Autentyczne historie ze słowem urlop

Autentyczne historie ze słowem urlop

Autentyczne historie ze słowem urlop

Możliwość komentowania Autentyczne historie ze słowem urlop została wyłączona

Urlop ciekawostki

1. Wakacje w klasztorze

• Organizatorzy wyjazdów turystycznych prześcigają się w wymyślaniu atrakcji, aby przyciągnąć klientów. Firmy organizujące szkoły przetrwania przebiła ostatnio oferta mniszek z zakonu Kamedułów pod Łodzią. 2-tygodniowy pobyt w zakonie o ostrych regułach, bez wychodzenia na zewnątrz, niemal bez zamieniania słowa z innymi. Modły, kontemplacje, a dla zainteresowanych możliwość wspólnej pracy z mniszkami w ogrodzie. Urlop kosztuje „co łaska”.

2. Najdłuższy urlop świata

• Nie strajki lekarzy i pielęgniarek, ale przepisy Unii Europejskiej mogą wkrótce wywrócić naszą służbę zdrowia na łopatki. Według tych przepisów, za dodatkowe dyżury czyli nadgodziny (to dotyczy większości lekarzy) należy się nie tylko dodatek finansowy, ale i odpowiednio długi wypoczynek. Z tych przepisów skorzystał niedawno dyrektor szpitala w Opolu. Gdy lekarze zaczęli się domagać zaległych urlopów, dyrektor podliczył ich nadgodziny. A ponieważ przepisy należy uszanować, a lekarze urlopu się domagali – dyrektor wysłał ich na 2 lata (bezpłatnego) urlopu.

3. Urlop ciekawostki: poezja pracy

• Skończyły się czasy, gdy nie można było znaleźć pracy. Teraz to pracodawcy wychodzą ze skóry, aby znaleźć pracowników. Niektórzy chcą być oryginalni i w ogłoszeniach prasowych silą się na poezję: „Latem Cię schłodzę, ogrzeję w mróz, zapłacę urlop, dam na ZUS”. Oprócz zachęty pojawia się też poetycki szantaż: „Czekam i czekam, a czas płynie, czy szukać mam na Ukrainie?”.

5. Inwalida i wojsko

• Jeździsz na wózku inwalidzkim i sądzisz, że nie zostaniesz powołany do wojska? Nie bądź tego taki pewien. Studiujący w Poznaniu Bartosz wziął urlop dziekański i pojechał do Irlandii zarobić. Pech chciał, że wpadł pod samochód i ma uszkodzony rdzeń kręgowy. W Irlandii przeszedł operację, porusza się na wózku inwalidzkim. Nie może się sam umyć, ubrać, położyć do łóżka. Tymczasem z WKU, do jego rodzinnego domu w Polsce przychodzą wezwania do stawienia się na wojskową komisję lekarską. Na nic zdają się tłumaczenia, że syn jest w Irlandii i jest inwalidą. Nie wystarcza dokumentacja lekarska z Irlandii. Jeśli Bartosz osobiście nie zgłosi się do WKU, ta zgłosi sprawę do prokuratury. Bo komisja lekarska nie może wydać swego oświadczenia nie widząc zainteresowanego. Takie jest prawo i tego nikt, poza Sejmem, zmienić nie może. Chyba, że członkowie komisji lekarskiej pojadą osobiście do Irlandii. Ale za czyje pieniądze?

6. Tajemnica za złotówkę

• Czy jest możliwy urlop w górach, w luksusowym apartamencie, za 1 zł dziennie? Dotychczas wmawiano wszystkim, że powstające w ostatnich latach luksusowe budynki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (szkło, marmury, superszybkie windy, drzwi na fotokomórkę) są dla dobra nas wszystkich, w szczególności dla rencistów. ZUS ma gigantyczne długi; zresztą tyle dziwnych rzeczy dzieje się wokół ZUS-u, że nie będziemy powtarzać się za innymi gazetami. Nie wiemy w ilu ZUS-owskich luksusowych budynkach kryją się apartamenty dla wybrańców, ale oto przykład z Jeleniej Góry. Nowoczesny gmach przy ul. Sygietyńskiego. Na parterze kłębowisko rencistów stojących pokornie w długich kolejkach, dwa piętra wyżej luksusowe apartamenty dla wtajemniczonych, skromnie zwane „pokojami gościnnymi”. Pracownicy ZUS-u mogą tu spędzić urlop, płacąc symboliczne 1 zł za całodzienny pobyt. Ciekawostka ekonomiczna: ZUS nie dopłaca do pobytu osób w tych apartamentach. Za 2-osobowy hotel z łazienką w pobliskich hotelach trzeba zapłacić od 150 do 300 złotych. Cud nad Wisłą?

Urlop ciekawostki: (c) Szczepan Sadurski, z rubryki „Paranoja Polska” publikowanej w piśmie satyrycznym Twój Dobry Humor, 2003-2007

Zobacz też:
> Dowcipy o urlopie
> Podobne teksty na inne tematy

podobne wpisy

Mąż i żona – prawdziwe historie

Możliwość komentowania Mąż i żona – prawdziwe historie została wyłączona

Dobry Humor ma 20 lat

Możliwość komentowania Dobry Humor ma 20 lat została wyłączona

Anegdoty o aktorach amerykańskich

Możliwość komentowania Anegdoty o aktorach amerykańskich została wyłączona

Humor z zeszytów

Możliwość komentowania Humor z zeszytów została wyłączona

Zazdrosna dentystka z Polski

Możliwość komentowania Zazdrosna dentystka z Polski została wyłączona

Zabawne dowcipy o policji i policjantach

Możliwość komentowania Zabawne dowcipy o policji i policjantach została wyłączona

Śmieszne dowcipy o Włochach

Możliwość komentowania Śmieszne dowcipy o Włochach została wyłączona

10 najlepszych żartów Prima Aprilisowych świata

Możliwość komentowania 10 najlepszych żartów Prima Aprilisowych świata została wyłączona

Humor na EURO 2012

Możliwość komentowania Humor na EURO 2012 została wyłączona

Wodzimierz Lubański – anegdoty piłkarskie

Możliwość komentowania Wodzimierz Lubański – anegdoty piłkarskie została wyłączona

Najlepsze dowcipy o góralach

Możliwość komentowania Najlepsze dowcipy o góralach została wyłączona

Wesoły Wieżowiec – siedziba Partii Dobrego Humoru

Możliwość komentowania Wesoły Wieżowiec – siedziba Partii Dobrego Humoru została wyłączona

Create AccountLog In Your Account