Kolonia taneczna – nad morzem, w górach czy nad jeziorem?

Kolonia taneczna – nad morzem, w górach czy nad jeziorem?

Kolonia taneczna – nad morzem, w górach czy nad jeziorem?

Możliwość komentowania Kolonia taneczna – nad morzem, w górach czy nad jeziorem? została wyłączona

Jak zwykle nikt nie może się doczekać wakacji. I choć dni wolno płyną, to nim się obejrzymy, już będzie lato i czas wyjazdów. Już pora na rezerwację kolonii i obozów, gdyż decyduje kolejność zgłoszeń, a wybór dogodnych terminów się kurczy.

Jaki wybrać obóz?

Czy sportowy, czy artystyczny, a może po prostu przygodowy? Odpowiedzią na te rozterki może być jeden pomysł – kolonia taneczna. Łączy ona w sobie i elementy artystyczne, muzyczne, a także sportowe, fitness. W programie ma zwykle też wycieczki i zabawy, plażowanie – więc spełnia też wymagania obozu “ogólnego”. Jest dobra dla każdego, dla dziewczyn i chłopaków w każdym wieku i o każdym poziomie zaawansowania w tańcu.

Na kolonię taneczną zapisują się głównie dziewczyny, chłopców jest mniejszość, ale też są. Nie jest to problemem, gdyż oprócz profilu tanecznego zazwyczaj na całym obozie są też inne profile, na których są również chłopcy. Towarzystwo znajdzie się więc dla każdego. Kolonia taneczna dla dzieci jest dedykowana uczestnikom w wieku od siedmiu do dwunastu lat, a starsza grupa to wiek od trzynastu do osiemnastu lat.

Najlepsza kolonia taneczna (https://www.kogis.pl/tematyki-kolonii/taneczne/) to taka, która ma codzienne warsztaty z tańca (minimum kilka godzin), a do tego wycieczki krajoznawcze, rajdy czy gry w terenie, plażowanie i korzystanie z jeziora lub morza, a także inne aktywności jak nietypowe sporty, dyskoteki czy ognisko. Dobra kolonia taneczna ma profesjonalną kadrę, jest nadzorowana przez Kuratorium Oświaty i Sanepid, mieści się w obiekcie z certyfikatem straży pożarnej. Każdy uczestnik kolonii tanecznej musi być ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ośrodek, w którym odbywa się kolonia taneczna, musi mieć duże sale do zajęć, często ma sale z lustrami odpowiednie do tańca. Choć grupy korzystają też z wiat na dworze i zajęć pod chmurką, to jednak czasem sala jest konieczna i potrzebna w przypadku deszczu.

Gdzie wybrać kolonię taneczną?

Odpowiednie będzie każde miejsce, które dziecko lubi. Świetne są nad morzem, gdzie uczestnicy mogą wylegiwać się i wypoczywać na gorącym piasku, wśród szumu fal, w klimacie pełnym jodu. Dobra kolonia taneczna będzie też nad jeziorem, zwłaszcza, gdy ośrodek jest blisko większej plaży i atrakcji. Wtedy zwykle w okolicy jest las wpływający zdrowotnie na dzieci. Kolonia taneczna w górach to też dobry pomysł – dla tych, którzy niekoniecznie muszą mieć plażę, za to lubią piękne widoki i górskie spacery. W górach wybierzmy okolicę czystą ekologicznie, ustronną, bo nie wszystkie górskie miejscowości są naprawdę czyste i bez smogu. Czasem kolonia taneczna odbywa się w miejscu zupełnie innym, bez jeziora, morza i gór, wtedy jednak koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy dzieci będą miały chociaż basen i las, aby mogły beztrosko i ciekawie wypocząć.

Koszt kolonii tanecznej to zwykle około 1800-2200 zł, a pobyt trwa około jedenastu dni. Nie musimy zawozić dziecka na miejsce – można skorzystać z dojazdu zorganizowanego, wtedy dzieci wsiadają do autokaru lub pociągu w swoim mieście i są dowożone przez kadrę na miejsce obozu. Znacznie ułatwia to rodzicom organizację całego przedsięwzięcia, choć dojazdy kolonijne są płatne.

Co zabrać na wyjazd?

Kolonia taneczna nie wymaga specjalnego ekwipunku poza wygodnymi trampkami i sportowym, wygodnym strojem do tańca. Poza tym musimy zabrać to co zwykle na każdy obóz czy kolonię, czyli kilka par spodni, kilka bluz, kilka t-shirtów, bieliznę, skarpetki, przybory toaletowe, ręcznik, cieplejszy sweter i letnią kurtkę odporną na deszcz i wiatr, czapkę od słońca, dwie pary butów, krem z filtrem, bidon na wodę, plecaczek na wycieczki, kieszonkowe na drobne wydatki i pamiątki. Można zabrać strój na dyskoteki, ulubionego pluszaka, telefon czy książkę.

podobne wpisy

8 rzeczy, które trzeba zabrać na obóz sportowy

Możliwość komentowania 8 rzeczy, które trzeba zabrać na obóz sportowy została wyłączona

Bezpieczny urlop na stoku pod koniec sezonu narciarskiego

Możliwość komentowania Bezpieczny urlop na stoku pod koniec sezonu narciarskiego została wyłączona

Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik

Możliwość komentowania Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik została wyłączona

Konkurs na limeryk o Wesołym Wieżowcu

Możliwość komentowania Konkurs na limeryk o Wesołym Wieżowcu została wyłączona

Manufaktura Satyry – konkurs satyryczny

Możliwość komentowania Manufaktura Satyry – konkurs satyryczny została wyłączona

Świadomy sen. Jak świadomie śnić?

Możliwość komentowania Świadomy sen. Jak świadomie śnić? została wyłączona

Weselne porady i ciekawostki

Możliwość komentowania Weselne porady i ciekawostki została wyłączona

Targi Poznańskie w 2020 roku

Możliwość komentowania Targi Poznańskie w 2020 roku została wyłączona

Skandalista i noblista – Robert Koch

Możliwość komentowania Skandalista i noblista – Robert Koch została wyłączona

Jak się przygotować na kryzysowe sytuacje w podróży

Możliwość komentowania Jak się przygotować na kryzysowe sytuacje w podróży została wyłączona

Londyn. Jaki transfer z jednego z sześciu lotnisk wybrać?

Możliwość komentowania Londyn. Jaki transfer z jednego z sześciu lotnisk wybrać? została wyłączona

IV Manufaktura Satyry rozstrzygnięta

Możliwość komentowania IV Manufaktura Satyry rozstrzygnięta została wyłączona

Create AccountLog In Your Account