Wyspa Bali – rolnictwo i turystyka
Bali, to jedna z wysp Indonezji. Ma 145 kilometrów długości, 80 kilometrów szerokości i mieszka na niej 3,3 miliona mieszkańców. Jej główne miasta, to Denpasar, Singaraja i Kuta.
Wielu mieszkańców zajmuje się rolnictwem. Na Bali uprawiane są: ryż, a także kawa, kakaowiec, pieprz, wanilia, goździkowiec, palma kokosowa i trzcina cukrowa. Wiele pól uprawnych jest nawadnianych sztucznie.
Po zamachach terrorystycznych na początku XXI wieku, znacznie spadła liczba zagranicznych turystów, wcześniej licznie odwiedzających tę malowniczą wyspę.
Jedziesz na Bali? Zapłacisz podatek
10 USD zapłacą wkrótce wszyscy obcokrajowcy, którzy będą odwiedzać wyspę Bali. Władze mówią o ochronie środowiska naturalnego. (Informacja z 2019 roku)
5,7 mln zagranicznych turystów w 2017 r., trochę więcej w 2018 r. – takimi wynikami może się pochwalić wyspa Bali. Duża liczba turystów, to nie tylko wysokie przychody z turystyki, ale także większa produkcja śmieci. Coraz więcej odpadów (średnio 4 tony dziennie) zanieczyszcza plaże Bali i tylko część śmieci wyrzucana jest do śmietników. Nie wystarczyły ograniczenia w pakowaniu sprzedawanych towarów do toreb foliowych i sprzedaży towarów, których opakowania często wyrzucane są po zużyciu. Dlatego zdecydowano się na wprowadzenie podatku.
Uzyskane pieniądze z podatku turystycznego mają sfinansować ochronę środowiska i kulturę wyspy Bali. Gubernator wyspy wyraził nadzieję, ze podatek nie zniechęci zagranicznych turystów do odwiedzin. Jeszcze nie wiadomo kiedy konkretnie zostanie wprowadzony podatek. I czy kwota będzie doliczana do biletów lotniczych, czy pobierana na lotnisku.
Wyspa Bali: (c) SuperPolonia.info
Zobacz też:
>
>