. Co powinna zawierać?

Podręczna apteczka na wyjazd. Co powinna zawierać?

Podręczna apteczka na wyjazd. Co powinna zawierać?

Możliwość komentowania Podręczna apteczka na wyjazd. Co powinna zawierać? została wyłączona

Urlop w środku lata lub o innej porze roku. Do dłuższej lub niedalekiej podróży należy się odpowiednio przygotować. Dlatego przed wyjazdem, należy pomyśleć więc skompletowaniu apteczki. Bo podczas urlopu każda godzina jest cenna i nie warto tracić ich na dolegliwości bólowe czy szukanie apteki. W co warto zaopatrzyć się przed wyjazdem?

Bez plastrów ani rusz

Plastry opatrunkowe przydadzą się zawsze. Niezależnie czy przed nami długa górska wędrówka, czy wycieczka rowerowa. W razie zranienia się, założenie plastra umożliwi kontynuowanie trasy, mimo otarć na skórze. Warto mieć ze sobą także np. wodę utlenioną, którą można odkazić ranę oraz specjalne, chłodzące preparaty przeciwbólowe.

Żel dezynfekujący do rąk

Każdy z nas wie, jak ważna jest dokładna higiena rąk. Dłonie to siedlisko wirusów, które łatwo mogą dostać się z nich do naszego organizmu. Musimy pamiętać, żeby brudnymi rękoma nie dotykać twarzy, oczu czy ust. Jeśli nie ma możliwości umycia rąk pod bieżącą wodą z mydłem, sprawdzi się specjalny płyn myjący na bazie alkoholu, który pozwoli usunąć drobnoustroje (w tym wirusy) bez użycia wody.

Okulary i krople nawilżające oczy

Długa jazda samochodem z klimatyzacją, wielogodzinne przebywanie na zewnątrz (szczególnie gdy np. mocno wieje) – to wszystko może wysuszać i obciążać oczy. Może to powodować dyskomfort, szczypanie i pieczenie oczu. Do nawilżania oczu warto zastosować krople (np. Hyal-Drop multi), które pozwolą zminimalizować problem suchego oka. Koniecznie trzeba też pamiętać o zabraniu i korzystaniu z okularów przeciwsłonecznych, wyposażonych w filtr UV, chroniący przed silnymi i niebezpiecznymi promieniami słońca.

Filtr w kremie

Niezależnie od tego, w jaki sposób spędzimy najbliższy okres urlopowy, trzeba pamiętać o najważniejszej zasadzie wyjazdów wakacyjnych – bezpieczeństwie i ochronie przed słońcem. Zbyt intensywna ekspozycja na promienie słonecznie może doprowadzić do dolegliwości takich, jak ból głowy, oczu czy poparzenia, a w długoterminowej perspektywie wpłynąć na stan naszej skóry (powstawanie zmarszczek, znamion). Zapewnijmy więc naszej skórze odpowiednie zabezpieczenie w postaci kremów do opalania, które zawierają filtr UV – nie mniejszy niż 30 SPF dla dorosłych i 50 SPF dla dzieci. Kremów szczególnie intensywnie należy używać wiosną i latem, gdy promienie słońca są najsilniejsze, ale nie zapominajmy o nich także zimą czy jesienią. Szczególnie należy dbać o okolice twarzy, szyi i dłoni.

Środki przeciwbólowe

To obowiązkowy element każdej apteczki. Choć wypad np. na dwa dni nie musi wiązać się z zabieraniem dużego ekwipunku, to wzięcie ze sobą środków przeciwbólowych, preparatów na ukąszenia – to obowiązek. Produkt, którego skład nie będzie dla nas nowością (nie uczuli nas), pomoże pozbyć się uporczywego bólu głowy czy innych dolegliwości.

Pamiętajmy, że apteczka powinna być jednym z podstawowych akcesoriów od którego zaczynamy pakowanie plecaka czy walizki na wyjazd. Ten niewielki dodatek może mieć znaczący wpływ na jakość i bezpieczeństwo naszego urlopu.

podobne wpisy

Dobry Humor ma 20 lat

Możliwość komentowania Dobry Humor ma 20 lat została wyłączona

Kolej na… kolej – wyniki konkursu

Możliwość komentowania Kolej na… kolej – wyniki konkursu została wyłączona

10 informacji i ciekawostek o Krakowie

Możliwość komentowania 10 informacji i ciekawostek o Krakowie została wyłączona

Egzotyczne wyjazdy Polaków

Możliwość komentowania Egzotyczne wyjazdy Polaków została wyłączona

Tradycyjne tureckie przysmaki

Możliwość komentowania Tradycyjne tureckie przysmaki została wyłączona

OC i AC w pakiecie – czy to się opłaca?

Możliwość komentowania OC i AC w pakiecie – czy to się opłaca? została wyłączona

Czy Rosja jest gotowa na mundial 2018?

Możliwość komentowania Czy Rosja jest gotowa na mundial 2018? została wyłączona

Manufaktura Satyry 2015 – wyniki

Możliwość komentowania Manufaktura Satyry 2015 – wyniki została wyłączona

A może kolorowe soczewki kontaktowe?

Możliwość komentowania A może kolorowe soczewki kontaktowe? została wyłączona

City break – daleki wyjazd na weekend

Możliwość komentowania City break – daleki wyjazd na weekend została wyłączona

Satyra w Sosnowcu

Możliwość komentowania Satyra w Sosnowcu została wyłączona

Uważaj na brudne banknoty

Możliwość komentowania Uważaj na brudne banknoty została wyłączona

Create AccountLog In Your Account