Wyspy Kanaryjskie. Niezwykłe plaże Lanzarote

Lanzarote ciekawostki o plażach na jednej z Wysp Kanaryjskich

Lanzarote do niedawna w Polsce była mało znanym miejscem zlokalizowanym na Wyspach Kanaryjskich. Większość osób kojarzy tę nazwę z wulkanami i zastygłą lawą. Hiszpańska wyspa słynie przede wszystkim z niezwykłych księżycowych krajobrazów, a także z pięknych widoków. W poniższym artykule przedstawiamy 5 niezwykłych plaż na słonecznej wyspie Lanzarote. 

Lanzarote co roku przyciąga wielu turystów. Znajdują się tutaj niezwykle atrakcyjne plaże, które wyróżnia duża różnorodność i niepowtarzalność. Które z nich warto odwiedzić?

Playa de Famara

Playa de Famara to plaża, która znajduje się w północno-zachodniej części wyspy Lanzarote. Zaczyna się ona w miejscowości Caleta de Famara i ciągnie się na długość 6 kilometrów. Plaża oferuje idealne warunki dla surferów ze względu na występujące tutaj silne wiatry. Jeśli nie dla sportu, warto odwiedzić ją ze względu na urokliwe krajobrazy. W pobliżu znajduje się wiele hoteli. Można więc wybrać się tu na dłuższy pobyt i zwiedzić nie tylko plażę, ale również całą okolicę.

Zdecydowanie jest to jedno z popularniejszych miejsc. Nad plażą dominuje wulkaniczny klif, który prezentuje się niesamowicie podczas wschodów i zachodów słońca. Dobrym rozwiązaniem będzie wypożyczenie transportu, ze względu na dość odludne położenie.

Lanzarote plaża Wyspy Kanaryjskie plaże wakacje
Słynna Playa de Famara. Lanzarote ciekawostki

Playa de Papagayo

Niezwykła plaża Lanzarote, to z pewnością Playa de Papagayo. Niewielka, bo licząca ok. 100 metrów plaża, budzi ogromne zainteresowanie wśród turystów. Wyróżnia się charakterystycznym białym, drobnym piaskiem, a także pięknym otaczającym widokiem, gdyż osłaniają ją z obu stron skały wulkaniczne. Ciekawostką jest fakt, że pomimo niewielkiego rozmiaru, plaża przypomina wielu osobom (szczególnie lokalnym mieszkańcom) zatokę bądź muszlę.

Playa de Papagayo zachwyca przede wszystkim mieniącą się w odcieniach turkusu wodą. To idealne miejsce dla osób, które planują rozpocząć przygodę ze snorkelingiem, a także pragną odkryć wszelkie bogactwa głębin morskich.

Lanzarote ciekawostki Wyspy Kanaryjskie plaże wakacje
Skalista wyspa, ale też piaszczyste plaże. Lanzarote ciekawostki

Playa Flamingo

Plaża usytuowana jest w jednej z najbardziej turystycznych miejscowości – Playa Blanca.   Stanowi spokojne miejsce, idealne do wypoczynku szczególnie dla rodzin z dziećmi. Ponadto plaża Flamingo posiada prysznice, leżaki oraz parasole – jest bardzo dobrze przygotowana na turystów. Co wyróżnia ją na tle innych? Przede wszystkim ma przymocowane hamaki do drzew, co stanowi jedną z lepszych możliwości na wypoczynek. Przez wiele osób uznawana jest za jedną z bezpieczniejszych plaż, gdyż z obu stron znajdują się sztuczne falochrony, które doskonale osłaniają plaże. Warto wspomnieć, że jako jedna z nielicznych plaż dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych.

Playa de El Reducto

Playa de El Reducto usytuowana jest w Arrecife, czyli w stolicy wyspy Lanzarotte. Jest to jedna z najbardziej miejskich plaż, która przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę turystów. Podobnie jak Playa Flamingo – El Reducto również jest częstym wyborem rodzin z dziećmi, przede wszystkim dlatego, że jest tu bardzo płytko. Ponadto jest to jedna z urokliwych plaż, gdyż wzdłuż posadzone zostały palmy kokosowe, a doskonale oświetlona promenada wręcz zachęca do wieczornych spacerów. Dużym atutem Playa de EI Reducto z pewnością jest jest fakt, że obok plaży znajduje się wiele punktów handlowo-usługowych i gastronomicznych.

Lanzarote ciekawostki Wyspy Kanaryjskie plaże wakacje
Wyspa Lanzarote, to wypoczynek na plaży, ale też lokale gastronomiczne

Playa Francesa

Na północnym-zachodzie Lanzarote położona jest malutka wysepka, która liczy 30 kilometrów kwadratowych – La Graciosa. W tym urokliwym miejscu znajduje się wybrzeże rozproszone małymi dzikimi plażami i zatoczkami. Do jednej z nich należy właśnie La Francesa, która charakteryzuje się białym piaskiem i przepiękną turkusową wodą. Na samą myśl przywodzi błękitne laguny, które można obserwować w filmach przyrodniczych. Ciekawostką jest fakt, że kiedyś mogli tu dobijać do brzegu piraci ze statkami załadowanymi po brzegi różnymi łupami. Obecnie plaża oferuje niesamowite widoki, które tworzy wybrzeże klifowe Famara.

Tekst (c): SuperPolonia.info we współpracy z RynekPierwotny.pl

Zobacz też:
>

podobne wpisy

Zamek w Dover (Dover Castle), Wielka Brytania

Możliwość komentowania Zamek w Dover (Dover Castle), Wielka Brytania została wyłączona

Wielki Mur Chiński – jeden z cudów świata

Możliwość komentowania Wielki Mur Chiński – jeden z cudów świata została wyłączona

Najpiękniejsze miasta świata i Europy

Możliwość komentowania Najpiękniejsze miasta świata i Europy została wyłączona

Jezioro Titicaca i miasteczko Copacabana w Boliwii

Możliwość komentowania Jezioro Titicaca i miasteczko Copacabana w Boliwii została wyłączona

Muzyczna podróż w scenerii Dolomitów

Możliwość komentowania Muzyczna podróż w scenerii Dolomitów została wyłączona

Miliard turystów w 2012 roku

Możliwość komentowania Miliard turystów w 2012 roku została wyłączona

Alberobello – poznaj miasto we włoskiej Apulii

Możliwość komentowania Alberobello – poznaj miasto we włoskiej Apulii została wyłączona

Niedoceniane atrakcje turystyczne w Unii Europejskiej

Możliwość komentowania Niedoceniane atrakcje turystyczne w Unii Europejskiej została wyłączona

Montreux, znany kurort szwajcarski

Możliwość komentowania Montreux, znany kurort szwajcarski została wyłączona

Turystyka – główne źródło dochodu Egiptu

Możliwość komentowania Turystyka – główne źródło dochodu Egiptu została wyłączona

Schody Potiomkinowskie w Odessie

Możliwość komentowania Schody Potiomkinowskie w Odessie została wyłączona

Syberia – dziki wschód Rosji

Możliwość komentowania Syberia – dziki wschód Rosji została wyłączona

Create AccountLog In Your Account