Wakacje w Dalmacji z psem – co warto wiedzieć?

Wakacje w Dalmacji z psem – co warto wiedzieć?

Wakacje w Dalmacji z psem – co warto wiedzieć?

Możliwość komentowania Wakacje w Dalmacji z psem – co warto wiedzieć? została wyłączona

Planując zagraniczny wyjazd na wakacje z psem lub innym zwierzęciem trzeba będzie ustalić, jak prawo takiego kraju zapatruje się na to, że zwierzę będzie transportowane na jego terytorium. O ile zarezerwowany nocleg akceptuje zwierzęta, tak niektóre plaże, restauracje i w końcu celnicy będą sceptycznie nastawieni do naszych czworonogów. O czym warto pamiętać, by bez problemu wjechać z psem do Dalmacji?

Wakacje z psem w Chorwacji – o co zadbać, by nie mieć problemów?

Oczywiście spędzenie swojego urlopu w towarzystwie psa jest najbardziej legalne i możliwe. Każdego roku Chorwację odwiedzają tysiące turystów z psami i kotami. By miło spędzić ten czas bez żadnych problemów, warto zadbać o kilka istotnych rzeczy związanych z planowaniem takiego wypadu.

  1. Odpowiednia dokumentacja zwierzęcia

Planując wakacje z psem poza granicą naszego kraju, musisz być świadom tego, że zwierze przekraczające granicę musi posiadać swój paszport i biochip. Upewnij się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty związane z psem. W przypadku podróży międzynarodowych, w tym do Chorwacji, będzie potrzebne zaświadczenie o aktualnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Dodatkowo sprawdź w ambasadzie, jakie są aktualnie obowiązujące przepisy w zakresie przewozu zwierząt do Dalmacji.

  1. Odpowiedni transport

Przewożąc zwierze dla jego bezpieczeństwa i na wypadek kontroli granicznej musisz wyposażyć je w bezpieczne miejsce do transportu. Może to być pasywny system bezpieczeństwa dla zwierząt lub dedykowany transporter. Jeśli korzystasz z innych środków transportu, takich jak pociąg lub prom, sprawdź wcześniej ich zasady i wymogi dotyczące przewozu zwierząt.

  1. Bezpieczeństwo i przepisy

Przed podróżą koniecznie zapoznaj się z lokalnymi przepisami i zasadami dotyczącymi przewozu psów, w tym obowiązkiem prowadzenia psa na smyczy i sprzątania po nim. Pamiętaj, że niektóre plaże mogą mieć ograniczenia dotyczące psów, dlatego warto sprawdzić, gdzie istnieją specjalne wyznaczone miejsca dla zwierząt. Planując wyjście do restauracji, możesz szukać takich, które akceptują czworonogi.

Jak zadbać o psa w słonecznej Dalmacji?

Podczas pobytu w słonecznej Dalmacji, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, o które szczególnie warto zadbać, aby zapewnić psu komfort i bezpieczeństwo. Psy muszą mieć zapewnioną ochronę przed słońcem, które może doprowadzić do ich odwodnienia. Nie należy wystawiać psa na bezpośrednie działanie słońca na plaży lub tarasie w apartamencie lub willi. Będąc na plaży należy zapewnić psu dostęp do wody. Wbrew pozorom ta z morza nie wystarczy. Pies powinien mieć swoją miskę ze słodką i chłodną wodą.

Na wakacjach nie można zapominać o aktywności fizycznej psa i wspólnych spacerach. W gorące dni warto zadbać, by pies miał zimne podłoże do spania, tym bardziej, gdy znajduje się długie godziny na rozgrzanym piasku lub kamieniach. W niektórych regionach Dalmacji mogą występować insekty, takie jak komary czy kleszcze. Zabezpiecz psa przed ukąszeniami i układaj odpowiednie środki odstraszające, takie jak preparaty przeciwko kleszczom i komarom, zgodnie z zaleceniami weterynarza.

1429 / zawsz / wakacje w Dalmacji z psem

podobne wpisy

Dolina Glencoe w Szkocji

Możliwość komentowania Dolina Glencoe w Szkocji została wyłączona

Turystyka – główne źródło dochodu Egiptu

Możliwość komentowania Turystyka – główne źródło dochodu Egiptu została wyłączona

Lodowiec na Mont Blanc

Możliwość komentowania Lodowiec na Mont Blanc została wyłączona

Holland Tunnel w Nowym Jorku

Możliwość komentowania Holland Tunnel w Nowym Jorku została wyłączona

Marmaris, turecki kurort

Możliwość komentowania Marmaris, turecki kurort została wyłączona

Targi Frankfurckie

Możliwość komentowania Targi Frankfurckie została wyłączona

Katedra św. Patryka w Nowym Jorku

Możliwość komentowania Katedra św. Patryka w Nowym Jorku została wyłączona

Australia ciekawostki geograficzne

Możliwość komentowania Australia ciekawostki geograficzne została wyłączona

Miasto Glendale w Kalifornii

Możliwość komentowania Miasto Glendale w Kalifornii została wyłączona

Kopuła na Skale – Jerozolima, Izrael

Możliwość komentowania Kopuła na Skale – Jerozolima, Izrael została wyłączona

Wesoły Wiezowiec odwiedził Columbus

Możliwość komentowania Wesoły Wiezowiec odwiedził Columbus została wyłączona

Latarnia morska na Fire Island, NY, USA

Możliwość komentowania Latarnia morska na Fire Island, NY, USA została wyłączona

Create AccountLog In Your Account