Czy brać wesele w zimie? Poradnik

Czy brać wesele w zimie? Poradnik

Czy brać wesele w zimie? Poradnik

Czy zima, to dobra pora roku, aby brać ślub i organizować wesele? To pytanie zadają sobie pary narzeczonych. Czy brać ślub i organizować wesele w zimie? Najpierw przeczytaj wszystkie za i przeciw

Ślub i wesele w styczniu

Ten miesiąc na małżeńskie ślubowanie wybiera niewiele Par Młodych. Do takich uroczystości nie zachęca ani pogoda (zwykle wtedy jest mróz) ani krótkie dni (bo szybko zapada zmrok). Niektórzy optymiści twierdzą, że wtedy mogą wyjść piękne zdjęcia z sesji ślubnej Pary Młodych. Mogą, jeśli spadnie śnieg. Ale pogoda pod naszą szerokością geograficzną coraz częściej płata nam figle, więc śnieg wcale nie jest taki pewny, i co wtedy?

Jak widać, niewiele jest argumentów, aby brać ślub w styczniu. No, może dwa. Skoro niewiele par decyduje się w styczniu na ślub i wesele, branża weselna działa na zwolnionych obrotach. Ceny wynajmu sal weselnych oraz części usług ślubnych, mogą być nieco niższe niż w bardziej obleganych miesiącach roku. Drugi powód, to karnawał. Styczeń, to okres hucznych zabaw i imprez. A skoro tak – goście wesela na pewno z radością ruszą do tańca podczas wesela, na które zostali zaproszeni. Tak, wesele w styczniu może być udane. Może więc mylą się ci, którzy nie mają ochoty organizować swojego ślubu i wesela właśnie w styczniu?

Karykaturzysta na wesele

Ślub i wesele w zimie. Luty

W lutym mamy Walentynki – święto, które przewędrowało do nas zza oceanu. Walentynki czyli Święto Zakochanych. Dla niektórych par to wystarczający powód na wzięcie ślubu i organizację wesela właśnie w lutym. Luty, to również ciąg dalszy karnawału, który rozpoczął się w styczniu. Pod koniec miesiąca mamy Ostatki. Wtedy jest więc ostatnia okazja, aby przed zwyczajowym okresem Wielkiego Postu wyszaleć się, na przykład na weselach. Organizując ślub i wesele w lutym oczywiście należy też brać pod uwagę fakt, że na dworze będzie zimno. Śnieg, może deszczowa plucha (jeszcze gorzej, bo można pobrudzić swoją piękną, białą suknię ślubną). Ale bądźmy szczerzy, na pewno ten fakt nie odwiedzie nikogo od pomysłu zorganizowania ślubu akurat w lutym, który jest najkrótszym miesiącem roku.

wesele w zimie ciekawostki porady polskie wesela atrakcje
Czy wesele w zimie to dobry pomysł?

Na korzyć lutego przemawia ekonomia. Zorganizowanie ślubu i wesela w lutym na pewno będzie nieco tańsze niż na przykład w letnich miesiącach. A jeśli spadnie śnieg – sesja fotograficzna Pary Młodej na pewno będzie udana. Oczywiście pod warunkiem, że zatrudnią dobrego, doświadczonego fotografa, najlepiej specjalizującego się w fotografii ślubnej. Na pewno zadba, aby biel sukni ślubnej oraz piękny, biały śnieg świetnie wyszły na fotografiach, które Młoda Para będzie potem wspominać przez wiele lat. Jeśli na dworze będzie nie tylko śnieg, ale i mróz, a Młoda Para ma do kościoła, a potem do sali weselnej dojechać samochodem – lepiej, aby nie był to diesel, lecz samochód na benzynę. Jeśli silnik nie odpali, może trzeba będzie iść w strojach ślubnych na piechotę? Koszmar, za to przez kolejne lata będzie co wspominać!

> Plan stołów weselnych – poradnik

Ślub i wesele w grudniu

Zbliża się Boże Narodzenie, jest Adwent. To oznacza, że kulturowo raczej nie mamy ochoty organizować uroczystości weselnych w grudniu. Ale wszystko się zmienia wraz z Bożym Narodzeniem. Wtedy znów znajduje się więcej amatorów na organizację ślubu i wesela. Jest szansa na bożonarodzeniową, magiczną i romantyczną atmosferę, którą uwielbiają zakochani. Szczególnie, jeśli będzie prószył śnieg. W święta znów Polacy biorą śluby, w kolejnym tygodniu także. Choć za chwilę wspaniałe bale sylwestrowe i wiele osób niekoniecznie myśli o tym, aby balować wtedy na weselu. Jeśli nie lubisz mrozów i zimna, w dodatku nie wyobrażasz sobie, aby swój ślub brać akurat w święta Bożego Narodzenia kojarzone z kameralną, rodzinną atmosferą wśród najbliższych, na organizację swojego ślubu i wesela trzeba będzie poczekać co najmniej do wiosny.

Już wiesz, czy brać ślub i organizować wesele w zimie? Super Polonia życzy szczęścia!

Zobacz też:
> Jakie atrakcje na wesele
> Historia Bożego Narodzenia

Największe miasta w Polsce, w których organizowane są eventy i wesela, na które zapraszani są profesjonalni karykaturzyści eventowi, rysujący karykatury na żywo: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Rzeszów, Opole, Katowice, Zielona Góra, Toruń, Kielce, Olsztyn.

podobne wpisy

Podczas powodzi pamiętaj o zwierzętach. Jeże

Możliwość komentowania Podczas powodzi pamiętaj o zwierzętach. Jeże została wyłączona

Jedz ryby na zdrowie

Możliwość komentowania Jedz ryby na zdrowie została wyłączona

Recepta na zdrową opaleniznę

Możliwość komentowania Recepta na zdrową opaleniznę została wyłączona

EKUZ – wszystko, co musisz wiedzieć, aby poczuć się bezpiecznie za granicą

Możliwość komentowania EKUZ – wszystko, co musisz wiedzieć, aby poczuć się bezpiecznie za granicą została wyłączona

10 ton petów z włoskich plaż

Możliwość komentowania 10 ton petów z włoskich plaż została wyłączona

Popularne rasy kotów

Możliwość komentowania Popularne rasy kotów została wyłączona

Satyra w Sosnowcu

Możliwość komentowania Satyra w Sosnowcu została wyłączona

Okulary przeciwsłoneczne. Które naprawdę chronią oczy?

Możliwość komentowania Okulary przeciwsłoneczne. Które naprawdę chronią oczy? została wyłączona

Humor o turystyce

Możliwość komentowania Humor o turystyce została wyłączona

Dziesiąta Manufaktura Satyry

Możliwość komentowania Dziesiąta Manufaktura Satyry została wyłączona

Rysunki Sadurskiego w 2B, Anglia

Możliwość komentowania Rysunki Sadurskiego w 2B, Anglia została wyłączona

5 powodów, aby odwiedzić Polskę

Możliwość komentowania 5 powodów, aby odwiedzić Polskę została wyłączona

Create AccountLog In Your Account