W Polskich miastach ostatnio zapanowała moda na elektryczne hulajnogi. Czy podobnie będzie z elektrycznymi rowerami? Rowery elektryczne
W 2016 roku TNS Polska przeprowadził badania, które wykazały, że 74% Polaków wybrałoby e-bike zamiast tradycyjnego roweru, a 85% traktowałoby rower elektryczny jako alternatywę dla samochodu i transportu publicznego. Czy od tego czasu coś się zmieniło?
Rowery elektryczne do jazdy w mieście
E-bike staje się jedną z możliwości wyboru pomiędzy tradycyjnym rowerem, skuterem, samochodem, a transportem publicznym. To łatwy i szybki sposób na przemieszczanie się np. w zakorkowanym mieście. Rowery elektryczne nie tylko wpływają bezpośrednio na łatwość i szybkość przejazdu, ale również są bardzo dobre dla środowiska i nie emitują spalin. Użytkowanie rowerów elektrycznych w mieście jako alternatywy dla tradycyjnych środków transportu jest rozwiązaniem, które staje się coraz bardziej popularne.
Dla kogo rower elektryczny?
Rowery elektryczne wpisują się w obecne trendy. Dzięki temu, że silnik elektryczny ma wspomagać, a nie napędzać rower (silnik załącza się gdy użytkownik zaczyna pedałować i został tak zestrojony, aby rowerzysta zachował pełną kontrolę), rowery elektryczne mogą być użytkowane przez każdego.
Niektórzy jeżdżą rowerem, ale nie mają wystarczającej kondycji, aby pokonywać wiele kilometrów, wjeżdżać na wysokie oraz strome szczyty. To osoby, które nigdy nie podejmowały tego typu wysiłku, ale chcą spróbować.
Druga grupa to osoby starsze, które nadal chciałyby pokonywać dziesiątki kilometrów, przełamywać bariery, ale z różnych przyczyn nie jeżdżą na tradycyjnym rowerze.
Trzecią grupę stanowią osoby aktywne, które po zakończeniu treningów, maratonów, wyścigów, nadal są głodne emocji. Chcą pokonywać kolejne kilometry czy to na górskich szlakach czy w mieście i tutaj z pomocą przychodzą rowery z napędem elektrycznym.
Rowery z napędem elektrycznym, to również dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Dzięki wspólnym jazdom, każdy może pokonywać trasę w tym samym tempie.
Zobacz też:
> 10 najciekawszych tras rowerowych w Polsce
> Historia roweru
Pierwszym Europejczykiem, który dotarł na Florydę był Hiszpan Juan Ponce de Leon. Był 1513 rok i trwała Niedziela Palmowa (po hiszpańsku: Pascua Florida). Dlatego odkryty ląd nazwał Florydą. Ciekawostki o Florydzie > Tu więcej