Las Vegas Strip i jego historia

Las Vegas Strip i jego historia

Las Vegas Strip i jego historia

Możliwość komentowania Las Vegas Strip i jego historia została wyłączona

Historia 7-kilometrowego Las Vegas Strip z najsłynniejszymi kasynami na świecie

Las Vegas Strip, to centralna ulica miasta Las Vegas, a raczej tylko jej część, która zajmuje 7 km. To tam znajdują się wszystkie zabytki miasta, w tym najpopularniejsze i najdroższe zakłady hazardowe na świecie. Na początku ulicy turyści zobaczą tabliczkę z symbolem miasta – „Welcome to Fabulous Las Vegas”. Nie zapomnij zrobić tego kultowego zdjęcia na pamiątkę. Kolejna wskazówka dla Ciebie, jeśli szukasz automatu, skontaktuj się z agregatorami witryn kasyn online, które pomogą Ci bezpiecznie wybrać i grać w swoje ulubione gry. Od razu przychodzi na myśl www.casinoonline777.pl.

Las Vegas – jak to się wszystko zaczęło

Vegas w 1900 roku było pustynią, na którą nikt nie trafiał. Impuls do zasiedlenia tych ziem dała legalizacja hazardu w amerykańskim stanie Nevada, w latach trzydziestych XX wieku. To wtedy zaczęli tu przybywać turyści, a Vegas przekształcało się w kurort. Ciekawostką jest to, że choć najbardziej kultowe kasyna powstają przy bulwarze, to nie znajduje się ono w mieście, ale na przedmieściach. Zgodnie z lokalną mapą – w miasteczku Paradise.

Droga, która jest znana jako Strip, jest częścią historii narodzin Vegas. Początkowo był to stary hiszpański szlak, który łączył Alei, Santa Fe i Nowy Meksyk. W połowie lat dwudziestych odcinek drogi stał się częścią Federalnej Administracji Autostrad i otrzymał nazwę Autostrada 91. Następnie, w 1931 r., przyznano pierwszą koncesję na 3 miesiące, pojawiły się reklamy w telewizji i zaczęto budować kluby.

Pierwsza placówka hazardowa została nazwana Pair-O-Dice. To nie było coś, co teraz widzimy, tylko mały bar, będący własnością Franka i Angeliny Detre. Tam oferowali oni odwiedzającym grę w ruletkę, kości i blackjacka. Przy okazji raczyli gości przysmakami kuchni włoskiej. Wszystko to przy akompaniamencie muzyki granej na żywo. Od kilku lat to miejsce stało się popularne wśród turystów.

Pierwszy hotel został otwarty w 1941 roku i otrzymał nazwę „El Rancho”. W ciągu 5 lat Strip został uzupełniony słynnym Flamingo Resort, który był chroniony przez gangstera Bugsy Siegela. Był to pierwszy ośrodek łączący funkcje hotelowe, rozrywkę i hazard. Stoi do dziś.

W początkowych latach hazard nie był w żaden sposób regulowany przez rząd USA. Wszyscy czekali na rozwój branży, na to jakie przyniesie sukcesy. Przy wejściu do lokalu gracze wymieniali swoje monety dolarowe na plastikowe żetony.

miasto Las Vegas kasyna stan Nevada ciekawostki USA atrakcje dowcipy humor kawały
Ten napis znają chyba wszyscy. Znajduje się przy wjeździe do Las Vegas

Historia Las Vegas Strip, lata 50-60

Po wybudowaniu Flamingo Resort szybko zaczęły pojawiać się inne hotele – kasyna: Sahara, Sands, Tropicana, Showboat, Riviera. Już w latach 50-ych bulwar odwiedzało rocznie ponad 8 milionów ludzi. W hotelach występowały legendy muzyki: Dean Martin, Elvis Presley, Frank Sinatra. Występy w kasynach dla traktowano jako zaszczyt.

W latach pięćdziesiątych XX wieku w Nevadzie zaczęto przeprowadzać testy broni jądrowej. W ciągu 10 lat miało miejsce ponad 100 wybuchów jądrowych. Chociaż rząd powiedział opinii publicznej o niebezpieczeństwach związanych z promieniowaniem, ostrzegano o ryzyku zachorowania, ludzie nadal przyjeżdżali do Vegas dla rozrywki – aby zagrać w pokera lub ruletkę. W tym czasie modna stała się nowa rozrywka dla turystów – sale pod gołym niebem. Miejscowi znali godziny testów jądrowych, więc proponowali, żeby przy kieliszkach alkoholu i z cygarem z dłoni oglądać piękne chmury jądrowych grzybów.

W 1966 r. Howard Hughes zdecydował się na zakup Desert Inn i innych obiektów rekreacyjnych w okolicy, za 300 milionów dolarów. To była fantastyczna suma, która przypieczętowała sukces amerykańskiego przemysłu hazardowego w Las Vegas. Zaczęła się redystrybucja rynku, mafia wypadła z biznesu, otwierając drogę dla korporacyjnych konglomeratów. Wtedy właśnie rozpoczęła się wspaniała konstrukcja MGM Grand pod kierownictwem Kirka Kerkoriana. Potem pojawiły się słynne hotele – kasyna „Stratosphere”, „Bellagio” i „Mirage”. Potem wielkie korporacje, takie jak Harrah’s, połączyły się, aby przejąć mniejsze kasyna.

Słynny bulwar obecnie

To miejsce zawiera najbardziej znane rozrywki, w tym Śpiewającą Fontannę Bellagio i Wieżę Stratosphere. Hotele można bezpiecznie przypisać do najbardziej kultowych obiektów:
Cosmopolitain;
– Cezar Pwlace;
– New York;
Luxor;
– Venice.

Każdy hotel oferuje odwiedzającym występy gwiazd. Na początku bulwaru znajduje się centrum handlowo-rozrywkowe Kristall, w którym można robić zakupy w luksusowych sklepach. O ile wcześniej Strip był centrum kasyn, teraz jest miastem z własną infrastrukturą, punktami gastronomicznymi, hotelami, wiejskimi domami. Wzdłuż bulwaru chodzą sobowtóry znanych celebrytów: Marilyn Monroe, Michaela Jacksona, Elvisa Presleya. Jeśli dajesz ludziom kilka dolarów, możesz zrobić im zdjęcie lub sfotografować się z nimi.

Podsumowanie

Vegas Strip to wyjątkowe miejsce, w którym życie nigdy się nie kończy. Zachwyca architektura hoteli, można zrobić niezapomniane zdjęcia, a o zmroku można zabawić się w kasynie i próbować w nim szczęścia w postaci wielkiej wygranej.

3.2.22 / 1034

podobne wpisy

Wielki sennik online

Możliwość komentowania Wielki sennik online została wyłączona

Przepowiednie na rok 2020

Możliwość komentowania Przepowiednie na rok 2020 została wyłączona

Uśmiech pomaga w życiu

Możliwość komentowania Uśmiech pomaga w życiu została wyłączona

3 ciekawostki o czerwonym buraku, o których nie wiedziałaś

Możliwość komentowania 3 ciekawostki o czerwonym buraku, o których nie wiedziałaś została wyłączona

Rysunki Sadurskiego w 2B, Anglia

Możliwość komentowania Rysunki Sadurskiego w 2B, Anglia została wyłączona

Wyjeżdżasz? Pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania

Możliwość komentowania Wyjeżdżasz? Pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania została wyłączona

Wrastające paznokcie – bolesny problem

Możliwość komentowania Wrastające paznokcie – bolesny problem została wyłączona

MSPO 2015 – targi w Kielcach

Możliwość komentowania MSPO 2015 – targi w Kielcach została wyłączona

Boże Narodzenie na Rynku w Toruniu

Możliwość komentowania Boże Narodzenie na Rynku w Toruniu została wyłączona

Podczas powodzi pamiętaj o zwierzętach. Jeże

Możliwość komentowania Podczas powodzi pamiętaj o zwierzętach. Jeże została wyłączona

Kiedy Gdańsk i Nowy Jork znikną pod wodą?

Możliwość komentowania Kiedy Gdańsk i Nowy Jork znikną pod wodą? została wyłączona

Plaże dla naturystów w Polsce

Możliwość komentowania Plaże dla naturystów w Polsce została wyłączona

Create AccountLog In Your Account