Ile zdjęć robimy podczas podróży?

Ile zdjęć robimy podczas podróży?

Ile zdjęć robimy podczas podróży?

• Podczas wakacyjnych wyjazdów Polacy średnio dwa razy dziennie publikują w mediach społecznościowych zdjęcia z podróży.
• Każdego dnia wyjazdu podróżni z Polski robią średnio 46 zdjęć.
• Fotograficzne nawyki towarzyszy podróży (w tym robienie zbyt wielu selfie) denerwują aż 53% ankietowanych.
• 16% Polaków twierdzi, że inspiracją do wybrania kolejnego kierunku podróży było dla nich zdjęcie, które zobaczyli w mediach społecznościowych.

Współcześnie fotografia wydaje się nieodłącznym elementem podróżowania. Jak wynika z najnowszej ankiety wyszukiwarki Kayak.pl, każdego dnia wyjazdu Polacy robią średnio aż 46 zdjęć i 12 selfie. Z drugiej strony podróżni z Polski otwarcie przyznają, że nie mają cierpliwości do niektórych fotograficznych przyzwyczajeń swoich towarzyszy. Najbardziej irytującymi nawykami określili zbyt częste dzielenie się wrażeniami z podróży w mediach społecznościowych oraz robienie zbyt wielu selfie.

46 zdjęć dziennie

46 robionych każdego dnia zdjęć sprawia, że z tygodniowych wakacji polscy podróżni przywożą ponad 300 fotografii. A co dzieje się z setkami zdjęć po zakończeniu urlopu? 65% ankietowanych pokazuje zdjęcia z podróży rodzinie i znajomym, a 35% publikuje je w mediach społecznościowych. Zaledwie 2% badanych odpowiedziało, że po wakacjach nie zagląda już do przywiezionych fotografii.

Średnio co trzecia osoba (37%) wywołuje fotografie zrobione podczas wyjazdu. Co ciekawe, mimo ogromnej popularności mediów społecznościowych wśród młodych osób, to właśnie Polacy przed 35. rokiem życia najbardziej cenią sobie zdjęcia w tradycyjnej postaci. Aż 42% z nich wywołuje ulubione ujęcia po powrocie z wakacji. Dla porównania, podobnie robi tylko 22% polskich turystów w wieku powyżej 55 lat.

Jak często robimy selfie

84% ankietowanych w czasie podróży robi sobie choć jedno selfie dziennie, a co trzeci z nich (32%) – ponad 10. Średnio każdego dnia wyjazdu Polacy robią sami sobie 12 zdjęć. Do największych fanów tego typu fotografii zdecydowanie należą młodsze osoby. Podczas wakacji podróżni w wieku 18-24 lat robią średnio 17 selfie dziennie, a 18% z nich kończy każdy dzień wyjazdu z ponad 25 selfie na karcie pamięci aparatu. Co może zaskakiwać, aż 25% badanych przyznało, że choć raz podczas urlopu zdarzyło im się spędzić ponad godzinę, próbując zrobić selfie idealne.

Wyniki ankiety pokazują także, że fotograficzne przyzwyczajenia nie pozostają niezauważone przez osoby, z którymi podróżujemy. 53% Polaków uważa, że sposób robienia zdjęć przez ich towarzyszy podróży bywa denerwujący. Za najbardziej doskwierające nawyki uznawane są zbyt częste dzielenie się zdjęciami w mediach społecznościowych (23%) oraz robienie sobie zbyt wielu selfie (22%).

Czym robimy zdjęcia

Jakość aparatów wbudowanych w smartfony jest coraz lepsza. Nic więc dziwnego, że to najpopularniejszy spośród sprzętów fotograficznych używanych podczas podróży przez turystów z Polski. 17% polskich podróżnych używa profesjonalnych lustrzanek cyfrowych i posiada sprzęt fotograficzny o wartości ponad 3000 zł.

Dostarczył infoWire.pl

podobne wpisy

Turcja. Otwarto Muzeum Troi

Możliwość komentowania Turcja. Otwarto Muzeum Troi została wyłączona

Cztery panie w Hollywood

Możliwość komentowania Cztery panie w Hollywood została wyłączona

Największy meczet świata. Mekka, Arabia Sauryjska

Możliwość komentowania Największy meczet świata. Mekka, Arabia Sauryjska została wyłączona

Eskişehir w Turcji

Możliwość komentowania Eskişehir w Turcji została wyłączona

Weston Tower – nowa wieża opactwa Westminster w Londynie

Możliwość komentowania Weston Tower – nowa wieża opactwa Westminster w Londynie została wyłączona

Ciekawostki ze świata, które zdziwią i zaskoczą

Możliwość komentowania Ciekawostki ze świata, które zdziwią i zaskoczą została wyłączona

Kopalnia Soli. Kaczyka w Rumunii

Możliwość komentowania Kopalnia Soli. Kaczyka w Rumunii została wyłączona

Irlandzka whiskey, piwo Guinness i emigranci

Możliwość komentowania Irlandzka whiskey, piwo Guinness i emigranci została wyłączona

Czego nie wypada w różnych krajach?

Możliwość komentowania Czego nie wypada w różnych krajach? została wyłączona

Najpiękniejsze zamki we Włoszech

Możliwość komentowania Najpiękniejsze zamki we Włoszech została wyłączona

Wesoły Wieżowiec odwiedził RPA

Możliwość komentowania Wesoły Wieżowiec odwiedził RPA została wyłączona

La Paz, stolica Boliwii – ciekawostki

Możliwość komentowania La Paz, stolica Boliwii – ciekawostki została wyłączona

Create AccountLog In Your Account