A może kolorowe soczewki kontaktowe?

A może kolorowe soczewki kontaktowe?

A może kolorowe soczewki kontaktowe?

Możliwość komentowania A może kolorowe soczewki kontaktowe? została wyłączona

Wśród osób, które cenią sobie modny wygląd i lubią zaskakiwać przyjaciół niezwykłymi kreacjami, coraz większą popularnością cieszą się kolorowe soczewki kontaktowe. To dzięki nim można podkreślić naturalny kolor swoich oczu, lub przeistoczyć się w potwora czy postać z filmu. Niektórzy jednak zastanawiają się, czy tego typu dekoracja okaże się w pełni bezpieczna i nie uszkodzi im wzroku. Przyjrzyjmy się więc, na co warto zwrócić uwagę przy użytkowaniu kolorowych soczewek i jaki model kontaktów najlepiej wybrać

Dlaczego kolorowe?

Barwione soczewki kontaktowe wyglądają bardzo podobnie do zwykłych. Dodatkowo charakteryzują się delikatnym odcieniem, który ma za zadanie podkreślenie naturalnego koloru oczu użytkownika. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się w przypadku osób z jasnymi tęczówkami. Na ciemnym tle efekt może okazać się niezauważalny.

Z kolei wersje szkieł zawierające nieprzejrzyste pierścienie z barwnika kompletnie maskują tęczówkę, nieraz zupełnie zmieniając jej wygląd. Światło dostaje się do źrenicy przez przezroczysty obszar w środku soczewki, natomiast kolorowa otoczka pozwala na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych. Niekiedy model projektuje się w ten sposób, aby pomógł użytkownikowi naśladować zwierzęta lub mityczne postacie, nadając oczom kocie cechy lub wampirzy wygląd.

Kolorowe soczewki kontaktowe – okulista doradzi

Przy zakupie pierwszych kolorowych soczewek kontaktowych warto odwiedzić gabinet optyczny, aby specjalista pomógł zdecydować, czy potrzebne są modele korekcyjne, czy wystarczą tylko kosmetyczne. Niektórzy decydują się na połączenie wersji kosmetycznej soczewek kontaktowych z okularami korekcyjnymi. Poza tym, kluczową sprawę stanowi dobór właściwego rozmiaru soczewki, ponieważ zbyt mała może sprawiać dyskomfort, natomiast za duża – niespodziewanie wypaść z oka podczas jej użytkowania.

Jeśli szkła kontaktowe będą noszone na co dzień, warto wybrać model przeznaczony do długotrwałego użytkowania, który okaże się najbardziej ekonomiczny. Z kolei jeżeli użytkownik regularnie podróżuje, korzysta z basenu, lub przebywa w piaszczystych miejscach, lepiej zakupić wariant przeznaczony do częstej wymiany, aby nie trzeba było zajmować się konserwacją kontaktów.

oczy ciekawostki dotyczące wzroku oko wzrok kolor oczu fakty o oczach

A może jednorazówki?

W przypadku, gdy kupujący decyduje się na krzykliwe i kolorowe soczewki kontaktowe, które przeznaczy do noszenia na imprezy i wypady nocne, w grę wchodzą tylko jednorazówki. Podczas zabawy na soczewkach osiada puder i resztki makijażu, a dym papierosowy wgryza się w powierzchnię błonki, podczas gdy oczy się coraz bardziej męczą. Dlatego też lepiej po party wyrzucić ozdobę, a przy następnym wyjściu założyć świeże kolorowe kontakty.

Przy zakupie u optyka pierwszych ozdobnych soczewek kontaktowych warto poćwiczyć ich prawidłowe zakładanie do oczu, gdyż opanowanie odruchu zamykania oka na widok ciała obcego wymaga nieco praktyki. Należy także pamiętać, aby kupić niezbędnie przybory do pielęgnacji szkieł kontaktowych przeznaczonych do długotrwałego użytkowania, takie jak pojemnik i płyn do pielęgnacji. Dobry okulista pomoże klientowi nałożyć soczewki i dokładnie wyjaśni, jak je bezpiecznie użytkować.

Kolorowe soczewki kontaktowe stanowią ciekawy pomysł na poprawę wyglądu oczu. Można wybrać zarówno prosty model szkiełek, który delikatnie podkreśli naturalny kolor tęczówki, jak i szalony design, przeznaczony do zaskakiwania widzów na imprezach. Najlepiej dobierać kontakty w gabinecie optycznym, aby posłużyły użytkownikowi na długo.

Kolorowe soczewki kontaktowe w Super Polonia

Zobacz też:
> Ciekawostki o wzroku
> Ciekawostki o okularach
> Brwi

podobne wpisy

Gdzie w podróż poślubną? Kilka porad

Możliwość komentowania Gdzie w podróż poślubną? Kilka porad została wyłączona

Karykaturzysta eventowy. Poznaj bardzo rzadki zawód

Możliwość komentowania Karykaturzysta eventowy. Poznaj bardzo rzadki zawód została wyłączona

Jak Liczyć Szanse i Poprawiać Wyniki w Kasynach Online?

Możliwość komentowania Jak Liczyć Szanse i Poprawiać Wyniki w Kasynach Online? została wyłączona

Polski karykaturzysta w szkole w South Hackensack, NJ

Możliwość komentowania Polski karykaturzysta w szkole w South Hackensack, NJ została wyłączona

Podręczna apteczka na wyjazd. Co powinna zawierać?

Możliwość komentowania Podręczna apteczka na wyjazd. Co powinna zawierać? została wyłączona

Kołobrzeg nad Bałtykiem – miasto wypoczynku

Możliwość komentowania Kołobrzeg nad Bałtykiem – miasto wypoczynku została wyłączona

Dlaczego Las Vegas jest tak popularne na wesela?

Możliwość komentowania Dlaczego Las Vegas jest tak popularne na wesela? została wyłączona

Weselne porady i ciekawostki

Możliwość komentowania Weselne porady i ciekawostki została wyłączona

3 ciekawostki o czerwonym buraku, o których nie wiedziałaś

Możliwość komentowania 3 ciekawostki o czerwonym buraku, o których nie wiedziałaś została wyłączona

Sądowy pozew przeciwko firmie meteorologicznej

Możliwość komentowania Sądowy pozew przeciwko firmie meteorologicznej została wyłączona

Kraina Tysiąca Jezior idealnym miejscem na uprawianie sportów wodnych

Możliwość komentowania Kraina Tysiąca Jezior idealnym miejscem na uprawianie sportów wodnych została wyłączona

Misje kosmiczne w 2021 – co nas czeka?

Możliwość komentowania Misje kosmiczne w 2021 – co nas czeka? została wyłączona

Create AccountLog In Your Account