Warszawa, Polska, świat. Ciekawostki i atrakcje
Eskisehir Turcja
Eskişehir (w języku tureckim: Stare Miasto), to 700-tysięczne miasto nad rzeką Porsuk, w regionie Środkowa Antalya (północno-zachodnia Turcja).
To jeden z największych ośrodków przemysłowych kraju, a na pobliskich wzgórzach są tzw. gorące źródła. W wyniku wojny 1919-1922 zachowało się tu niewiele zabytków.
Tekst: Super Polonia
Na zdjęciu: park Sazova w mieście Eskişehir
Australia ciekawostki
W XIX wieku do Australii sprowadzono wielbłądy – jako zwierzęta pociągowe. Zaaklimatyzowały się tu znakomicie i na wolności żyje ich tu 10 razy więcej niż misiów koala. Obecnie importuje je Arabia Saudyjska, w celach konsumpcyjnych.
> Tu więcej
Hollywood Aleja Gwiazd
Obecnie Aleja Gwiazd zawiera ponad 2,600 pięcioramiennych gwiazd, upamiętniających znane osobistości świata show-biznesu. Swoje gwiazdy ma również kilkanaście fikcyjnych postaci. Poza Myszką Mickey (1978 r.) swoje gwiazdy mają tu: Królewna Śnieżka, Simpsonowie, Kermit the Frog, Donald Duck, Godzilla, Kubuś Puchatek, Shrek, i Mupety.
> Tu więcej
Etiopia ciekawostki
Lalibela, to wioska położona na wysokości ponad 2500 m n.p.m. i znana w całym świecie ze wspaniałych kościołów wykutych w otaczających skałach. 800 lat temu za pomocą prymitywnych narzędzi wyrzeźbiono je nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz. Skalne kościoły Lalibeli pochodzące z XII-XIII w. są obecnie symbolem Etiopii.
> Tu więcej
Grenlandia ciekawostki
Od 1997 r. w marcu na Grenlandii odbywają się Mistrzostwa Świata w Golfie na lodzie. To najdalej na północ wysunięte pole golfowe świata, a piłeczka do gry jest pomarańczowa. Biała natychmiast by się zgubiła.
> Tu więcej
Wybrzeże Kości Słoniowej
W mieście Jamusukro jest Bazylika Matki Boskiej Królowej Pokoju (Basilica of Our Lady of Peace) – prawdopodobnie największy kościół świata i najwyższa świątynia w Afryce. Zbudowano ją w 1990 roku, ma 158 metrów wysokości .
> Tu więcej
Zorza polarna w Polsce
Szwedzi organizują wycieczki dla obcokrajowców, którzy chcą zobaczyć na własne oczy zorzę polarną. To niezwykle widowiskowe zjawisko występuje najczęściej za kołami podbiegunowymi, a w sprzyjających warunkach zorza polarna bywa widoczna nawet w okolicach 50. równoleżnika. Tymczasem aby zobaczyć zorzę polarną, mnie musisz wybierać się na północ Europy. Możesz ją co jakiś czas zobaczyć na terenie Polski.
> Tu więcej