Tanie loty do USA

Tanie loty do USA

Tanie loty do USA

Możliwość komentowania Tanie loty do USA została wyłączona

Nie jest łatwo znaleźć naprawdę tani lot do USA. Koszt przelotu można jednak obniżyć. Jak? Okazuje się, że najkorzystniejszym miesiącem na podróż do Stanów Zjednoczonych jest wrzesień i maj. Można wówczas zaoszczędzić ok. 7,5% na cenie biletu. Co jeszcze warto wiedzieć?

Raport Skyscanner wskazuje na cztery główne czynniki, determinujące koszt biletu: termin planowanej podróży, lotnisko początkowe, miasto docelowe oraz wyprzedzenie, z jakim rezerwuje się lot. Z analizy wynika, że najkorzystniejszym miesiącem na podróż do Stanów Zjednoczonych jest wrzesień i maj – można wówczas zaoszczędzić ok. 7,5% na cenie biletu. Oszczędność ta może być jednak większa lub mniejsza w zależności od konkretnej trasy.

Najtaniej z Warszawy

Do Stanów Zjednoczonych najtaniej można polecieć ze stolicy. Średnia cena biletu z Warszawy do USA, to 2778 zł, a w najtańszym na tej trasie miesiącu (lutym) można polecieć za ponad dwieście złotych mniej. Z Krakowa za bilet zapłaci się średnio 2866 zł, ale już w maju można go kupić średnio za 2674 zł. Najdroższe bilety do USA są z Gdańska (średnia cena to 3109 zł), ale to właśnie stąd najwięcej można zaoszczędzić, wybierając najtańszy miesiąc (styczeń) – aż 470 zł. Interaktywny diagram dostępny tutaj pokazuje, jak zmienia się cena biletów do Stanów Zjednoczonych, biorąc pod uwagę różne miasta wylotu z Polski oraz jak cena w danym miesiącu różni się od średniej ceny w roku.

Nowy Jork i Los Angeles

Dla tych, którym marzy się spacer po Broadwayu i wejście na Empire State Building, a jednocześnie chcących zapłacić za bilet do Nowego Jorku jak najmniej, najlepszym miesiącem będzie styczeń, a miejscem wylotu Gdańsk. Cena lotu oscyluje na poziomie ok. 1974 zł, czyli wynosi 21% mniej niż średnia cena lotu na tej trasie. Do Chicago ceny biletów są porównywalne, bez względu na miasto odlotu, choć z Krakowa i Gdańska najlepiej lecieć tam w listopadzie, a z Warszawy w lutym (we wszystkich przypadkach oszczędność sięga kilkunastu procent od średniej ceny biletu). Amatorzy zachodniego wybrzeża i słonecznych kąpieli decydując się na zakup lotu powinni znaleźć kompromis między dobrą ceną i idealną pogodą.

Do Los Angeles najniższe ceny biletów są w styczniu, lecąc z Krakowa (do 25% mniej od średniej ceny, czyli za ok. 2450 zł). W przypadku San Francisco najtańszym miastem początkowym jest Gdańsk, a najtańszym miesiącem luty (średnia oszczędność to 24% na cenie biletu, czyli ok. 2611 zł). Gdańsk jest również najlepszym miastem na początek podróży do Miami, a najtańszym miesiącem jest wrzesień (cena biletu na tej trasie w tym terminie może spaść do prawie 20%, czyli ok. 2450 zł). Jak zmienia się cena biletów do pięciu najpopularniejszych miast w USA z Warszawy, Krakowa i Gdańska można dowiedzieć się z interaktywnego diagramu dostępnego tutaj, tutaj oraz tutaj.

Z jakim wyprzedzeniem kupić bilet?

Planując podróż na trzy i pół miesiąca przed lotem (czternaście tygodni), bilet do USA można kupić średnio 10% taniej. Jedną z pomocnych funkcji Skyscanner, które ułatwiają znalezienie taniego połączenia, są alerty cenowe. To bezpłatna informacja, którą Skyscanner wysyła za każdym razem, gdy zmieni się cena interesującego nas biletu. Dzięki temu, można go kupić w optymalnym momencie, a potem z takiego alertu się wypisać.

– Loty do Chicago – lecąc z Polski do Chicago bilet najlepiej rezerwować piętnaście tygodni przed planowaną podróżą (trzy i pół miesiąca wcześniej). Cena może spaść średnio o 11%;

– Loty do Nowego Jorku – kupując bilet na dwadzieścia tygodni przed planowaną podróżą, czyli z pięciomiesięcznym wyprzedzeniem, będzie można zaoszczędzić około 10%;

– Loty do Los Angeles – rezerwacja dokonana na piętnaści tygodni wcześniej (trzy miesiące i trzy tygodnie przed) umożliwi oszczędność na poziomie nawet 14%;

– Loty do San Francisco – zakup biletu na cztery miesiące przed planowaną podróżą pozwoli zaoszczędzić około 15%;

– Loty do Miami – optymalny czas na rezerwację biletu to cztery i pół miesiąca (18 tygodni) i oszczędność na poziomie około 11,5%.

Z roku na rok Polacy coraz chętniej latają do Stanów Zjednoczonych. Do najchętniej odwiedzanych amerykańskich metropolii należy elektryzujący i zawsze modny Nowy Jork, Chicago – największy ośrodek polonijny na świecie, stolica słonecznej Kalifornii, Los Angeles, artystyczne San Francisco oraz Miami – „Miasto Neonów” na Florydzie. Koniecznie trzeba pamiętać, że przed pierwszą podróżą do USA, trzeba wyrobić sobie wizę.

Zobacz też:
> Linie lotnicze, lotniska – ciekawostki
> Jak kupić tani bilet lotniczy
> Ciekawostki o Amerykanach

podobne wpisy

Szwajcaria zimą. Haslital i Jungfrau

Możliwość komentowania Szwajcaria zimą. Haslital i Jungfrau została wyłączona

Półwysep Synaj, Egipt

Możliwość komentowania Półwysep Synaj, Egipt została wyłączona

Szosa Transfogaraska – najpiękniejsza droga świata

Możliwość komentowania Szosa Transfogaraska – najpiękniejsza droga świata została wyłączona

Cztery panie w Hollywood

Możliwość komentowania Cztery panie w Hollywood została wyłączona

Wodospad Mumlawa. Harrachov, Czechy

Możliwość komentowania Wodospad Mumlawa. Harrachov, Czechy została wyłączona

Czym są lodowce?

Możliwość komentowania Czym są lodowce? została wyłączona

Benjamin Franklin (1706-1790)

Możliwość komentowania Benjamin Franklin (1706-1790) została wyłączona

W rok znikło 400 tysięcy Japończyków

Możliwość komentowania W rok znikło 400 tysięcy Japończyków została wyłączona

Najtańsze linie lotnicze na świecie

Możliwość komentowania Najtańsze linie lotnicze na świecie została wyłączona

Marmaris, turecki kurort

Możliwość komentowania Marmaris, turecki kurort została wyłączona

Domek Cooka, Melbourne

Możliwość komentowania Domek Cooka, Melbourne została wyłączona

Rovaniemi, Finlandia. Miasto św. Mikołaja

Możliwość komentowania Rovaniemi, Finlandia. Miasto św. Mikołaja została wyłączona

Create AccountLog In Your Account