Autentyczne historie ze słowem wycieczka

Wycieczki ciekawostki

Kosmiczny kłopot

• Na polu rolnika z Wylatowa wylądowało UFO i wraz z nim pojawiły się kłopoty. Cztery wielkie koła połączone tunelami szerokości metra sprasowały pole pszenicy, tworząc (jak się nam wydaje) precyzyjne logo Ufolandii. Resztę pola zadeptali miejscowi gapie oraz tłumy wycieczek przyjeżdżających autokarami, aby obejrzeć lądowisko kosmitów. Oczywiście fakt ten zgłoszono do firmy ubezpieczeniowej, która jednak nie chce wypłacić odszkodowania za straty. Powód? Rolnik powinien ubezpieczyć pole od szkód wyrządzonych przez statki kosmiczne. Mieszkańcy Wylatowa mają jeszcze inne zmartwienie. Podejrzewają, że nie przez przypadek lądowanie UFO miało miejsce akurat obok linii energetycznej. Wiadomo, Marsjanie przylecieli uzupełnić energię, więc teraz Ziemianie z niepokojem wyczekują na rachunki za prąd.

Wycieczka z Warszawy

• Powódź, która latem nawiedziła Sądecczyznę była największą klęską żywiołową od 100 lat, jaka dotknęła ten rejon. Nic więc dziwnego, że po powodzi odwiedzały ten rejon różne VIPy. Przylatywali na konferencję prasową i składali mętne obietnice dotyczące odbudowy zniszczonych terenów. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, iż przylatywali helikopterami, wcześniej długo krążącymi w powietrzu. Na ich widok sądeczanie mówili, że przyleciała kolejna wycieczka krajoznawcza z Warszawy.

Wycieczki ciekawostki: co kupują studenci?

• Klientka sklepu z tanią odzieżą w Kielcach zapytała sprzedawcę, dlaczego nie ma żadnych krótkich spodenek. “A bo tu w pobliżu jest Politechnika Świętokrzyska – odpowiedział sprzedawca. – Studenci jechali niedawno na wycieczkę do Grecji i wszystkie wykupili”. Podejrzewamy, że w październiku, gdy studenci wrócą, w szmateksie zabraknie skarpetek.

Przedszkolak w czołgu

• Zmiany w polskiej armii, która niedawno przeszła na zawodowstwo (a może nie tylko to) powoduje, że jednostka wojskowa w Lublinie otwiera swoje podwoje dla różnych wycieczek. Ciekawscy mogą oglądać oraz dotykać uzbrojenie i umundurowanie, a najchętniej jednostkę odwiedzają przedszkolaki. Niezapomniane podskakiwanie po wojskowych pryczach i wizyta w czołgu (Panie żołnierzu, gdzie jest kluczyk kierowcy?) może być pierwszym krokiem do wyboru przyszłego zawodu, w armii.

To już nie są jaja

• Niektóre sklepy zoologiczne ostatnio przeżywają oblężenie. Powód? Wśród smakołyków sprzedawanych właścicielom czworonogów znajdują się… bycze (wołowe) penisy. Jak donosi prasa, duże egzemplarze kosztują 8 złotych, a małe tylko 2 złote i mają już swoich wiernych nabywców. Właściciel jednego z takich sklepów wspomina, jak trafiła do niego ponad 120-osobowa wycieczka tylko po to, aby z zaciekawieniem przyjrzeć się wołowym penisom. Klienci sex-shopów też początkowo przychodzili tylko pooglądać…

Syrenka bez cycków

• W związku z protestami przeciwko goliźnie w reklamie, czyli de facto próbami wprowadzenia cenzury do reklamy, niektórzy zaproponowali, aby warszawskim pomnikom Syrenki i Nike założyć biustonosze. Jesteśmy za! Koniec z deprawowaniem uczniowskich wycieczek odwiedzających Warszawę!

Wycieczki ciekawostki: PKS-em drożej

• Od kiedy firma PKS podzieliła się na 174 oddzielne, lokalne firmy, zapanowała lekka dezinformacja. Gdy ktoś chce dowiedzieć się o kursie autobusu w wybrane miejsce Polski, może:
A) pójść do najbliższej firmy PKS i spytać w okienku o kurs autobusu (mając nadzieję, że pani z informacji będzie znała kursy autobusów pozostałych 173 firm PKS-u,
B) zatelefonować do informacji.

To drugie nie wchodzi raczej w grę, gdyż łatwiej jest wybrać się na pielgrzymkę do Fatimy niż dodzwonić się na odpowiedni numer. Powołano więc centralną informację o kursach autobusów w całej Polsce. Niestety jest to infolinia płatna: minuta rozmowy kosztuje 2 zł + VAT. Ustalenie kursu przejazdu do wybranego miejsca w Polsce trwa zwykle kilka minut, co oczywiście powiększa koszt naszej podróży. Dla oszczędnych pozostaje więc wycieczka piesza, rowerowa lub prawie już zapomniany autostop.

Opłata za muchy w nosie

* Rozszerza się moda na oryginalne wpisy na przelewach bankowych. Może się zdarzyć, że nie każdy zrozumie żart (opłatę za wycieczkę na Kubę ktoś nazwał: „Cuba libre” i musiał potem składać pisemne oświadczenie za 50 złotych), jednak zwykle żartobliwe i oryginalne wpisy tytułem nie mają przykrych konsekwencji. Poniżej kilka przykładów takich określeń, spisanych z przelewów:
– za najlepszy seks w życiu
– zwrot za słabe usługi seksualne
– za wczorajszą noc, bez napiwku
– kup sobie coś porządnego
– za drapanie po pleckach
– za wczorajsze gorące usta
– opłata za depilację intymnych okolic ciała
– za iskanie głowy
– za muchy w nosie
– za nerkę

Wycieczki ciekawostki: (c) z rubryki „Paranoja Polska” publikowanej w piśmie satyrycznym Twój Dobry Humor, 1999-2010

Zobacz też:
> Dowcipy o wycieczkach
> Memy o nosaczu Januszu

podobne wpisy

Humor. Jeśli wybierasz się do Australii

Możliwość komentowania Humor. Jeśli wybierasz się do Australii została wyłączona

Zazdrosna dentystka z Polski

Możliwość komentowania Zazdrosna dentystka z Polski została wyłączona

Najlepsze dowcipy o kasynach

Możliwość komentowania Najlepsze dowcipy o kasynach została wyłączona

Mąż i żona – prawdziwe historie

Możliwość komentowania Mąż i żona – prawdziwe historie została wyłączona

Najlepsze dowcipy o restauracjach

Możliwość komentowania Najlepsze dowcipy o restauracjach została wyłączona

Dobry Humor ma 20 lat

Możliwość komentowania Dobry Humor ma 20 lat została wyłączona

Boże Narodzenie dowcipy, kawały, żarty

Możliwość komentowania Boże Narodzenie dowcipy, kawały, żarty została wyłączona

Partia Dobrego Humoru na świecie

Możliwość komentowania Partia Dobrego Humoru na świecie została wyłączona

Humor kolejowy. Dowcipy o podróżowaniu koleją

Możliwość komentowania Humor kolejowy. Dowcipy o podróżowaniu koleją została wyłączona

Obiecał krasnale i wygrał

Możliwość komentowania Obiecał krasnale i wygrał została wyłączona

Chełm. Parkowanie po polsku

Możliwość komentowania Chełm. Parkowanie po polsku została wyłączona

Zabawne dowcipy o policji i policjantach

Możliwość komentowania Zabawne dowcipy o policji i policjantach została wyłączona

Create AccountLog In Your Account