Czy warto kupić opony wielosezonowe?

Czy warto kupić opony wielosezonowe?

Czy warto kupić opony wielosezonowe?

Możliwość komentowania Czy warto kupić opony wielosezonowe? została wyłączona

Czy warto kupić opony wielosezonowe do całorocznej jazdy? Czym właściwie wyróżniają się opony całoroczne? W jakich sytuacjach sprawdzi się ogumienie wielosezonowe? Szczegóły na ten temat znajdziesz w niniejszej treści. Zapraszamy do lektury już teraz!  

  1. Czym wyróżniają się opony całoroczne?
  2. Dlaczego warto kupić opony wielosezonowe?

Opony wielosezonowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoją uniwersalność. Dzięki nim nie tylko nie musisz przed każdą zimą i ciepłą porą wymieniać swoich opon sezonowych ani szukać miejsca, w którym bez problemu będziesz mógł magazynować niepotrzebny aktualnie komplet ogumienia. Czym wyróżniają się opony całoroczne? Czy warto kupić opony wielosezonowe? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Czym wyróżniają się opony całoroczne?

Uniwersalne opony sezonowe to ogumienie, które jest pośrednim rozwiązaniem między oponami zimowymi a letnimi. To również taka opcja, która sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych. A zatem standardowe opony wielosezonowe można wykorzystywać przez cały rok, bez względu na to, czy jeździmy samochodem w ciepły dzień, czy w niskich temperaturach po śniegu.

Ogumienie wielosezonowe jest tak skonstruowane, że gwarantuje dobrą przyczepność zarówno na błocie pośniegowym, jak i rozgrzanej nawierzchni. Jednakże w porównaniu do sezonowych rozwiązań opony całoroczne w skrajnych warunkach mogą szybciej się zużywać. A to z kolei prowadzi do konieczności zakupu nowego kompletu. Z tej właśnie przyczyny nie poleca się opon wielosezonowych właścicielom samochodów z silnikiem o dużej mocy, którzy lubią dynamiczną i agresywną jazdę. Ogumienie całoroczne jest świetnym rozwiązaniem głównie do jazdy po mieście. Jeśli zatem nie jeździsz zbyt dużo, a Twoja trasa ogranicza się do miejskich ulic, opony wielosezonowe będą dla Ciebie najekonomiczniejszą i opłacalną opcją!

Dlaczego warto kupić opony wielosezonowe?

Niewątpliwie najważniejszą zaletą opon wielosezonowych jest oszczędność czasu oraz pieniędzy. W pierwszym przypadku nie musisz wymieniać opon co sezon i czekać w kolejce na swój termin. Szczególnie że wiele kierowców wymienia opony na ostatnią chwilę i to właśnie przez takie sytuacje tworzą się gigantyczne kolejki u wulkanizatora. Pieniądze natomiast dlatego, że nie płacisz na usługę, a także nie dokupujesz drugiego kompletu opon – zimowych lub letnich, w zależności od tego, których potrzebujesz. Dodatkowo nie musisz gospodarować odpowiedniego miejsca na ich przechowywanie lub płacić firmie, która oferuje możliwość przechowywania w ich magazynie ogumienia po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. 

Kolejną zaletą jest to, że pogoda nigdy nie zaskoczy kierowców, którzy używają opon wielosezonowych. Twój samochód zawsze będzie gotowy na podróż, bez względu na warunki zewnętrzne. 

Opony całoroczne mają również swoje wady. Minusem jest głównie to, że szybciej zużywają się w skrajnych temperaturach. Może okazać się, że będzie potrzeba częstszego kupowania nowego kompletu. Z tego powodu nie każdemu opłaca się montować opony wielosezonowe.

Kiedy zatem warto zdecydować się na opony całoroczne? Przede wszystkim wtedy, gdy lubimy spokojny styl jazdy i poruszamy się głównie po mieście. Na długie trasy i przy dynamicznej – wręcz agresywnej – jeździe opony wielosezonowe dużo szybciej się zużyją, dlatego dla takiego kierowcy nie będą ekonomiczniejszą i bardziej opłacalną opcją.

Opony letnie, a do tego opony zimowe? A może lepiej postawić na opony uniwersalne, które będą tańsze niż dwa komplety opon sezonowych? Na pewno warto pomyśleć o oponach wielosezonowych, co eliminuje konieczność przeprowadzania regularnej wymiany opon. Dla kogo opony całoroczne na pewno będą odpowiednie? Opony sezonowe są o tyle kłopotliwe, że trzeba je regularnie wymieniać. W przypadku opon letnich należy to zrobić wtedy, gdy spada temperatura. Jeżeli używa się opon całorocznych, takie sytuacje nie mają miejsca.

Link zdjęty 17.5.24, dziękujemy za współpracę / now***ony.pl

podobne wpisy

Dlaczego dostawcy kasyn są ważni?

Możliwość komentowania Dlaczego dostawcy kasyn są ważni? została wyłączona

Turystyka stadionowa czyli groundhopping

Możliwość komentowania Turystyka stadionowa czyli groundhopping została wyłączona

Najbardziej hazardowe miasto w Polsce

Możliwość komentowania Najbardziej hazardowe miasto w Polsce została wyłączona

Podróże kulinarne. Gdzie warto się wybrać?

Możliwość komentowania Podróże kulinarne. Gdzie warto się wybrać? została wyłączona

Jak jeździć samochodem w zimie

Możliwość komentowania Jak jeździć samochodem w zimie została wyłączona

Wyjeżdżasz? Pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania

Możliwość komentowania Wyjeżdżasz? Pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania została wyłączona

Wyjazd na narty z dziećmi. Gdzie jechać, o czym pamiętać?

Możliwość komentowania Wyjazd na narty z dziećmi. Gdzie jechać, o czym pamiętać? została wyłączona

Najlepsze i najłatwiejsze sposoby zarabiania w Internecie w Polsce

Możliwość komentowania Najlepsze i najłatwiejsze sposoby zarabiania w Internecie w Polsce została wyłączona

Największe kasyna na świecie – TOP 10

Możliwość komentowania Największe kasyna na świecie – TOP 10 została wyłączona

Historia dziecięcych zabawek

Możliwość komentowania Historia dziecięcych zabawek została wyłączona

Konkurs na plakat Instytutu Polskiego w Wiedniu

Możliwość komentowania Konkurs na plakat Instytutu Polskiego w Wiedniu została wyłączona

10 pomysłów na niecodzienne atrakcje weselne

Możliwość komentowania 10 pomysłów na niecodzienne atrakcje weselne została wyłączona

Create AccountLog In Your Account