Co koniecznie zobaczyć w Mexico City?

Co koniecznie zobaczyć w Mexico City?

Co koniecznie zobaczyć w Mexico City?

Mexico City ciekawostki

Ogrom miasta Meksyk łatwo jest wyrazić poprzez statystyki. W tej metropolii mieszka ponad 25 milionów osób. Liczba ta robi jeszcze większe wrażenie, jeśli porównamy ją z liczbą mieszkańców Polski, wynoszącą niecałe 40 milionów. Można wiec powiedzieć, że Mexico City to ogromna dżungla, w której aby zobaczyć wszystko, należałoby spędzić całe życie

W mieście znajdziemy nowocześniejsze krajobrazy rodem z europejskich zakątków, ale także biedniejsze dzielnice. Różnorodna paleta, z której możemy wybierać zdaje się być nieprzebrana. A na co się zdecydować podczas krótkiego urlopu w Meksyku? Jakie miejsca w tym mieście trzeba koniecznie zobaczyć?

Zocoló – centrum Meksyku

Największym skupiskiem miejsc, które mogą powiedzieć nam więcej o historii, jest rynek główny, który nosi wdzięczne imię Zocoló. To tu możemy zostać świadkami występów el Mariachi, popróbować lokalnych przysmaków, ale przede wszystkim nauczyć się nieco o dziejach Meksyku. Na tym placu odbywa się doroczne przemówienie prezydenta z okazji dnia niepodległości (15 września), świętowane są najważniejsze wydarzenia (takie jak mecze futbolu). Jednak najciekawsze jest to, co stoi wokół jednego z największych rynków świata.

Jak powszechnie wiadomo, Meksykanie to naród niesamowicie katolicki, więc mnogość świątyń i kaplic w miastach i miejscowościach nie powinna dziwić. Jednak obiekt stojący przy placu Zocoló jest jedyny w swoim rodzaju. To Katedra Miejska, największa świątynia w obu Amerykach. I choć dziś musi być spinana pasami żeby się nie rozpadła, nadal robi ogromne wrażenie. Zaraz obok niej znajduje się coś, co z pewnością będzie napawało dumą Polaków – pomnik Jana Pawła II. Wyjątkową miłością darzył Meksyk, a na pamiątkę jego podróży do tego kraju zafundowano mu statuę, która w całości została odlana z podarowanych przez Meksykanów kluczy.

Mexico City ciekawostki: ruiny świątyni i Pałac Narodowy

Pomimo wielu śladów kultury chrześcijańskiej, na placu znaleźć możemy ruiny Wielkiej Świątyni Azteków. Dokładnie w tym miejscu, jeszcze zanim Europejczycy wiedzieli o istnieniu nowego świata, znajdowała się stolica jednego z ich państw, a wykopaliska archeologiczne wiele mówią o codzienności niegdysiejszych mieszkańców tych terenów.

Krajobrazu placu dopełnia potężny budynek Pałacu Narodowego, siedziby rządu meksykańskiego, który jak na miejsce o tak wysokim statusie, jest dosyć nietypowo ozdobiony. Ściany budynku pokrywają niesamowite murale autorstwa Diego Rivery, które traktują o jakże zawiłej historii kraju.

Plac na każdym odwiedzającym robi niesamowite wrażenie zarówno ze względu na rozmiary, jak i ze względu na nagromadzenie ulicznych artystów, w postaci tancerzy czy śpiewaków.

Jedyny wieżowiec

Miejsce to oferuje dodatkowo piękne panoramy miasta, o ile wejdziemy na wieżę katedry lub na pobliską Wieżę Latynoamerykańską – najwyższy i jedyny wieżowiec w okolicy. Dlaczego jedyny? Przez potężne trzęsienia ziemi, które regularnie nawiedzają miasto. Budowa wysokich budynków staje się więc bardzo ryzykowna i wymaga precyzyjnych wyliczeń i skomplikowanych mechanizmów. Meksykańska Wieża jest zatem wyjątkowa. Ta wielka inwestycja opłaciła się i już wielu drganiom podłoża zwycięsko stawiła czoła.

Mexico City ciekawostki: Łukasz Pośpiech (c) SuperPolonia.info

Na zdjęciu: Palacio de Bellas Artes – Pałac Sztuk Pieknych w Mexico City

podobne wpisy

Słowenia i jej atrakcje turystyczne

Możliwość komentowania Słowenia i jej atrakcje turystyczne została wyłączona

Poznaj jezioro Mohawk w stanie New Jersey, USA

Możliwość komentowania Poznaj jezioro Mohawk w stanie New Jersey, USA została wyłączona

Ślub w Las Vegas i Wedding Chapels

Możliwość komentowania Ślub w Las Vegas i Wedding Chapels została wyłączona

Chiny. Niezwykłe groty na pustyni

Możliwość komentowania Chiny. Niezwykłe groty na pustyni została wyłączona

Co kupić na Maderze? Pamiątka z Funchal

Możliwość komentowania Co kupić na Maderze? Pamiątka z Funchal została wyłączona

Półwysep Synaj, Egipt

Możliwość komentowania Półwysep Synaj, Egipt została wyłączona

A może z Polski do Skandynawii promem?

Możliwość komentowania A może z Polski do Skandynawii promem? została wyłączona

Złota Świątynia Dambulla

Możliwość komentowania Złota Świątynia Dambulla została wyłączona

Hollywood – Aleja Gwiazd

Możliwość komentowania Hollywood – Aleja Gwiazd została wyłączona

Niasamowite ciekawostki o pizzy

Możliwość komentowania Niasamowite ciekawostki o pizzy została wyłączona

Troki, Litwa. Stary zamek na półwyspie

Możliwość komentowania Troki, Litwa. Stary zamek na półwyspie została wyłączona

2 Columbus Circle – wieżowiec na Manhattanie

Możliwość komentowania 2 Columbus Circle – wieżowiec na Manhattanie została wyłączona

Create AccountLog In Your Account