Tani karykaturzysta na wesele

Tani karykaturzysta na wesele?

Wesele ma się raz w życiu. Często warto oszczędzać, ale nie wtedy. Obojętne, czy to garnitur, tort, fotobudka, czy karykaturzysta na wesele – warto zadbać jeśli nie o najlepszą jakość, to chociaż o w miarę dobrą. O ile w wielu przypadkach mało kto z gości weselnych rozpozna, że oszczędzałaś, karykaturzysta jest wyjątkiem. Choć najlepszych fachowców od amatorów dzieli nieduża kwota pieniędzy – talentu i zadowolenia gości wesela nie da się zmierzyć. Zaprosiłaś kiepskiego wyrobnika zamiast dobrego fachowca tylko dlatego, bo zaoszczędziłaś 100-200 złotych? Zdecydowanie marny pomysł.

Bo był tańszy

Choć prawie wszystko było uzgodnione między karykaturzystą a klientką, ona była zachwycona i już cieszyła się na przyjazd znakomitego artysty, zaliczka nie wpłynęła, a ona przestała się odzywać. Tymczasem termin wesela się zbliżał. Na pytanie o przyjazd na wesele odpowiedziała wymijająco, więc karykaturzysta kilka dni później musiał postawić sprawę jasno: przyjeżdżam jak uzgodniliśmy (może z powodu pomyłki przelew nie dotarł) czy nie?

Tym razem zadziałało. Niedoszła (jak się okazało) klientka zasięgnęła rady kogoś z rodziny. Rada jaką otrzymała, była prosta jak drut: „Jest za drogo, szukamy kogoś tańszego”. Miał przyjechać jakiś plastyk mieszkający niedaleko, bo jest tańszy. Jakość jego pracy była mniej istotna. Decyzja została podjęta.

Wkrótce po weselu niedoszła klientka zadzwoniła zrozpaczona do karykaturzysty eventowego, aby się wyżalić. Z jego usług nie skorzystała i szczerze przyznała się do błędu. Tańszy amator okazał się totalną klapą, o której wszyscy goście wesela chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Rysować za bardzo nie umiał, rysowane przez niego portrety do nikogo nie były podobne. Klienci zostali przekonani pięknymi przykładami karykatur, jakie zobaczyli na jego stronie www. Efektowne karykatury były robione przez co najmniej 2 godziny. O wiele dłużej, niż robi się karykaturę na weselu.

karykatury na żywo atrakcje weselne Białystok tani karykaturzysta na wesele
Karykatury na żywo w wykonaniu mistrza kreski. Tani karykaturzysta na wesele na pewno tak nie rysuje

Karykatury na weselu – kogo zatrudnić?

Po raz kolejny okazało się, że oszczędzanie za wszelką cenę, to słaby pomysł. Szczególnie przy okazji uroczystości weselnej i decyzji o zaproszeniu karykaturzysty. Nie każdy się zna na sztuce karykatury, ale każdy rozpozna czy twarz na obrazku przypomina narysowaną osobę czy nie. Nieduża tak naprawdę różnica w cenie nie powinna decydować o wyborze karykaturzysty na wesele. Karykatury nie rysują się same, lecz tworzy je artysta. Jego talent, wieloletnie doświadczenie i na dokładkę jego ręka oraz oczy (bo aby tworzyć dobre karykatury, trzeba umiejętnie patrzeć).

Jakiego więc karykaturzystę zaprosić na swoje wesele, aby nie było wpadki? Niska cena, jak już wiesz, nie może być najważniejszym kryterium, lecz talent artysty. O zawodowych osiągnięciach artysty każdego z twórców, znajdziesz w sieci dużo informacji – chyba, że nie jest to osoba, której naprawdę poszukujesz. Podobnie, jak przykładów karykatur. Ponieważ do wprawy w tym zawodzie dochodzi się przez lata pracy – o tych najlepszych karykaturzystach możesz przeczytać dużo.

I jeszcze szybkość rysowania. Jeden karykaturzysta w godzinę narysuje 3-4 karykatury, inny ponad 20. Jeśli w twoim weselu ma wziąć udział ponad stu gości – wybór powinien być oczywisty. Trzeba zaprosić tego, który rysuje szybko, a nie tego który jest najtańszym karykaturzystą.

atrakcje na wesele weselne ślub wesela tani karykaturzysta na wesele
Oryginalne atrakcje weselne? Na pewno nie sprawdzi się tani karykaturzysta na wesele

Zatrudniam karykaturzystę na wesele!

Są jeszcze dwie istotne sprawy. Profesjonalnych karykaturzystów evenowych jest w Polsce znacznie mniej niż sądzisz. Nie mieszkają w każdym województwie czy każdym większym mieście. Muszą dojechać na wesele. Nie martw się, że artysta który ma uświetnić twoje wesele, mieszka daleko. Przecież najważniejsze jest zadowolenie gości wesela, a nie niskie honorarium. Zatrudnij solidnego artystę czyli po prostu profesjonalistę. Ma przyjechać w wyznaczone miejsce, w uzgodnionym czasie. A potem ma zrobić jak najlepiej to, co robi zawsze przy takich okazjach.

Drugą kwestią jest dostępność konkretnego terminu karykaturzysty. Skoro masz w planach zatrudnienie jednego z najlepszych fachowców tej branży – czyli artystę, który zajmuje się tym zawodowo i ma dużo zleceń – wcale nie oznacza to, że termin który cię interesuje, wciąż ma wolny. Rok lub więcej – w tym czasie przed imprezą część klientów rezerwuje na swoją imprezę wybranego przez siebie karykaturzystę.

Tani karykaturzysta na wesele: (c) SuperPolonia.info

Radził: Szczepan Sadurski – znany od dawna karykaturzysta eventowy, który uświetnił ponad 600 imprez firmowych i prywatnych, nie tylko w Polsce. Prasa w Nowym Jorku pisała, że jest jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Szef popularnego serwisu karykatury.com

podobne wpisy

Kraina Tysiąca Jezior idealnym miejscem na uprawianie sportów wodnych

Możliwość komentowania Kraina Tysiąca Jezior idealnym miejscem na uprawianie sportów wodnych została wyłączona

5 interesujących faktów o kasynach online, o których warto wiedzieć

Możliwość komentowania 5 interesujących faktów o kasynach online, o których warto wiedzieć została wyłączona

Jak jeździć samochodem w zimie

Możliwość komentowania Jak jeździć samochodem w zimie została wyłączona

Mundial 2018 w Rosji. Grupa C: Australia, Francja, Peru, Dania

Możliwość komentowania Mundial 2018 w Rosji. Grupa C: Australia, Francja, Peru, Dania została wyłączona

Satyra w Sosnowcu

Możliwość komentowania Satyra w Sosnowcu została wyłączona

Gry online – historia i współczesność

Możliwość komentowania Gry online – historia i współczesność została wyłączona

Skąd się wzięła popularność Harry’ego Pottera?

Możliwość komentowania Skąd się wzięła popularność Harry’ego Pottera? została wyłączona

Weselne porady i ciekawostki

Możliwość komentowania Weselne porady i ciekawostki została wyłączona

Wręczenie nagród w Żyradowie

Możliwość komentowania Wręczenie nagród w Żyradowie została wyłączona

Rysunki satyryczne w Ełku

Możliwość komentowania Rysunki satyryczne w Ełku została wyłączona

Niecodzienne atrakcje weselne

Możliwość komentowania Niecodzienne atrakcje weselne została wyłączona

Satyra „W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”

Możliwość komentowania Satyra „W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” została wyłączona

Create AccountLog In Your Account