Knock Art w Londynie zaprasza

Knock Art w Londynie zaprasza

Knock Art w Londynie zaprasza

Możliwość komentowania Knock Art w Londynie zaprasza została wyłączona

24. maja 2013 rozpocznie się nowy cykl interdyscyplinarnych imprez kulturalnych Knock Art, przygotowany przez Polish Artists in London – PAiL

W ciągu kolejnych trzech miesięcy Knock Art obejmie zasięgiem wschodni i zachodni Londyn – od Polish Jazz Cafe POSK (Hammersmith) do centrum kulturalnego RichMix (Shoreditch). Czekają nas wieczory muzyczne, wizualne, filmowe i teatralne, na których zaprezentują się twórcy polskiego pochodzenia u progu swojej kariery oraz artyści innych narodowości.

Terminarz:
24 maja/ 14 czerwca w Polish Jazz Cafe POSK
13 lipca w RichMix
19 & 21 lipca w Polish Jazz Cafe POSK

Knock Art, to okazja do spotkania osób interesujących się sztuką i nawiązania nowych znajomości. Wydarzenia Knock Art są skierowane do publiczności polsko i nie-polskojęzycznej. Szczególnie mile widziane są osoby, które pierwszy raz będą uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym przez PAiL.

PROGRAM WYDARZEŃ

Cykl Knock Art odbędzie się w trzech Rundach – w maju, czerwcu i lipcu w Polish Jazz Cafe POSK (Hammersmith) i RichMix (Shoreditch).

Runda 1
piątek 24 maja/ godz. 19:00
miejsce: Polish Jazz Cafe POSK/ 238-246 King Street, London, W6 0RF
najbliższa stacja metra: Ravenscourt Park, Hammersmith
Bilety: L10 (do kupienia przed rozpoczęciem)

Podczas inauguracyjnej Rundy 1 podziemia Jazz Cafe zabrzmią dźwiękami muzyki eksperymentalnej w wykonaniu Soma Ansamble (6-osobowego zespołu londyńskiego, ich muzyka to wybuchowa mieszanka dub’u i jazzu i metalu) oraz MC GIN – mistrza beatboxingu. Oprawy wizualnej dostarczy Paulski i jego analogowe Nano Projections kreowane na żywo z udziałem publiczności. Artyści spod szyldu DoopArt Gallery zaprezentują swoje prace wykonane nietypowymi metodami. Będzie różnorodnie i prowokacyjnie. Część networkingowa wieczoru przebiegnie przy muzyce DJ Tru Feel\’a (inspirowanej hip-hopem lat 90tych i dźwiękami wszechświata), a każdy uczestnik będzie miał możliwość skosztowania specjałów kuchni polskiej przygotowanych przez Mamuśkę!

Runda 2
piątek 14 czerwca/ godz. 19:00
miejsce: Polish Jazz Cafe POSK/ 238-246 King Street, London, W6 0RF
najbliższa stacja metra: Ravenscourt Park, Hammersmith
Bilety: L10 (do kupienia bezpośrednio przed rozpoczęciem)

Finał konkursu filmowego Cut it Short! oraz przegląd wybranych form krótkometrażowych. Do wzięcia udziału zapraszamy zarówno twórców krótkich filmów, dokumentów, animacji, video-instalacji i teledysków. Zwycięski film zostanie pokazany na PLAY POLAND 2013 FILM FESTIVAL w Londynie, a reżyser otrzyma nagrodę pieniężną. Imprezę uwieczni audio-wizualny set Adriana Magrysa z Lanquidity Rec (wytwórnia promuje polską muzykę eksperymentalną: jazz, funk i soul; Lanquidity Rec wydała płyty zespołów Speakers Corner Quartet, Contemporary Noise Quintet, Baaba). W części networkingowej nie zabraknie polskich przysmaków Mamuśki!

Runda 3
sobota 13 lipca/ godz. 17:00, 18:30, 21:00
miejsce: RichMix, Venue 1 & Venue 2/ 35- 47 Bethnal Green Road, Londyn, E16LA/
najbliższa stacja metra: Shoreditch High Street
Bilety: L5/ L10/ L15 (do kupienia na www.richmix.org.uk i przed rozpoczęciem)

Złożona z trzech części Runda 3 jest adresowana do sympatyków teatru, muzyki jak i sztuk wizualnych. Na rozpoczęcie wieczoru w ramach mini festivalu Overtone zaprezentują się najciekawsze młode zespoły z Londynu – od elektroniki po akustyczne granie, a wszystko z elementem inspirowanym polskimi kompozycjami. Następnie premiera „Romanians” – dwujęzycznej sztuki teatralnej, na podstawie twórczości Doroty Masłowskiej z udziałem brytyjskich i polskich aktorów. Reżyseria: Margot Przymierska. Ponadto, KinoVisio” czyli ekscytującą wizualna podróż do własnego wnętrza, kreowana na żywo przy użyciu projekcji analogowych Paulski Art. Na zakończenie więcej muzyki oraz networking podsycany przekąskami od Mamuśki!

„Romanians” EXTRA!
czwartek 18, piątek 19, niedziela 21 lipca/ godz. 19:00
miejsce: Polish Jazz Cafe POSK/ 238-246 King Street, London, W6 0RF
najbliższa stacja metra: Ravenscourt Park, Hammersmith
Bilety: wstęp wolny/ datki mile widziane

Dodatkowe pokazy spektaklu „Romanians” – zabawnej opowieści o dwójce bohaterów, którzy po intensywnej nocy zakrapianej alkoholem znaleźli się na skraju drogi w lesie. Z czasem komiczne wypadki przeradzają się w desperackie próby wydostania się z impasu. Czy napotkane w podróży osoby: dobrze ułożony kierowca, pracownicy przydrożnego baru, kobieta zza zakrętu i pustelnik – okażą się dla dwójki wybawieniem czy powodem dalszych frustracji? Kim są bohaterowie sztuki „Romanians” i dlaczego znaleźli się w tej koszmarnej podróży razem?
Nowa adaptacja sztuki Doroty Masłowskiej w wykonaniu polsko-brytyjskiej grupy aktorów, pod kierunkiem Margot Przymierskiej. „Romanians” podejmuje próbę pogodzenia kwestii języka polskiego i angielskiego we współczesnej dramaturgii.
Na zakończenie wieczoru: muzyka na żywo.

O organizatorach
PAiL czyli Polish Artists in London, to organizacja non-for-profit, powstała w 2011 roku, w celu aktywizacji polskiego środowiska artystycznego w Wielkiej Brytanii. Jej celem jest promocja i rozpowszechnianie polskiej kultury i sztuki w świadomości lokalnych i globalnych odbiorców, poprzez inicjowanie współpracy artystyczno-kulturowej, kreowanie awangardowego programu artystycznego, odzwierciedlającego różnorodność kulturową lokalnej społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem powiązań między Polską a Wielką Brytanią.

podobne wpisy

SIPPA – Światowe Igrzyska Polonijne – Polonia Austria

Możliwość komentowania SIPPA – Światowe Igrzyska Polonijne – Polonia Austria została wyłączona

Polska szkoła na Cyprze

Możliwość komentowania Polska szkoła na Cyprze została wyłączona

Taste of Polonia 2012, Chicago

Możliwość komentowania Taste of Polonia 2012, Chicago została wyłączona

Życie Kolorado

Możliwość komentowania Życie Kolorado została wyłączona

Partia Dobrego Humoru w Copiague, NY

Możliwość komentowania Partia Dobrego Humoru w Copiague, NY została wyłączona

Instytut Józefa Piłsudskiego w Londynie

Możliwość komentowania Instytut Józefa Piłsudskiego w Londynie została wyłączona

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w USA

Możliwość komentowania Polonijny Dzień Dwujęzyczności w USA została wyłączona

Po co dzieciom język polski?

Możliwość komentowania Po co dzieciom język polski? została wyłączona

Sufler nr 275, 7 stycznia 2013 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 275, 7 stycznia 2013 r. została wyłączona

Polskie szkoły w Nowym Jorku

Możliwość komentowania Polskie szkoły w Nowym Jorku została wyłączona

Polacy uhonorowani w Jamestown, Virginia, USA

Możliwość komentowania Polacy uhonorowani w Jamestown, Virginia, USA została wyłączona

Polskie Młodzieżowe Centrum Kultury, Kazachstan

Możliwość komentowania Polskie Młodzieżowe Centrum Kultury, Kazachstan została wyłączona

Create AccountLog In Your Account