Pływające hotele: 5 statków, którymi popłyniesz w daleki rejs

Pływające hotele: 5 statków, którymi popłyniesz w daleki rejs

Pływające hotele: 5 statków, którymi popłyniesz w daleki rejs

Możliwość komentowania Pływające hotele: 5 statków, którymi popłyniesz w daleki rejs została wyłączona

Trwa moda na rejsy luksusowymi statkami. Zamiast przemieszczać się drogą powietrzną lub lądową i tak poznawać świat, niektórzy wolą rejs luksusowym statkiem i zakwaterowanie w kajutach zamiast w hotelach. Prezentujemy pięć luksusowych statków, które oferują dalekie, luksusowe rejsy

Ovation of the Seas

Armator Royal Caribbean dołożył wszelkich starań, by stworzyć statek, który zachwyca nowoczesnością i technologicznym rozmachem. Ovation of the Seas wyruszył w swój dziewiczy rejs w kwietniu 2016 roku i operuje głównie na morzach okalających Chiny, oferując także rejsy do Australii i Nowej Zelandii. Statek może zabrać na pokład ponad 4 tys. pasażerów, na których czekają atrakcje, takie jak bar obsługiwany przez roboty, pokazy akrobatyczne, sklepy luksusowych marek, kasyno, symulatory skoków spadochronowych i surfingu, ścianka wspinaczkowa, a nawet możliwość podziwiania oceanu ze szklanej gondoli zawieszonej na hydraulicznym ramieniu, wznoszącym się wysoko ponad górnym pokładem statku.

Koningsdam

Wycieczkowiec armatora Holland America, to propozycja dla melomanów. Rejs na pokładzie Koningsdam obfituje w muzyczne akcenty i atrakcje. Trzypiętrowe strzeliste atrium zakończone szklanym sklepieniem zdobi stalowa rzeźba kwartetu smyczkowego, a na trzech scenach muzycznych pasażerowie, których na pokładzie zmieści się ponad 2500, mogą cieszyć uszy aranżacjami w wykonaniu wybitnych muzyków. Na pokładzie jest też dwupiętrowa sala teatralna, łącząca przedstawienia muzyczne z wizualizacjami wyświetlanymi na panoramicznym ekranie ciekłokrystalicznym o rozpiętości 270 stopni.

– Statek wyruszył w swój pierwszy rejs z Włoch w kwietniu tego roku. Chętni mogą rezerwować bilety na rejsy transatlantyckie, po Morzu Śródziemnym, Karaibach, Północnej Europie i Skandynawii, łącząc standard pobytu w luksusowym hotelu z wizytami w atrakcyjnych turystycznie portach. – mówi Piotr Chalimoniuk z biura lotniczego Sky4Fly.net.

Carnival Vista

Ten statek, to wielki pływający park rozrywki. Od pierwszego na świecie pokładowego kina IMAX, przez zjeżdżalnię wodną o długości ponad 130 metrów, po kolejkę linową i gondole zawieszone 6 metrów ponad pokładem. Wszystko to zaprojektowano z myślą o świetnej zabawie dla blisko 4000 pasażerów. Ponadto Carnival Vista oferuje piwa prosto z pokładowego browaru oraz burgerownię, firmowaną nazwiskiem znanego szefa kuchni Guya Fieriego.

Harmony of the Seas

Kolejny nowy statek armatora Royal Caribbean, a zarazem największy wycieczkowiec świata. Na pokładzie może gościć ponad 6 tys. osób. Podobnie jak jego siostrzane jednostki, został zaprojektowany na kształt pływającego parku rozrywki, podzielonego na obszary tematyczne. Do największych atrakcji tego giganta należy pokładowy park wodny obejmujący trzy zjeżdżalnie oraz dziesięciometrową spiralę wodną. Statek pływa głównie po Morzu Śródziemnym i Karaibach.

Viking Sea

Najmniejszy ze statków na naszej liście, a zarazem najlepsza opcja dla miłośników kameralnego luksusu. Bo nie każdy lubi towarzystwo wielu tysięcy współpasażerów. Na pokładzie Viking Sea zmieści się „tylko” 930 osób, a statek łączy wszystkie zalety wielkich wycieczkowców (bogate zaplecze gastronomiczne i baseny pokładowe) z nieprzytłaczającą atmosferą. Zarówno nazwą, jak i projektem, statek czerpie z dziedzictwa Skandynawii, łącząc jej organiczny styl z nowoczesnością i prostotą. Jego trasa obejmuje akweny Morza Śródziemnego, Europy Północnej oraz Bałtyku.

Dostarczył infoWire.pl

Tekst zilustrowaliśmy innym dużym statkiem pasażerskim

podobne wpisy

Kanion Owcy Górskiej – Arizona, USA

Możliwość komentowania Kanion Owcy Górskiej – Arizona, USA została wyłączona

Antyczna Troja od 20 lat na liście UNESCO

Możliwość komentowania Antyczna Troja od 20 lat na liście UNESCO została wyłączona

Santa Cruz de Tenerife

Możliwość komentowania Santa Cruz de Tenerife została wyłączona

Cztery panie w Hollywood

Możliwość komentowania Cztery panie w Hollywood została wyłączona

Jezioro Tuz (Tuz Gölü) w Turcji

Możliwość komentowania Jezioro Tuz (Tuz Gölü) w Turcji została wyłączona

Tribune Tower, Chicago

Możliwość komentowania Tribune Tower, Chicago została wyłączona

Matenadaran i Pomnik Matki Armenii w Erywaniu

Możliwość komentowania Matenadaran i Pomnik Matki Armenii w Erywaniu została wyłączona

8 Spruce Street (Beekman)

Możliwość komentowania 8 Spruce Street (Beekman) została wyłączona

Troki, Litwa. Stary zamek na półwyspie

Możliwość komentowania Troki, Litwa. Stary zamek na półwyspie została wyłączona

Tower 49, Nowy Jork

Możliwość komentowania Tower 49, Nowy Jork została wyłączona

Ciekawostki o Londynie

Możliwość komentowania Ciekawostki o Londynie została wyłączona

Czy Polacy chętnie korzystają z WiFi na lotniskach?

Możliwość komentowania Czy Polacy chętnie korzystają z WiFi na lotniskach? została wyłączona

Create AccountLog In Your Account