Najgorętsze premiery science-fiction w 2021

Najgorętsze premiery science-fiction w 2021

Najgorętsze premiery science-fiction w 2021

Możliwość komentowania Najgorętsze premiery science-fiction w 2021 została wyłączona

Premierowe filmy science-fiction 2021

2020 rok już za nami. Z pewnością dla niektórych sektorów był on tragiczny: kina, turystyka, hotelarstwo, lotnictwo. Inne jak choćby hazardowa, gdzie kasyna oferowały hazardowe gry za darmo, w ubiegłym roku notowały rekordy. Pod względem spadków właśnie przemysł filmowy miał spore problemy. Sporo premier kinowych zostało przesuniętych na 2021 lub 2020 rok, a niektóre filmy wylądowały od razu na VOD. Z nadzieją patrzymy na 2021 rok, więc chcielibyśmy przyjrzeć się tym filmom science-fiction, które powinny pojawić się w nadchodzących 12 miesiącach.

Diuna

Diuna, która miała ukazać się pod koniec 2020 roku, była jednym z najbardziej oczekiwanych filmów. Teraz z miejsca zapewne ląduje na jedno z pierwszych miejsc 2021 roku. To kolejna już adaptacja filmowa powieści science fiction napisanej przez Franka Herberta. Za kamerą stanął Denis Villeneuve, który ma na swoim koncie Takie dzieła jak Blade Runner 2049, Nowy Początek, Sicario czy Labirynt.

Nie da się ukryć, że jest to jedno z najbardziej ambitnych dzieł ostatnich lat, gdyż Diuna nie należy do prostych powieści. Bohaterem filmu jest Paul Atryda, następca tronu, który zostaje zmuszony do ucieczki w wyniku zamachu stanu. Spotyka na swojej drodze wojowników, z pomocą których zechce odzyskać tron. W filmie pojawi się cała plejada aktorów, jak Timothee Chalamet, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Josh Brolin. Film powinien pojawić się w kinach w październiku.

Matrix 4

Pod koniec 2021 roku ma ukazać się Matrix 4. Jest to film, na który być może czekamy, ale nie jest nam do niczego potrzebny. Co prawda 2. i 3. część trylogii nie spełniły naszych oczekiwań, to jednak stworzyły zamkniętą opowieść. Tymczasem teraz siostry (kiedyś bracia) Wachowskie wzięły się za tworzenie kolejnej części. Nie wiemy nic o fabule filmu. Być może będzie to kontynuacja historii lub będziemy świadkami wydarzeń dziejących się między filmami z trylogii. Na ekranie ponownie mamy ujrzeć Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss.

Chaos Walking

Chaos Walking to kolejna na naszej liście adaptacja powieści, tym razem autorstwa Patricka Nessa. Mamy tu do czynienia z niedaleką przyszłością, gdzie tajemnicza zaraza zabiła wszystkie kobiety na świecie. Ponadto wśród mężczyzn pojawił się Szum, czyli zdolność do tego, aby słyszeć myśli innych osób. Niestety Szum doprowadza do lokalnych wojen, które będzie chciała wykorzystać nowa rasa obcych. Nieoczekiwanie na Ziemię przybywa młoda dziewczyna. Spotyka na swojej drodze Todda, nastolatka, który stara się przetrwać w tym trudnym świecie. Razem muszą zmierzyć się z przeciwnościami losu. Premiera zapowiedziana została na marzec. W obsadzie znaleźli się Tom Holland, Daisy Ridley i Mads Mikkelsen.

Godzilla kontra Kong

W maju powinien pojawić się film, w którym zobaczymy ostateczne starcie dwóch potworów. W ostatnich kilku latach mogliśmy obejrzeć dwa oficjalne filmy o Godzilli i jeden o Kongu. Okazało się, że należą do wspólnego uniwersum. Po wydarzeniach z filmu Godzilla II: Król potworów dowiadujemy się, że słynna wielka jaszczurka została władczynią Ziemi. Jej przywództwo być może zostanie zakwestionowane przez Konga, który rządzi na wyspie Czaszki. Być może dojdzie ponownie do manipulacji tytanami ze strony ludzi. W obsadzie znajdują się Alexander Skarsgård, Millie Bobby Brown czy też Rebecca Hall.

W 2021 roku czeka nas oczywiście o wiele więcej ciekawych filmów science-fiction. Pojawić się powinny takie tytuły, jak: Little Fish, Bios, Free Guy, Infinite, Pogromcy duchów. Dziedzictwo, The Tomorrow War.

zawsz 1002

podobne wpisy

Humor o turystyce

Możliwość komentowania Humor o turystyce została wyłączona

Gdzie w podróż poślubną? Kilka porad

Możliwość komentowania Gdzie w podróż poślubną? Kilka porad została wyłączona

Wyjeżdżasz? Pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania

Możliwość komentowania Wyjeżdżasz? Pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania została wyłączona

Wrastające paznokcie – bolesny problem

Możliwość komentowania Wrastające paznokcie – bolesny problem została wyłączona

Acer Chromebook Spin 713 – czy warto kupić?

Możliwość komentowania Acer Chromebook Spin 713 – czy warto kupić? została wyłączona

Przepowiednie na rok 2020

Możliwość komentowania Przepowiednie na rok 2020 została wyłączona

Karykaturzysta na event – jak załatwić?

Możliwość komentowania Karykaturzysta na event – jak załatwić? została wyłączona

Podczas powodzi pamiętaj o zwierzętach. Jeże

Możliwość komentowania Podczas powodzi pamiętaj o zwierzętach. Jeże została wyłączona

Na początku był LEN. Konkurs satyryczny

Możliwość komentowania Na początku był LEN. Konkurs satyryczny została wyłączona

Manufaktura Satyry 2015 – wyniki

Możliwość komentowania Manufaktura Satyry 2015 – wyniki została wyłączona

Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik

Możliwość komentowania Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik została wyłączona

Pomysły na śmieszne prezenty dla znajomych

Możliwość komentowania Pomysły na śmieszne prezenty dla znajomych została wyłączona

Create AccountLog In Your Account