Pływające hotele: 5 statków, którymi popłyniesz w daleki rejs

Pływające hotele: 5 statków, którymi popłyniesz w daleki rejs

Pływające hotele: 5 statków, którymi popłyniesz w daleki rejs

Możliwość komentowania Pływające hotele: 5 statków, którymi popłyniesz w daleki rejs została wyłączona

Pływające hotele

Trwa moda na rejsy luksusowymi statkami. Zamiast przemieszczać się drogą powietrzną lub lądową i tak poznawać świat, niektórzy wolą rejs luksusowym statkiem i zakwaterowanie w kajutach zamiast w hotelach. Prezentujemy pięć luksusowych statków, które oferują dalekie, luksusowe rejsy

Ovation of the Seas

Armator Royal Caribbean dołożył wszelkich starań, by stworzyć statek, który zachwyca nowoczesnością i technologicznym rozmachem. Ovation of the Seas wyruszył w swój dziewiczy rejs w kwietniu 2016 roku i operuje głównie na morzach okalających Chiny, oferując także rejsy do Australii i Nowej Zelandii. Statek może zabrać na pokład ponad 4 tys. pasażerów, na których czekają atrakcje, takie jak bar obsługiwany przez roboty, pokazy akrobatyczne, sklepy luksusowych marek, kasyno, symulatory skoków spadochronowych i surfingu, ścianka wspinaczkowa, a nawet możliwość podziwiania oceanu ze szklanej gondoli zawieszonej na hydraulicznym ramieniu, wznoszącym się wysoko ponad górnym pokładem statku.

Koningsdam

Wycieczkowiec armatora Holland America, to propozycja dla melomanów. Rejs na pokładzie Koningsdam obfituje w muzyczne akcenty i atrakcje. Trzypiętrowe strzeliste atrium zakończone szklanym sklepieniem zdobi stalowa rzeźba kwartetu smyczkowego, a na trzech scenach muzycznych pasażerowie, których na pokładzie zmieści się ponad 2500, mogą cieszyć uszy aranżacjami w wykonaniu wybitnych muzyków. Na pokładzie jest też dwupiętrowa sala teatralna, łącząca przedstawienia muzyczne z wizualizacjami wyświetlanymi na panoramicznym ekranie ciekłokrystalicznym o rozpiętości 270 stopni.

– Statek wyruszył w swój pierwszy rejs z Włoch w kwietniu tego roku. Chętni mogą rezerwować bilety na rejsy transatlantyckie, po Morzu Śródziemnym, Karaibach, Północnej Europie i Skandynawii, łącząc standard pobytu w luksusowym hotelu z wizytami w atrakcyjnych turystycznie portach. – mówi Piotr Chalimoniuk z biura lotniczego Sky4Fly.net.

Pływające hotele: Carnival Vista

Ten statek, to wielki pływający park rozrywki. Od pierwszego na świecie pokładowego kina IMAX, przez zjeżdżalnię wodną o długości ponad 130 metrów, po kolejkę linową i gondole zawieszone 6 metrów ponad pokładem. Wszystko to zaprojektowano z myślą o świetnej zabawie dla blisko 4000 pasażerów. Ponadto Carnival Vista oferuje piwa prosto z pokładowego browaru oraz burgerownię, firmowaną nazwiskiem znanego szefa kuchni Guya Fieriego.

Harmony of the Seas

Kolejny nowy statek armatora Royal Caribbean, a zarazem największy wycieczkowiec świata. Na pokładzie może gościć ponad 6 tys. osób. Podobnie jak jego siostrzane jednostki, został zaprojektowany na kształt pływającego parku rozrywki, podzielonego na obszary tematyczne. Do największych atrakcji tego giganta należy pokładowy park wodny obejmujący trzy zjeżdżalnie oraz dziesięciometrową spiralę wodną. Statek pływa głównie po Morzu Śródziemnym i Karaibach.

Viking Sea

Najmniejszy ze statków na naszej liście, a zarazem najlepsza opcja dla miłośników kameralnego luksusu. Bo nie każdy lubi towarzystwo wielu tysięcy współpasażerów. Na pokładzie Viking Sea zmieści się „tylko” 930 osób, a statek łączy wszystkie zalety wielkich wycieczkowców (bogate zaplecze gastronomiczne i baseny pokładowe) z nieprzytłaczającą atmosferą. Zarówno nazwą, jak i projektem, statek czerpie z dziedzictwa Skandynawii, łącząc jej organiczny styl z nowoczesnością i prostotą. Jego trasa obejmuje akweny Morza Śródziemnego, Europy Północnej oraz Bałtyku.

Pływające hotele w SuperPolonia.info. Dostarczył infoWire.pl
Tekst zilustrowaliśmy innym dużym statkiem pasażerskim

podobne wpisy

Kenia. Ruiny średniowiecznego miasta Gedi

Możliwość komentowania Kenia. Ruiny średniowiecznego miasta Gedi została wyłączona

Poznajemy Sao Paulo, miasto w Brazylii

Możliwość komentowania Poznajemy Sao Paulo, miasto w Brazylii została wyłączona

Muzeum zupek błyskawicznych, Jokohama

Możliwość komentowania Muzeum zupek błyskawicznych, Jokohama została wyłączona

Najwyższy drewniany wieżowiec świata. Mjostarnet, Norwegia

Możliwość komentowania Najwyższy drewniany wieżowiec świata. Mjostarnet, Norwegia została wyłączona

Zawiłości kubańskiej waluty

Możliwość komentowania Zawiłości kubańskiej waluty została wyłączona

Jordania. Góra Nebo

Możliwość komentowania Jordania. Góra Nebo została wyłączona

Stamford, Connecticut, USA

Możliwość komentowania Stamford, Connecticut, USA została wyłączona

Wycieczki. Gdzie nie warto jechać

Możliwość komentowania Wycieczki. Gdzie nie warto jechać została wyłączona

Santa Cruz, miasto w Boliwii

Możliwość komentowania Santa Cruz, miasto w Boliwii została wyłączona

Montevideo, Urugwaj

Możliwość komentowania Montevideo, Urugwaj została wyłączona

Port lotniczy Newark-Liberty, USA

Możliwość komentowania Port lotniczy Newark-Liberty, USA została wyłączona

Staten Island Ferry – nowojorskie promy

Możliwość komentowania Staten Island Ferry – nowojorskie promy została wyłączona

Create AccountLog In Your Account