Ile zdjęć robimy podczas podróży?

Ile zdjęć robimy podczas podróży?

Ile zdjęć robimy podczas podróży?

• Podczas wakacyjnych wyjazdów Polacy średnio dwa razy dziennie publikują w mediach społecznościowych zdjęcia z podróży.
• Każdego dnia wyjazdu podróżni z Polski robią średnio 46 zdjęć.
• Fotograficzne nawyki towarzyszy podróży (w tym robienie zbyt wielu selfie) denerwują aż 53% ankietowanych.
• 16% Polaków twierdzi, że inspiracją do wybrania kolejnego kierunku podróży było dla nich zdjęcie, które zobaczyli w mediach społecznościowych.

Współcześnie fotografia wydaje się nieodłącznym elementem podróżowania. Jak wynika z najnowszej ankiety wyszukiwarki Kayak.pl, każdego dnia wyjazdu Polacy robią średnio aż 46 zdjęć i 12 selfie. Z drugiej strony podróżni z Polski otwarcie przyznają, że nie mają cierpliwości do niektórych fotograficznych przyzwyczajeń swoich towarzyszy. Najbardziej irytującymi nawykami określili zbyt częste dzielenie się wrażeniami z podróży w mediach społecznościowych oraz robienie zbyt wielu selfie.

46 zdjęć dziennie

46 robionych każdego dnia zdjęć sprawia, że z tygodniowych wakacji polscy podróżni przywożą ponad 300 fotografii. A co dzieje się z setkami zdjęć po zakończeniu urlopu? 65% ankietowanych pokazuje zdjęcia z podróży rodzinie i znajomym, a 35% publikuje je w mediach społecznościowych. Zaledwie 2% badanych odpowiedziało, że po wakacjach nie zagląda już do przywiezionych fotografii.

Średnio co trzecia osoba (37%) wywołuje fotografie zrobione podczas wyjazdu. Co ciekawe, mimo ogromnej popularności mediów społecznościowych wśród młodych osób, to właśnie Polacy przed 35. rokiem życia najbardziej cenią sobie zdjęcia w tradycyjnej postaci. Aż 42% z nich wywołuje ulubione ujęcia po powrocie z wakacji. Dla porównania, podobnie robi tylko 22% polskich turystów w wieku powyżej 55 lat.

Jak często robimy selfie

84% ankietowanych w czasie podróży robi sobie choć jedno selfie dziennie, a co trzeci z nich (32%) – ponad 10. Średnio każdego dnia wyjazdu Polacy robią sami sobie 12 zdjęć. Do największych fanów tego typu fotografii zdecydowanie należą młodsze osoby. Podczas wakacji podróżni w wieku 18-24 lat robią średnio 17 selfie dziennie, a 18% z nich kończy każdy dzień wyjazdu z ponad 25 selfie na karcie pamięci aparatu. Co może zaskakiwać, aż 25% badanych przyznało, że choć raz podczas urlopu zdarzyło im się spędzić ponad godzinę, próbując zrobić selfie idealne.

Wyniki ankiety pokazują także, że fotograficzne przyzwyczajenia nie pozostają niezauważone przez osoby, z którymi podróżujemy. 53% Polaków uważa, że sposób robienia zdjęć przez ich towarzyszy podróży bywa denerwujący. Za najbardziej doskwierające nawyki uznawane są zbyt częste dzielenie się zdjęciami w mediach społecznościowych (23%) oraz robienie sobie zbyt wielu selfie (22%).

Czym robimy zdjęcia

Jakość aparatów wbudowanych w smartfony jest coraz lepsza. Nic więc dziwnego, że to najpopularniejszy spośród sprzętów fotograficznych używanych podczas podróży przez turystów z Polski. 17% polskich podróżnych używa profesjonalnych lustrzanek cyfrowych i posiada sprzęt fotograficzny o wartości ponad 3000 zł.

Dostarczył infoWire.pl

podobne wpisy

Rock and Roll Hall of Fame – Cleveland, Ohio, USA

Możliwość komentowania Rock and Roll Hall of Fame – Cleveland, Ohio, USA została wyłączona

Z czego słynie Tokoroa w Nowej Zelandii

Możliwość komentowania Z czego słynie Tokoroa w Nowej Zelandii została wyłączona

Santa Cruz, miasto w Boliwii

Możliwość komentowania Santa Cruz, miasto w Boliwii została wyłączona

Wyspy Jońskie i ich magia

Możliwość komentowania Wyspy Jońskie i ich magia została wyłączona

Miasto Glendale w Kalifornii

Możliwość komentowania Miasto Glendale w Kalifornii została wyłączona

Solvang w Kalifornii – z czego słynie?

Możliwość komentowania Solvang w Kalifornii – z czego słynie? została wyłączona

Park Jostedalsbreen i największy lodowiec w Norwegii

Możliwość komentowania Park Jostedalsbreen i największy lodowiec w Norwegii została wyłączona

Ciekawostki o Los Angeles

Możliwość komentowania Ciekawostki o Los Angeles została wyłączona

Caye Caulker – wyspa niedaleko Belize City

Możliwość komentowania Caye Caulker – wyspa niedaleko Belize City została wyłączona

Londyński ogórek

Możliwość komentowania Londyński ogórek została wyłączona

Sardynia – wyspa różowych flamingów

Możliwość komentowania Sardynia – wyspa różowych flamingów została wyłączona

Sztokholm zimą – niezapomniana wycieczka po stolicy Szwecji

Możliwość komentowania Sztokholm zimą – niezapomniana wycieczka po stolicy Szwecji została wyłączona

Create AccountLog In Your Account