Niezwykłe ciekawostki o Indiach

Niezwykłe ciekawostki o Indiach

Niezwykłe ciekawostki o Indiach

Możliwość komentowania Niezwykłe ciekawostki o Indiach została wyłączona
Indie ciekawostki, kultura, zwyczaje, religie, języki Indie to kraj egzotyczny, który kusi nas swoją bogatą kulturą, religią, sposobem życia i zwyczajami. Polacy coraz chętniej wyjeżdżają do tego kraju, dlatego warto wcześniej poznać niektóre informacje dotyczące życia kulturowego w Indiach.

Tradycje Indii

W Indiach panuje podział na kasty, który wywodzi się jeszcze z braminizmu. Jednak warto wiedzieć, że oficjalnie podział ten został zniesiony, ale nadal funkcjonuje w wielu społecznościach. W związku z tym podziałem jest zakaz zawierania małżeństw przez osoby, które pochodzą z różnych grup społecznych. Niektórzy ludzie żyją tam w biedzie, ponieważ przynależenie do danej grupy nie pozwala im znaleźć zatrudnienia przez innych, którzy przynależą, np. do wyższej kasty. Jedna z najstarszych tradycji w Indiach pozwala kobietom na ozdabianie czoła kropką. Kropka ta ma symbolizować siły duchowe. Wcześniej nosiły je tylko hinduski, ale dzisiaj przyklejają je również kobiety innych wyznań.

Religie w Indiach

Można powiedzieć, że Indie to tolerancyjny kraj, ponieważ obok siebie można znaleźć różnorodne religie świata. Najczęściej spotykane wyznania w Indiach to: Hinduizm – który jest wyznawany przez 80% społeczeństwa. W tej religii wyznaje się wiarę w jednego Boga, który jest obecny w wielu osobach, a najbardziej czci się tam Winszu i Śiwę;
New Delhi Czerwony Fort Indie ciekawostki
Czerwony Fort w New Delhi. Indie ciekawostki
Islam – to religia wyznawana przez około 10% społeczeństwa. Jest to jedna z największych religii monoteistycznych świata, której wiara opiera się na objawieniu, którego doznał Mahomet od Allaha. Buddyzm – około 2% społeczeństwa wyznaje tę religię. Osoby go wyznające wierzą w cykl narodzin oraz śmierci, które związane są z cierpieniem, a można się od niego uwolnić dzięki dobrym uczynkom i medytacji.

Indie ciekawostki – zwyczaje

Kiedy wybieramy się do Indii, warto wcześniej poznać, jakie są obowiązujące tam zwyczaje, aby nie popełnić niepotrzebnego błędu: • W tym kraju krowy są uznawane za zwierzęta święte, a w związku z tym mogą się przechadzać po ulicach i nic nie wolno im robić. • Jeśli będziemy chcieli wejść do świątyni hinduskiej, trzeba pamiętać o zdjęciu obuwia, które należy pozostawić przed wejściem. • W Indiach lewa ręka uznawana jest za nieczystą i służy ona do dbania o higienę osobistą, a jedzenie, drugiego człowieka czy pieniądze można dotykać tylko i wyłącznie prawą ręką.
Indie ciekawostki o Indiach Chomu Hindusi kultura Indii
Pałac Chomu w Radżastanie. Indie ciekawostki
• Na ulicach bardzo często można spotkać sadhu, czyli świętych mężów, którzy otoczeni są czcią i nie można się z nich naśmiewać. • Trzeba się targować o wszystko, ponieważ jest to obyczaj, ale też mamy pewność, że nie zapłacimy za dużo za konkretny towar. • Kobiety w Indiach ubierają się w sari, a mężczyźni w dhoti lub lungi. Jednak jeśli pojedziemy tam na wycieczkę, to nie musimy zakładać ich tradycyjnego stroju, ale należy pamiętać o zakrywaniu ramion i nóg. Szczególnie wtedy gdy chcemy odwiedzić miejsca związane z jakimś kultem. • Jeśli kogoś odwiedzamy, warto pamiętać, że nie należy wchodzić do kuchni i zbliżać się do paleniska, a posiłek może nam podać tylko i wyłącznie gospodarz domu.

Język w Indiach

Indie to kraj, w którym mówi się wieloma językami, a językiem urzędowym jest hindi. Natomiast można się również porozumieć w języku angielskim. Poza tym używa się tam, np. Bengali, Orija, Telugu, Urdu oraz Sanskryt. Indie ciekawostki w SuperPolonia.info Zobacz też: >
podobne wpisy

Verrazano-Narrows Bridge, NYC

Możliwość komentowania Verrazano-Narrows Bridge, NYC została wyłączona

Park Narodowy Teide na Teneryfie

Możliwość komentowania Park Narodowy Teide na Teneryfie została wyłączona

Montevideo, Urugwaj

Możliwość komentowania Montevideo, Urugwaj została wyłączona

Ciekawostki o Puławach, które warto poznać

Możliwość komentowania Ciekawostki o Puławach, które warto poznać została wyłączona

Historyczne ciekawostki o Warszawie

Możliwość komentowania Historyczne ciekawostki o Warszawie została wyłączona

Park Narodowy Snowdonia w Walii

Możliwość komentowania Park Narodowy Snowdonia w Walii została wyłączona

Starożytny Egipt, faraoni i piramidy

Możliwość komentowania Starożytny Egipt, faraoni i piramidy została wyłączona

Stadion Olimpijski w Berlinie

Możliwość komentowania Stadion Olimpijski w Berlinie została wyłączona

Pismo Beach – miasteczko w Kalifornii

Możliwość komentowania Pismo Beach – miasteczko w Kalifornii została wyłączona

Ciekawostki o Londynie

Możliwość komentowania Ciekawostki o Londynie została wyłączona

Washington, D.C.

Możliwość komentowania Washington, D.C. została wyłączona

Nieznane ciekawostki ze świata

Możliwość komentowania Nieznane ciekawostki ze świata została wyłączona

Create AccountLog In Your Account