Partia Dobrego Humoru na świecie

Partia Dobrego Humoru na świecie

Partia Dobrego Humoru na świecie

Możliwość komentowania Partia Dobrego Humoru na świecie została wyłączona

Partia Dobrego Humoru (ang. Good Humor Party) powstawała w Polsce, w 2001 roku. Podstawą jej działalności jest rozweselanie ludzi na całym świecie. Poniżej zbiór informacji na temat wybranych działań organizacji. Wcześniej były to pojedyncze newsy, obecnie zgromadziliśmy je w jednym miejscu SuperPolonia.info

Partia Dobrego Humoru w Wilnie

Apolonia Skakowska otrzymała legitymację Partii Dobrego Humoru

Tej osoby Polonii litewskiej nie trzeba przedstawiać. Apolonia Skakowska – pedagog, prezes-dyrektor Centrum Kultury Polskiej im. Stanisława Moniuszki, prezes Zrzeszenia Polek na Litwie, dyrektor biura turystycznego, od lat zaangażowana w sprawy polskie. A od teraz także członkini Partii Dobrego Humoru, z legitymacją numer 3186. Okazją wręczenia legitymacji PDH był artystyczny pobyt Wandy Stańczak i kabaretu Pół-serio (Warszawa) w Wilnie, na zaproszenie pani Apolonii. Miejsce wręczenia wybrano nieprzypadkowo – to wrota Ostrej Bramy w Wilnie, miejsca-symbolu.

Dodajmy, że wiele miesięcy wcześniej Apolonia Skakowska zaproponowała satyrykowi, przewodniczącemu Partii Dobrego Humoru Szczepanowi Sadurskiemu, wystawę w Wilnie. Jeśli nie będzie niespodzianek, wystawa zostanie otwarta wiosną 2013 roku.
(17.10.2012)

Partia Dobrego Humoru w Wilnie Wilno
Apolonia Skakowska z legitymacją, z lewej Wanda Stańczak, w towarzystwie członków kabaretu Pół-serio

Partia Dobrego Humoru wkracza do USA

Wesoła organizacja powstała 10 lat temu w Polsce z inicjatywy polskich satyryków, otwiera ambasadę w USA

Kolumb odkrył Amerykę. My ją zdobędziemy. Uśmiechem – tym hasłem wkracza do Stanów Zjednoczonych Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party), której składka członkowska wynosi trzy uśmiechy dziennie. 10 stycznia 2012 r. partia oficjalnie zainaugurowała działalność w USA. Jej „Ambasada” ma wirtualną siedzibę na tworzonym w Nowym Jorku portalu Dobra Polska Szkoła, a ambasadorami PDH w USA z uśmiechem na twarzach, zgodziły się zostać: Marta Kustek i Danuta Świątek.

Program działania Partii Dobrego Humoru jest dostosowany do amerykańskich realiów. Do realiów życia Polonii czyli Polaków mieszkających w Stanach, bo partia najpierw chce dotrzeć właśnie do nich. Dlatego informacyjna strona www, przynajmniej na razie, jest w języku polskim. O tym, jak osoby mieszkające w USA mogą dostać legitymację wysłaną z Polski, jak można włączyć się w wesołe działania partii (i zostać np. ambasadorem PDH w swoim mieście czy stanie) oraz wiele innych informacji, pisał portal Dobra Polska Szkoła. (21.01.2012)

• Informacje o Partii Dobrego Humoru TUTAJ

Partia Dobrego Humoru USA
PDH już w USA

Partia Dobrego Humoru w Pensylwanii

Trzy tygodnie po Nowym Jorku, Partia Dobrego Humoru otwiera kolejną ambasadę w USA

Od 1 lutego 2012 r. najbardziej uśmiechnięta partia na świecie, ma swoich zaufanych ludzi w Filadelfii (stan Pensylwania). I nie ukrywają, że wcześniej nie byli w żadnej partii. Siedzibą „ambasady” będzie redakcja polonijnego magazynu Polski Partner, a ambasadorami Good Humor Party zgodzili się być wspólnie: Magdalena Grimm-Kostka, Anita Pękala i Janusz Pstrągowski.

Ukazujący się w 10-tysięcznym nakładzie miesięcznik Polski Partner, jest dystrybuowany w trzech stanach USA: Pensylwania, Nowy Jork i New Jersey. Od marca w każdym kolejnym numerze znajdzie się co najmniej pół kolumny (strony) z informacjami na temat Partii Dobrego Humoru. Można więc powiedzieć, że Polski Parter będzie organem prasowym PDH w wymienionych trzech stanach.

– Bardzo się cieszymy, że uśmiech znad Wisły dotrze do kolejnych ludzi, spragnionych uśmiechu – mówi przewodniczący partii, satyryk Szczepan Sadurski. (01.02.2012)

Pensylwania USA
Filadelfia, Pensylwania, USA

Partia Dobrego Humoru w Copiague, NY

Pierwsze legitymacje Partii Dobrego Humoru w Copiague (Nowy Jork, USA) wręczone. Kto je otrzymał?

W Copiague od kilku tygodni działa nasz ambasador, Sławek Przybyłowicz. Ale formalnie rozpoczął działalność teraz – czyli zaraz potem, gdy z Polski dotarły do niego legitymacje partyjne. W miniony weekend w Copiague odbyło się walne zebranie organizacji Polonia of Long Island. Była to dobra okazja, aby porozmawiać m.in. o planach zorganizowania wystawy polskiego humoru w Copiague, a także wręczyć legitymacje Good Humor Party dwóm osobom. Są to:

Marta Wesołowski (legitymacja PDH nr 2921), to prezes Polonia of Long Island, nauczycielka w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Zbigniewa Herberta w Copiague, a także prezydent Wes-Fit czyli Wesołej Szkółki Tańca w Copiague.

Elżbieta Popławska (legitymacja PDH nr 2922) jest korespondentem gazety Nowy Dziennik – Polish Daily News, największej polskiej gazety w USA.

Miasteczko Copiague znajduje się na wyspie Long Island, w hrabstwie Suffolk, w stanie Nowy Jork. Mieszka tu około 20 tysięcy mieszkańców. Wielu z nich, to Polacy. (27.02.2012)

Partia Dobrego Humoru w Copiague NY
Marta Wesołowski i Elżbieta Popławska z legitymacjami wesołej partii

Nasz Świat o Partii Dobrego Humoru we Włoszech

Polonijne czasopismo z Włoch „Nasz Świat” oraz jego serwis internetowy na temat Partii Dobrego Humoru

Od niedawna Partia Dobrego Humoru ma ambasadora we Włoszech, którym jest Robert Małecki. Robert w listopadzie 2012 r. sfotografował najmniejszego wieżowca w Rzymie. Niedługo potem do PDH wstąpił Kamil Glik – polski piłkarz grający w reprezentacji Polski, a obecnie też piłkarz klubu Torino.

O wkroczeniu wesołej „partii” do Italii poinformował nie tylko internetowy serwis Partii Dobrego Humoru, ale też „Nasz Świat” – ukazujące się we Włoszech czasopismo w języku polskim, w numerze 22/2012, a nieco wcześniej również serwis internetowy tego czasopisma NaszSwiat.net.

Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) wymyślona przez satyryka Szczepana Sadurskiego, powstała w Polsce w roku 2001. Obecnie ma ponad 3 tysiące członków w wielu krajach. Jej celem jest rozweselanie ludzi na całym świecie. Składka członkowska wynosi… trzy uśmiechy dziennie. (06.12.2012)

Nasz Świat Partia Dobrego Humoru we Włoszech
11 strona Naszego Świata 22/2012 z 1-15 grudnia 2012

Kandydat na prezydenta USA i polska Wikipedia

Usunięcie Partii Dobrego Humoru z Wikipedii, to polityczna cenzura. To przemyślana polityczna operacja przeciwko naszej wspaniałej organizacji – twierdzi Vermin Supreme

Z Verminem Supreme rozmawia Szczepan Sadurski

– O tym kim jest i co robi Vermin Supreme, można dowiedzieć się z angielskiej Wikipedii. Sądzisz, że jesteś wystarczająco ciekawą osobą, aby znaleźć się również w polskiej Wikipedii?

• Nazywam się Vermin Supreme. Prowadzę humorystyczne kampanie na prezydenta USA od ponad 20 lat. The Museum of Hoaxes umieściło moją osobą na 7. miejscu w swoim rankingu 20. Najlepszych Satyrycznych Kandydatów Wszechczasów.

W amerykańskiej Wikipedii kluczową kwestią decydującą o powstaniu hasła, jest popularność. W zeszłym roku w lipcu byłem obiektem debaty redaktorów Wikipedii. Dyskutowali o tym, czy jestem wystarczająco znaną osobą. Po ożywionej dyskusji zdecydowano, że hasło Vermin Supreme pozostanie. Od stycznia 2012 mojej notki na Wikipedii nie można edytować, gdyż w tym czasie często padała ofiarą wandali, którzy dodawali nieprawdziwe informacje na mój temat. Tylko edytorzy polskiej Wikipedii mogą zdecydować, czy jestem wystarczająco znany, abym znalazł się w polskiej Wikipedii.

– Niedawno, po 6 latach z polskiej Wikipedii skasowano hasło: Partia Dobrego Humoru. Dodatkowo wszystkim członkom PDH bez pytania o zgodę, z ich notek na Wikipedii wykasowano informację o ich członkostwie w PDH. Co o tym sądzisz?

• W języku angielskim istnieje określenie, które może określić moje zdanie na ten temat: bullshit. (wulgarne określenie, dosłownie: bycze g*wno). Decyzja o zniknięciu wpisów o Partii Dobrego Humoru z Wikipedii, jest decyzją polityczną i cuchnie polityczną cenzurą. Fakt, że członkom PDH usunięto z Wikipedii informacje o ich powiązaniu z partią potwierdza, że to przemyślana polityczna operacja przeciwko naszej wspaniałej organizacji.

– Komu i dlaczego może przeszkadzać wesoła, nieformalna organizacja powstała w Polsce i mająca członków w wielu krajach świata? Dlaczego polska Wikipedia postanowiła z nami walczyć?

• Niektórzy edytorzy Wikipedii nie mają poczucia humoru, które jest rzeczą ważną w naszej kulturze.

– Słyszałem, że polska Wikipedia, w przeciwieństwie do angielskiej, bardzo chce być „poważną” encyklopedią. Sądzisz, że to, co zrobiła z PDH, zwiększy jej popularność? A może Polacy mają małe poczucie humoru, są inni niż np. Amerykanie?

• Wierzę, że dokumentowanie popkultury jest rzeczą ważną. Krytyka satyryczna jest tak samo ważna dla społeczeństwa, jak inne rodzaje krytyki. Uważam, że niezależnie od tego jacy edytorzy stoją za usunięciem Partii Dobrego Humoru z Wikipedii, zrobili ogromny błąd, usuwając ją w otchłań cyberprzestrzeni.

– Co chciałbyś powiedzieć administratorom polskiej Wikipedii?

• Oczywiście poprosiłbym ich o ponowne przemyślenie swojej decyzji.

Z Verminem Supreme, w tym roku po raz kolejny kandydującym na  stanowisko prezydenta USA, członkiem Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party), rozmawiał Szczepan Sadurski – satyryk, dziennikarz, przewodniczący Partii Dobrego Humoru (12.07.2012)

Vermin Supreme Good Humor Party Wikipedia
Vermin Supreme

PDH ma ambasady w New Jersey i Copiague (USA)

Kolejne ambasady Partii Dobrego Humoru: Trenton (stan New Jersey) oraz Copiague (stan Nowy Jork)

Po Nowym Jorku i Pensylwanii (styczeń 2012 r.) Partia Dobrego Humoru – najbardziej wesoła partia świata wymyślona w Polsce, na początku lutego 2012 otwiera kolejne „ambasady”. w dwóch kolejnych miejscach Stanów Zjednoczonych. Jak tak dalej pójdzie, wkrótce będziemy rozweselać całą Amerykę!

Ambasadą w New Jersey pokieruje Ryszard Druch – polski satyryk i artysta z Opola, od 20 lat mieszkający w Trenton, NJ. Ma mnóstwo kontaktów, choćby z tej przyczyny, że od dawna w swojej Galerii Druch Studio organizuje ciekawe spotkania kulturalno-towarzyskie (Salony) dla Polonii. Jego osoba i działalność jest znana nie tylko w New Jersey i nie tylko na wschodnim wybrzeżu Stanów. Kto nie zna Drucha… Eee, jego tam wszyscy znają, bo to człowiek-instytucja. Szef Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) Szczepan Sadurski zna go od lat, lecz tylko z korespondencji  internetowej. Teraz te kontakty będą znacznie częstsze. Druch z radością przyjął stanowisko ambasadora PDH i już czeka na wysłane z Polski legitymacje partyjne, które będzie mógł wręczać tym, którzy na nie zasłużyli.

Copiague
(czytaj: Kołpejk) jest miasteczkiem w hrabstwie Suffolk, w stanie Nowy Jork. A dokładniej, na wyspie Long Island. Mieszka tu blisko 20 tysięcy osób; wśród nich wielu Polaków. Jest to polska szkoła i kościół, restauracja, sklepy i punkty usługowe (na przykład fryzjer, kosmetyczka). A w sieci istnieje ciekawy serwis internetowy, który o wielu sprawach z polskiego Copiague informuje: polishcopiague.com. Kieruje nim Sławek Przybyłowicz. Miło nam poinformować, że to on właśnie został ambasadorem Partii Dobrego Humoru w Copiague i już działa.

O działalności partii w USA będą na bieżąco informować portale: Sadurski.com i SuperPolonia.info, miesięcznik Polski Partner (Pensylwania, Nowy Jork, New Jersey), portal Dobra Polska Szkoła i pewnie też inne media.

Ciekawe, co na to kolejne miejsca w USA? Jesteśmy pewni, że w Stanach jest więcej osób, które lubią się śmiać i nie przeraża ich składka członkowska, wynosząca trzy uśmiechy dziennie.

Zresztą nie mamy jeszcze ambasadorów w wielu miejscach świata. Warto to zmienić, prawda? Czekamy na zgłoszenia. (08.02.2012)

Nowi członkowie PDH w New Jersey

Nowi członkowie Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) w New Jersey, USA

Satyryk Ryszard Druch, prowadzi bogatą artystyczno-towarzyską działalność (nie tylko) w Trenton (New Jersey, USA). Jest też ambasadorem Partii Dobrego Humoru w stanie New Jersey. Druch niedawno wręczył legitymację PDH, którą otrzymał aktor Hubert Kojer, mieszkający w Langhorne, PA.

W sobotę, 21 lipca 2012 r. w Langhorne, PA odbędzie się 115. Ogrodowy Salon Artystyczny „22 Lipca jak w PRL-u”. Możemy zdradzić, że tego dnia legitymację Partii Dobrego Humoru otrzyma dr Piotr Nawrot, pracownik naukowy Rutgers University w New Brunswick, NJ.

Piotr Nawrot New Jersey
Piotr Nawrot

Agra (Indie)

Po tym, jak kilka dni wcześniej indyjski rysownik Santosh Paliwal postawił „najmniejszy” wieżowiec w stolicy Indii – New Delhi, otrzymał propozycję zostania ambasadorem Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) w Indiach. Tę zaszczytną propozycję przyjął i wkrótce postawił kolejny „wieżowiec”, tym razem w indyjskim mieście Agra.

Mająca 1,7 miliona mieszkańców Agra znajduje się 200 kilometrów na południe od New Delhi, nad rzeką Jamuna, w stanie Uttar Pradesh. Najsłynniejszym zabytkiem który tu się znajduje jest Taj Mahal (Tadź Mahal). Jest to islamskie mauzoleum, które wybudował Szahdżahan po tym, gdy w 1631 roku zmarła jego żona. Tak po niej rozpaczał, że nadzorował budowę trwającą 22 lata, na której pracowało 20 tysięcy robotników. W środku, pod największą kopułą, znajduje się grobowiec. Te smukłe wieżyczki po bokach, to minarety. A to na dole zdjęcia, to… wieżowiec Partii Dobrego Humoru. (2013)

Partia Dobrego Humoru Agra Indie Santosh Paliwal

Sergiusz Leończyk w Partii Dobrego Humoru

Dr Sergiusz Leończyk (wiceprezes Federalnej Polskiej Narodowo-Kulturalnej Autonomii „Kongres Polaków w Rosji”, redaktor czasopisma Rodacy) przebywa obecnie (luty 2012 r.) w Warszawie. Szykuje się do habilitacji pracy naukowej na temat polskiego osadnictwa na terenie Syberii. Odbywa też m.in. spotkania związane z występami i pobytem polskiego zespołu folklorystycznego z Syberii.

W warszawskim klubie Ona (ul. Grójecka) spotkał się m.in. z szefem portalu SuperPolonia.info, satyrykiem Szczepanem Sadurskim, a spotkanie zakończyło się miłym akcentem. Moment wręczenia legitymacji Partii Dobrego Humoru (w skrócie: PDH) uwiecznił fotoreporter. To chyba pierwsza legitymacja tej najbardziej wesołej partii świata, która trafi na Syberię.
(luty 2012)

Sergiusz Leończyk Partia Dobrego Humoru
Sergiusz Leończyk i Szczepan Sadurski (z lewej)

Partia Dobrego Humoru: (c) SuperPolonia.info

Zobacz też:
> Wesoły Wieżowiec – symbol Partii Dobrego Humoru podróżuje po świecie
>

podobne wpisy

W Polsce Kermit jest zbyt śmieszny

Możliwość komentowania W Polsce Kermit jest zbyt śmieszny została wyłączona

Mąż i żona – prawdziwe historie

Możliwość komentowania Mąż i żona – prawdziwe historie została wyłączona

Dobry Humor ma 20 lat

Możliwość komentowania Dobry Humor ma 20 lat została wyłączona

Śmieszne instrukcje obsługi

Możliwość komentowania Śmieszne instrukcje obsługi została wyłączona

Autentyczne historie ze słowem urlop

Możliwość komentowania Autentyczne historie ze słowem urlop została wyłączona

Najlepsze dowcipy o restauracjach

Możliwość komentowania Najlepsze dowcipy o restauracjach została wyłączona

Anegdoty o aktorach amerykańskich

Możliwość komentowania Anegdoty o aktorach amerykańskich została wyłączona

Dowcipy na poniedziałek

Możliwość komentowania Dowcipy na poniedziałek została wyłączona

Zabawne dowcipy o policji i policjantach

Możliwość komentowania Zabawne dowcipy o policji i policjantach została wyłączona

Śmiech jest uniwersalny. The smile is universal

Możliwość komentowania Śmiech jest uniwersalny. The smile is universal została wyłączona

Stereotypy narodowe – humor

Możliwość komentowania Stereotypy narodowe – humor została wyłączona

Humor na EURO 2012

Możliwość komentowania Humor na EURO 2012 została wyłączona

Create AccountLog In Your Account