OC i AC w pakiecie – czy to się opłaca?

OC i AC w pakiecie – czy to się opłaca?

OC i AC w pakiecie – czy to się opłaca?

Możliwość komentowania OC i AC w pakiecie – czy to się opłaca? została wyłączona

Ponieważ samo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które jest obowiązkowe dla kierowców, zapewnia bardzo wąską ochronę, z myślą o jej poszerzeniu wiele osób decyduje się na dobranie również autocasco. Czy wykupienie tych dwóch polis w pakiecie jest korzystne? Ile można w ten sposób zaoszczędzić i czy rzeczywiście pakiet jest godny uwagi? Tego dowiesz się z lektury artykułu

Założenia pakietu

Pakiet obejmujący OC i AC gwarantuje bardzo szeroką ochronę ubezpieczeniową, która powinna być wystarczająca dla przeważającej większości kierowców. Obowiązkowa polisa od odpowiedzialności cywilnej daje pewność, że sprawca szkód nie poniesienie bezpośrednich konsekwencji materialnych swojej winy, a dobrowolne autocasco pozwala na skuteczne ubieganie się o odszkodowanie w razie szkody dowolnego rodzaju. To właśnie AC jest kluczowym elementem pakietu, który chroni auto przed skutkami finansowymi takich zdarzeń jak np. zderzenie z sarną, uderzenie w drzewo, kradzież czy zniszczenie karoserii przez wandali. W takich sytuacjach OC nie działa – tylko z autocasco można uzyskać odszkodowanie.

Kupno OC i AC opłaca się przede wszystkim pod względem finansowym. Fakt, że kierowca nabywa jednocześnie dwa ubezpieczenia, jest premiowany przez towarzystwa niższą ceną niż łączna kwota, którą trzeba by zapłacić za obie polisy z osobna. Różnice się dość wyraźne, bo wynoszą 10-20% – jak pokazuje internetowa porównywarka ubezpieczeniowa najtan*ejuagenta.pl, tyle da się zaoszczędzić dzięki pakietowi. Przykładowo, jeżeli kupisz osobno AC i OC w dwóch różnych firmach i zapłacisz za nie razem 2000 zł, w pakiecie te same polisy będą kosztować 1600 zł. Oszczędność jest wyraźna, jednak trzeba pamiętać, że w przypadku autocasco należy brać pod uwagę nie tylko cenę.

Nie tylko cena się liczy

O ile OC w każdym towarzystwie jest identyczne, o tyle AC może się różnić znacząco pod względem zakresu gwarantowanej ochrony i oferowanych warunków. Dlatego nie jest powiedziane, że najkorzystniejszy cenowo pakiet rzeczywiście będzie najlepszym wyborem. Aby zyskać taką gwarancję, trzeba dokładnie sprawdzić zakres autocasco, upewniając się, że chroni przed odpowiednim ryzykiem i nie zawiera „haczyków”. Należy więc zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia AC, porównać je z innymi dostępnymi na rynku ofertami i dopiero spośród tych, które spełniają wymagania, wybrać najtańsze w pakiecie razem z OC.

Niekiedy zdarza się tak, że najtańszy pakiet kosztuje – przykładowo – 1600 zł i zawarte w nim AC zapewnia bardzo wąską ochronę, podczas gdy tylko nieco droższy (1800 zł) gwarantuje znacznie lepsze warunki. W takiej sytuacji trafniejszym wyborem jest drugi pakiet, bo mimo wyższej ceny oferuje większą ochronę. Przy wyborze pakietu nie należy się więc kierować wyłącznie wysokością składki, bo często nie jest tak, że najtańsza oferta jest najlepsza.

Kupuj pakiet i oszczędzaj

Nie da się jednak zaprzeczyć, że ważną zaletą kupowania OC i AC – poza kwestiami finansowymi – jest oszczędność czasu. Nabywając dwie polisy za jednym razem, wszystkie formalności i opłaty dokonuje się tylko raz, podczas gdy korzystanie z usług dwóch różnych towarzystw ubezpieczeniowych wyraźnie przedłuża procedury. Nie można zapominać także o tym, że kupno OC i AC pozwala czasami na dobranie jeszcze kolejnych ubezpieczeń w atrakcyjnych cenach, czyli assistance i NNW.

Gdzie szukać pakietu ubezpieczeniowego? W tych samych miejscach co OC i AC, czyli najlepiej w Internecie, wykorzystując w tym celu specjalne kalkulatory i porównywarki ubezpieczeniowe. Można również udać się do agenta ubezpieczeniowego. Jeśli jednak mimo wszystko chcesz kupić polisy osobno, porównaj ceny i wybierz najtańsze OC, a następnie AC.

https://najtan*ejuagenta.pl/
https://najtan*ejuagenta.pl/ranking-oc/
Linki zdjęte 22.06.21. Dziękujemy za współpracę. W przypadku chęci wznowienia prosimy o kontakt.

podobne wpisy

Co można robić podczas majówki?

Możliwość komentowania Co można robić podczas majówki? została wyłączona

Banderka podsalingowa

Możliwość komentowania Banderka podsalingowa została wyłączona

Jak grać w kasynie z maksymalną korzyścią dla siebie?

Możliwość komentowania Jak grać w kasynie z maksymalną korzyścią dla siebie? została wyłączona

Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik

Możliwość komentowania Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik została wyłączona

Czytajmy książki o lesie – dobrej wiedzy nigdy za wiele

Możliwość komentowania Czytajmy książki o lesie – dobrej wiedzy nigdy za wiele została wyłączona

Gry online – historia i współczesność

Możliwość komentowania Gry online – historia i współczesność została wyłączona

Czy brać wesele w zimie? Poradnik

Możliwość komentowania Czy brać wesele w zimie? Poradnik została wyłączona

Manufaktura Satyry w Żyrardowie – konkurs satyryczny

Możliwość komentowania Manufaktura Satyry w Żyrardowie – konkurs satyryczny została wyłączona

Burak – nieznane ciekawostki

Możliwość komentowania Burak – nieznane ciekawostki została wyłączona

EKUZ – wszystko, co musisz wiedzieć, aby poczuć się bezpiecznie za granicą

Możliwość komentowania EKUZ – wszystko, co musisz wiedzieć, aby poczuć się bezpiecznie za granicą została wyłączona

5 interesujących faktów o kasynach online, o których warto wiedzieć

Możliwość komentowania 5 interesujących faktów o kasynach online, o których warto wiedzieć została wyłączona

Bakalie i suszone owoce. Nie tylko na Boże Narodzenie

Możliwość komentowania Bakalie i suszone owoce. Nie tylko na Boże Narodzenie została wyłączona

Create AccountLog In Your Account