Niezwykłe hotele, o których nie słyszałeś

Niezwykłe hotele, o których nie słyszałeś

Niezwykłe hotele, o których nie słyszałeś

Hotele ciekawostki. Zobacz, w których (być może) chciałbyś się zatrzymać

Najbardziej oryginalne hotele

1) Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez otaczających cię książek, chętnie zatrzymasz się w The Library Hotel w środku nowojorskiego Manhattanu. W zależności od tego o jakiej tematyce książki lubisz czytać, na tym piętrze zarezerwuj pokój. Może historia lub filozofia? Albo matematyka lub religia? Do wyboru 10 pięter czyli 10 tematów, w których można się zanurzyć w lekturze. Ciekawe, czy są tam także książki poi polsku.

2) Superluksusowy podwodny hotel na wyspie Fidżi znajduje się 14 metrów pod wodą. W apartamentach są wielkie panoramiczne okna, więc można z bliska podziwiać życie stworzeń zamieszkujących rafę koralową. Można też wziąć tu ślub oraz spędzić noc poślubną. A jak się znudzi nocowanie wśród ryb i raf koralowych, można przenieść się do komfortowych, lądowych pomieszczeń hotelu.

3) Hotel Snow Village (Śnieżna Wioska) w fińskiej Laponii oferuje nocleg w pokojach, w których jest temperatura od 2 do 5 stopni Celsjusza. Brrr! Inne atrakcje tego miejsca? Wystawa rzeźb lodowych, drink z lodowego kieliszka oraz taniec w hotelowym Igloo Disco.

4) W Idaho, w Stanach Zjednoczonych, istnieje The Dog Bark Park Inn. Budynek ma kształt… psa. Można powiedzieć, duża atrakcja dla miłośników czworonogów.

5) W dalekiej Laponii (Szwecja) z wielkich bloków lodu zbudowano Ice Hotel. Trzeba się spieszyć, gdyż wraz z nadejściem wiosny hotel topnieje czyli przestaje istnieć. Co roku trzeba go zbudować na nowo. I po raz kolejny powstaje największy hotel lodowy na świecie. Zdjęcia jego wnętrza robią ogromne wrażenie.

Marina Bay Sands Singapur hotel hotele ciekawostki
Słynny hotel Marina Bay Sands w Singapurze, o zmierzchu wraz z podróżującym po świecie Wesołym Wieżowcem. Hotele ciekawostki

Hotele ciekawostki

6) Hotel Löwengraben w Lucernie (Szwajcaria) w 1998 r. został urządzony w dawnym więzieniu, w którym przez cały wiek mieszkali skazani przez sądy więźniowie. Pokoje hotelowe są w dawnych więziennych celach (te są tańsze) lub w byłych biurach urzędników więziennych.

7) Hotel Marina Bay Sands w Singapurze jest słynny m.in. z tego powodu, że na jego szczycie, 200 metrów nad ziemia, jest duży, 15-metrowy basen. Pływając można podziwiać wspaniałą panoramę miasta.

8) Cappadocia Cave Resort & Spa w Turcji został w całości wykuty w skale. Wnętrza są luksusowe i nowocześnie urządzone. A z okien widać wspaniały widok na pustynię.

9) A może nocleg w dawnych rurach ściekowych? Das Park Hotel w Ottensheim w Austrii daje taką możliwość. Nie śmierdzi, wszystko jest ładnie urządzone, niestety ceny spore, choć chętnych do nocowania w takim oryginalnym miejscu nie brakuje.

10) Pewien hotel z Japonii oferuje nocleg w kosmicznych kapsułach. Pomieszczenia ułożone są ciasno jedno obok drugiego. Cena niska, ale osoby z klaustrofobią raczej dobrze nocy tu nie spędzą.

Hotele ciekawostki w SuperPolonia.info

Zobacz też:
> Kolejne ciekawostki o hotelach

podobne wpisy

10 ciekawostek o dębie korkowym

Możliwość komentowania 10 ciekawostek o dębie korkowym została wyłączona

Skąd wzięły się te słowa?

Możliwość komentowania Skąd wzięły się te słowa? została wyłączona

Turystyka piwna w Polsce

Możliwość komentowania Turystyka piwna w Polsce została wyłączona

Park Sowińskiego w Warszawie

Możliwość komentowania Park Sowińskiego w Warszawie została wyłączona

Burak – nieznane ciekawostki

Możliwość komentowania Burak – nieznane ciekawostki została wyłączona

10 warszawskich ciekawostek dla dzieci i nie tylko

Możliwość komentowania 10 warszawskich ciekawostek dla dzieci i nie tylko została wyłączona

Ciekawostki ze świata: Irlandia, Nowa Zelandia

Możliwość komentowania Ciekawostki ze świata: Irlandia, Nowa Zelandia została wyłączona

10 ciekawostek o motylach

Możliwość komentowania 10 ciekawostek o motylach została wyłączona

Des Moines, stolica stanu Iowa, USA

Możliwość komentowania Des Moines, stolica stanu Iowa, USA została wyłączona

Milicz. Średniowieczny zamek z kibelkami

Możliwość komentowania Milicz. Średniowieczny zamek z kibelkami została wyłączona

Paryż wyludnia się

Możliwość komentowania Paryż wyludnia się została wyłączona

Szaman wypędza szatana z Kremla

Możliwość komentowania Szaman wypędza szatana z Kremla została wyłączona

Create AccountLog In Your Account