Kulig w Zakopanem – niezapomniana zimowa rozrywka

Kulig w Zakopanem – niezapomniana zimowa rozrywka

Kulig w Zakopanem – niezapomniana zimowa rozrywka

Możliwość komentowania Kulig w Zakopanem – niezapomniana zimowa rozrywka została wyłączona

Kulig to zimowa atrakcja, która cieszy się dużą popularnością. Gdzie wybrać się na niezapomniany kulig i dlaczego warto? Sprawdź!

Czym jest tradycyjny kulig zimowy?

Kulig, to jedna z najlepszych zimowych atrakcji. Na czym właściwie polega kulig? Jest to przejażdżka saniami z zaprzęgiem konnym. Kuligi organizowane są w wielu miejscach w Polsce i bardzo często są połączone z muzyką, śpiewem, ogniskiem oraz biesiadą.

Jednym z najpopularniejszych miejsc do organizacji kuligów jest Zakopane. Od XVI do początku XX wieku kuligi były niezwykle popularną rozrywką wśród magnaterii i średniej części szlachty. Kuligi miały wówczas wymiar patriotyczny i kulturalny. Stanowiły kultywację polskiej tradycji narodowej po rozbiorach Polski i często łączyły się z wykonywaniem polskich tańców narodowych – takich jak mazur, polonez czy krakowiak.

Kulig – czy to bezpieczne?

Chcesz wybrać się na zimowy kulig i zastanawiasz się, czy taka forma rozrywki jest bezpieczna? Odpowiedź brzmi – tak, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że nie należy samodzielnie organizować kuligów przy pomocy samochodu. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale także grozi otrzymaniem mandatu i punktów karnych.

Profesjonalnie zorganizowany kulig z zaprzęgiem konnym jest natomiast bezpieczną rozrywką. Firmy zajmujące się organizacją takich kuligów dbają o zachowanie odpowiedniej prędkości podczas jazdy i organizują przejażdżki przy pomocy odpowiednio wytresowanych koni. Pojazdy zaprzęgowe są również wyposażone we właściwe oświetlenie, które jest niezbędne zwłaszcza podczas jazdy wieczorem i w nocy.

Gdzie warto wybrać się na niezapomniany kulig?

Zimowe kuligi są organizowane w wielu miejscach w Polsce. Mamy do wyboru m.in. kuligi na Mazurach, Podlasiu, Kaszubach oraz w okolicach dużych polskich miast. Ogromną popularnością cieszą się także kuligi w Zakopanem, które zawsze stanowią niezapomniane przeżycie. Pobyt w górach to świetna okazja, aby wziąć w udział w profesjonalnie zorganizowanym kuligu.

Dlaczego kulig Zakopane jest tak wyjątkowy? Jeśli chodzi o Zakopane, kuligi cieszą się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na niesamowite krajobrazy, pyszne regionalne jedzenie, góralską zabawę i muzykę, które towarzyszą nam podczas zabawy. To właśnie dlatego kulig u podnóża Tatr jest zawsze dobrym pomysłem!

Kulig zimowy w górach – dlaczego warto?

Kuligi zimowe w Górach to świetna rozrywka, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika. Oto kilka powodów, dla których warto zdecydować się na wzięcie udziału w profesjonalnie zorganizowanym kuligu:

 • Niesamowita sceneria i piękne widoki – zimowy kulig to ciekawa atrakcja, która umożliwia nam podziwianie malowniczych krajobrazów.
 • Atrakcje dodatkowe – kulig to doskonała okazja, aby pobiesiadować przy ognisku wspólnie z innymi uczestnikami rozrywki. Góralska biesiada przy muzyce z kapelą góralską i regionalna kuchnia to czynniki, które z pewnością wprowadzą każdego w znakomity nastrój.
 • Atrakcyjne ceny – wiele firm organizujących kuligi ma w swojej ofercie korzystne cenowo pakiety, w skład których wchodzi nie tylko kulig, ale także inne atrakcje, ubezpieczenie NNW + KL (koszty leczenia) oraz transport do miejsca rozpoczęcia zabawy.
 • Świetna atmosfera – podczas kuligu możemy poczuć zimowy klimat i zapomnieć o codziennych problemach.

 Kulig w Zakopanem – jak wybrać firmę organizującą przejażdżki saniami?

Kulig to popularna zimowa aktywność, która jest uwielbiana przez wiele osób. Chcesz jechać na kulig u podnóża Tatr i zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą firmę do organizacji rozrywki? Oto kilka ważnych czynników, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając organizatora kuligu:

 • Miejsce – zanim wybierzesz firmę do organizacji kuligu, sprawdź, gdzie odbędzie się atrakcja. Górskie kuligi bardzo często organizowane są na Gubałówce czy w Dolinie Chochołowskiej. Są to miejsca, które zapewniają niezapomniane widoki i wyjątkową atmosferę.
 • Transport – warto dowiedzieć się, czy wybrana firma organizuje transport do miejsca rozpoczęcia kuligu. 
 • Program – sprawdź, jak wygląda program kuligu i jakie dodatkowe atrakcje zostały przewidziane w programie. Zwykle będzie to ognisko w połączeniu z góralską biesiadą przy klimatycznej muzyce.
 • Menu – sprawdź, jak wygląda menu kuligowe. Podczas zorganizowanych kuligów najczęściej mamy do dyspozycji takie smakołyki jak np. pieczone kiełbaski, ogórki kiszone, chleb ze smalcem, rozgrzewająca herbata czy grzaniec.
 • Bezpieczeństwo – dowiedz się, czy kuligi oferowane przez daną firmę są organizowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Jazda powinna odbywać się przy zachowaniu właściwej prędkości, za pomocą prawidłowo wytresowanych koni i odpowiednio oświetlonego zaprzęgu.
 • Ubezpieczenie – sprawdź, czy wybrana firma oferuje ubezpieczenie NNW i KL dla osób, które biorą udział w przejażdżce.
 • Cena – to kolejny ważny aspekt, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy organizującej kulig. Koszt kuligu najczęściej jest zależny od ilości atrakcji, które zostały przewidziane w wybranym pakiecie (kapela góralska, pokazy tańców góralskich, biesiada przy ognisku itp.).
podobne wpisy

Rząd USA dodaje DJI do czarnej listy

Możliwość komentowania Rząd USA dodaje DJI do czarnej listy została wyłączona

7 niezwykłych faktów na temat automatów do gry i kasyn

Możliwość komentowania 7 niezwykłych faktów na temat automatów do gry i kasyn została wyłączona

Wpływ technologii cyfrowych na zakłady sportowe

Możliwość komentowania Wpływ technologii cyfrowych na zakłady sportowe została wyłączona

Karykaturzysta na wesele – jak załatwić, jaka cena?

Możliwość komentowania Karykaturzysta na wesele – jak załatwić, jaka cena? została wyłączona

Zupa pomidorowa – Polacy ją lubią!

Możliwość komentowania Zupa pomidorowa – Polacy ją lubią! została wyłączona

Rynek hazardowy online w Polsce – ciekawostki

Możliwość komentowania Rynek hazardowy online w Polsce – ciekawostki została wyłączona

Wyprawa przez kraje kontrastów: Egipt i Cypr pod lupą

Możliwość komentowania Wyprawa przez kraje kontrastów: Egipt i Cypr pod lupą została wyłączona

Plaże dla naturystów w Polsce

Możliwość komentowania Plaże dla naturystów w Polsce została wyłączona

Legalne kasyna internetowe

Możliwość komentowania Legalne kasyna internetowe została wyłączona

Weselne porady i ciekawostki

Możliwość komentowania Weselne porady i ciekawostki została wyłączona

Jak przygotować przestrzeń do nauki

Możliwość komentowania Jak przygotować przestrzeń do nauki została wyłączona

Ubezpieczenie na wakacje w Grecji – jak wybrać najlepszą polisę?

Możliwość komentowania Ubezpieczenie na wakacje w Grecji – jak wybrać najlepszą polisę? została wyłączona

Create AccountLog In Your Account