Niezwykłe ciekawostki o Indiach

Niezwykłe ciekawostki o Indiach

Niezwykłe ciekawostki o Indiach

Możliwość komentowania Niezwykłe ciekawostki o Indiach została wyłączona
Indie ciekawostki, kultura, zwyczaje, religie, języki Indie to kraj egzotyczny, który kusi nas swoją bogatą kulturą, religią, sposobem życia i zwyczajami. Polacy coraz chętniej wyjeżdżają do tego kraju, dlatego warto wcześniej poznać niektóre informacje dotyczące życia kulturowego w Indiach.

Tradycje Indii

W Indiach panuje podział na kasty, który wywodzi się jeszcze z braminizmu. Jednak warto wiedzieć, że oficjalnie podział ten został zniesiony, ale nadal funkcjonuje w wielu społecznościach. W związku z tym podziałem jest zakaz zawierania małżeństw przez osoby, które pochodzą z różnych grup społecznych. Niektórzy ludzie żyją tam w biedzie, ponieważ przynależenie do danej grupy nie pozwala im znaleźć zatrudnienia przez innych, którzy przynależą, np. do wyższej kasty. Jedna z najstarszych tradycji w Indiach pozwala kobietom na ozdabianie czoła kropką. Kropka ta ma symbolizować siły duchowe. Wcześniej nosiły je tylko hinduski, ale dzisiaj przyklejają je również kobiety innych wyznań.

Religie w Indiach

Można powiedzieć, że Indie to tolerancyjny kraj, ponieważ obok siebie można znaleźć różnorodne religie świata. Najczęściej spotykane wyznania w Indiach to: Hinduizm – który jest wyznawany przez 80% społeczeństwa. W tej religii wyznaje się wiarę w jednego Boga, który jest obecny w wielu osobach, a najbardziej czci się tam Winszu i Śiwę;
New Delhi Czerwony Fort Indie ciekawostki
Czerwony Fort w New Delhi. Indie ciekawostki
Islam – to religia wyznawana przez około 10% społeczeństwa. Jest to jedna z największych religii monoteistycznych świata, której wiara opiera się na objawieniu, którego doznał Mahomet od Allaha. Buddyzm – około 2% społeczeństwa wyznaje tę religię. Osoby go wyznające wierzą w cykl narodzin oraz śmierci, które związane są z cierpieniem, a można się od niego uwolnić dzięki dobrym uczynkom i medytacji.

Indie ciekawostki – zwyczaje

Kiedy wybieramy się do Indii, warto wcześniej poznać, jakie są obowiązujące tam zwyczaje, aby nie popełnić niepotrzebnego błędu: • W tym kraju krowy są uznawane za zwierzęta święte, a w związku z tym mogą się przechadzać po ulicach i nic nie wolno im robić. • Jeśli będziemy chcieli wejść do świątyni hinduskiej, trzeba pamiętać o zdjęciu obuwia, które należy pozostawić przed wejściem. • W Indiach lewa ręka uznawana jest za nieczystą i służy ona do dbania o higienę osobistą, a jedzenie, drugiego człowieka czy pieniądze można dotykać tylko i wyłącznie prawą ręką.
Indie ciekawostki o Indiach Chomu Hindusi kultura Indii
Pałac Chomu w Radżastanie. Indie ciekawostki
• Na ulicach bardzo często można spotkać sadhu, czyli świętych mężów, którzy otoczeni są czcią i nie można się z nich naśmiewać. • Trzeba się targować o wszystko, ponieważ jest to obyczaj, ale też mamy pewność, że nie zapłacimy za dużo za konkretny towar. • Kobiety w Indiach ubierają się w sari, a mężczyźni w dhoti lub lungi. Jednak jeśli pojedziemy tam na wycieczkę, to nie musimy zakładać ich tradycyjnego stroju, ale należy pamiętać o zakrywaniu ramion i nóg. Szczególnie wtedy gdy chcemy odwiedzić miejsca związane z jakimś kultem. • Jeśli kogoś odwiedzamy, warto pamiętać, że nie należy wchodzić do kuchni i zbliżać się do paleniska, a posiłek może nam podać tylko i wyłącznie gospodarz domu.

Język w Indiach

Indie to kraj, w którym mówi się wieloma językami, a językiem urzędowym jest hindi. Natomiast można się również porozumieć w języku angielskim. Poza tym używa się tam, np. Bengali, Orija, Telugu, Urdu oraz Sanskryt. Indie ciekawostki w SuperPolonia.info Zobacz też: >
podobne wpisy

Po urlopie trzeba odpocząć

Możliwość komentowania Po urlopie trzeba odpocząć została wyłączona

Kopalnia Soli. Kaczyka w Rumunii

Możliwość komentowania Kopalnia Soli. Kaczyka w Rumunii została wyłączona

Co najbardziej denerwuje stewardessy

Możliwość komentowania Co najbardziej denerwuje stewardessy została wyłączona

Santa Cruz, miasto w Boliwii

Możliwość komentowania Santa Cruz, miasto w Boliwii została wyłączona

Ciekawostki lotnicze (lotniska, linie lotnicze)

Możliwość komentowania Ciekawostki lotnicze (lotniska, linie lotnicze) została wyłączona

Klasztor na Monte Cassino, Włochy

Możliwość komentowania Klasztor na Monte Cassino, Włochy została wyłączona

Miasto Berat, Albania

Możliwość komentowania Miasto Berat, Albania została wyłączona

Narodowy Cmentarz w Arlington

Możliwość komentowania Narodowy Cmentarz w Arlington została wyłączona

Melbourne, Australia – 10 niezwykłych ciekawostek

Możliwość komentowania Melbourne, Australia – 10 niezwykłych ciekawostek została wyłączona

Zaskakujące fakty o sushi

Możliwość komentowania Zaskakujące fakty o sushi została wyłączona

Monument Valley i westerny

Możliwość komentowania Monument Valley i westerny została wyłączona

Najdziwniejsze budowle Europy

Możliwość komentowania Najdziwniejsze budowle Europy została wyłączona

Create AccountLog In Your Account