Praca w Warszawie – jak osiągnąć sukces

Praca w Warszawie – jak osiągnąć sukces

Praca w Warszawie – jak osiągnąć sukces

Możliwość komentowania Praca w Warszawie – jak osiągnąć sukces została wyłączona

Warszawa może poszczycić się największą na rynku ilością ofert pracy. Nic dziwnego, że do stolicy zjeżdżają każdego roku tysiące ludzi poszukujących możliwości zarabiania. Wśród nich wiele jest osób z wykształceniem średnim – tych, które chcą kontynuować edukację oraz tych, które postanowiły skupić się na karierze. W obu przypadkach Warszawa to dobry wybór. Znajdzie się tutaj mnóstwo ofert pracy z branż, w których determinacja, faktyczne umiejętności i dobre nastawienie pozwalają na osiągnięcie sukcesu, nawet bez dyplomu. Sprawdź, na jakie kompetencje stawiać, gdy chcesz dobrze zarabiać w Warszawie z wykształceniem średnim

Doświadczenie zawodowe – kiedy można zacząć jego zdobywanie?

Na zdobywanie doświadczenia zawodowego nigdy nie jest za późno, a tym bardziej za wcześnie. Szlaki warto więc przecierać od razu po maturze, od początku studiów. Gdzie można się wówczas zatrudnić? Nieliczni szczęśliwcy znajdą pracę od razu w swoim zawodzie (np. młodzi zdolni informatycy czy artyści). Pozostali będą musieli poszukać innych opcji.

Czy praca poza wymarzoną profesją w ogóle się liczy? Oczywiście – ważne jest również doświadczenie w pracy jako takiej. Młody człowiek uczy się rygoru pracy, zarządzania własnym czasem, odpowiedzialności za powierzone mu zadania i współodpowiedzialności za zespół, do którego należy. Pierwszej pracy szukaj więc w branżach, które chętnie przyjmują nowicjuszy: sprawdź ogłoszenia dla sprzedawców w Warszawie i oferty dla pracowników branży gastronomicznej (kelnerów, barmanów, pomocy kuchennych).

Twarda praca, miękkie kompetencje

W przypadku osób młodych już sama chęć podejmowania pracy wcześnie jest dla pracodawców imponująca. Można czekać na spadek po cioci z Ameryki albo wygraną na loterii, ale jak mówi dość nowe i bardzo trafne przysłowie, najlepszy totolotek to kielnia i młotek. To właśnie ciężką pracą, zaangażowaniem i dobrymi chęciami można otworzyć sobie drogę do sukcesu.

Poza niezbędnym wysiłkiem liczą się także cechy charakteru, składające się na kompetencje miękkie: zdolności interpersonalne, komunikatywność, umiejętność pracy zespołowej, jak i zarządzania własnym czasem, chęć i gotowość do nauki, elastyczność i kreatywność. Z ich pomocą tytułu magistra możesz bronić już jako dobrze ustawiony i dysponujący kilkuletnim doświadczeniem, cenny pracownik – i to na długo przed trzydziestką.

Networking – ludzie ważniejsi od papierów

Ogromne znaczenie w dużych miastach ma również budowanie sieci kontaktów. Osoby poznane w trakcie wydarzeń branżowych czy poprzez portale zrzeszające specjalistów i pasjonatów w danych dziedzinach, mogą pomóc otworzyć wiele drzwi zamkniętych nawet dla ludzi z wyższym wykształceniem, a także stanowić dobry przykład i inspirację do działania.

Nawiązane w ten sposób relacje zawodowe mogą z resztą okazać się przydatne w przyszłości wielokrotnie – i to dla obu stron. Nie zaniedbuj zatem żadnej możliwości poznania ciekawych osób.

Samorozwój, samoświadomość, samodzielność

Uczyć możesz się nie tylko w warunkach akademickich – równie ważna, a pewnie nawet ważniejsza, jest zdolność i chęć do samodzielnego poszerzania swoich horyzontów. Czytaj publikacje w prasie branżowej. Korzystaj z oferty szkoleń, kursów, wykładów, webinarów i konferencji. Śledź trendy w branży.

Po co to wszystko? Aby dysponować nie tylko wiedzą podręcznikową, ale też tą najświeższą, na dodatek sprawdzoną w praktyce. Pracodawcy chętniej zatrudnią obytego maturzystę niż zupełnie zielonego magistra.

29-6-24 / PR / praca w Warszawie

podobne wpisy

Czy warszawski hotel Sobieski zostanie przemalowany?

Możliwość komentowania Czy warszawski hotel Sobieski zostanie przemalowany? została wyłączona

Ciekawostki o warszawskiej Sadybie

Możliwość komentowania Ciekawostki o warszawskiej Sadybie została wyłączona

Browary Warszawskie – 10 niesamowitych ciekawostek

Możliwość komentowania Browary Warszawskie – 10 niesamowitych ciekawostek została wyłączona

Kościół Narodzenia NMP w Warszawie

Możliwość komentowania Kościół Narodzenia NMP w Warszawie została wyłączona

Muzea w Warszawie – kiedy bezpłatne wejście

Możliwość komentowania Muzea w Warszawie – kiedy bezpłatne wejście została wyłączona

Lasek na Kole. Warszawa, Wola

Możliwość komentowania Lasek na Kole. Warszawa, Wola została wyłączona

Niesamowite fakty o Centrum Nauki Kopernik

Możliwość komentowania Niesamowite fakty o Centrum Nauki Kopernik została wyłączona

Samochodowa rewolucja w Warszawie

Możliwość komentowania Samochodowa rewolucja w Warszawie została wyłączona

Warszawa da się lubić – książka Wiecha

Możliwość komentowania Warszawa da się lubić – książka Wiecha została wyłączona

Warszawiacy liczą Syrenki

Możliwość komentowania Warszawiacy liczą Syrenki została wyłączona

Ogrody Kosmosu – park w Warszawie

Możliwość komentowania Ogrody Kosmosu – park w Warszawie została wyłączona

Warszawa – współczesność i historia

Możliwość komentowania Warszawa – współczesność i historia została wyłączona

Create AccountLog In Your Account