Muzea we Wrocławiu – TOP 10

Muzea we Wrocławiu – TOP 10

Muzea we Wrocławiu – TOP 10

We Wrocławiu jest szereg ciekawych placówek muzealnych, a ponieważ każdy ma inne zainteresowania, trudno wskazać te najciekawsze. SuperPolonia.info zebrało informacje o wrocławskich muzeach i subiektywnie wybrało Muzea we Wrocławiu, które z pewnością zainteresują, nie tylko turystów. Oto nasze spojrzenie na ciekawe wrocławskie muzea

Panorama Racławicka

 1. Panorama Racławicka jest jednym z najbardziej znanych muzeów w mieście. W niewielkim budynku (wybudowanym specjalnie, aby prezentować to co jest wewnątrz) znajduje się wyjątkowy obraz, Panorama Racławicka.
  Mające ponad sto metrów długości dzieło, przedstawia zwycięstwo Polaków w jednej z bitew powstania kościuszkowskiego. Obraz został namalowany przez Wojciecha Kossaka, Jana Stykę i innych malarzy pod koniec XIX wieku.
Wrocław muzea we Wrocławiu Rotunda Panorama Racławicka
Muzea we Wrocławiu: Rotunda, a w niej słynna Panorama Racławicka

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

 1. Muzeum Narodowe we Wrocławiu można zwiedzać po okazaniu biletu na Panoramę Racławicką. Znajduje się przy ulicy Powstańców Warszawy 5. Na terenie obiektu można zobaczyć dzieła Jana Matejki, nagrobek Henryka Pobożnego czy przestrzenna kompozycje Magdaleny Abakanowicz, tzw. abakany. W muzeum można podziwiać malarstwo i rzeźbę.

Arsenał Wrocław

 1. Arsenał Wrocław to miejska zbrojownia, która została wybudowana w XV wieku. Dziś jest tu oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia, gdzie znajdują się ekspozycje poświęcone militariom, archeologii i architekturze. Regularnie odbywają się tutaj różnego rodzaju eventy kulturalne.
Wrocław Arsenał muzea we Wrocławiu
Muzea we Wrocławiu: Arsenał

Muzeum Motoryzacji

 1. Muzeum Motoryzacji znajduje się prawie we Wrocławiu, na Zamku Topacz. Konkretnie, w miejscowości Ślęza, przy ulicy Templariuszy 1. Wśród dwustu eksponatów muzeum znajdują się na przykład pojazdy przedwojenne, motocykle i motorowery, stare samochody amerykańskie oraz kolekcja aut marki Rolls Royce czy Bentley z lat od 1922-2005.

Centrum Historii Zajezdnia

 1. Centrum Historii Zajezdnia znajduje się przy ulicy Grabiszyńskiej, a wśród zbiorów znajdują się przedmioty codziennego użytku, wyposażenie mieszkań i zabawki z czasów PRL-u. Kolekcję wzbogaca dokumentacja fotograficzna.

Muzeum Pana Tadeusza

 1. Muzeum Pana Tadeusza znajduje się przy wrocławskim Rynku, a jego największym skarbem jest rękopis arcydzieła polskiego wieszcza. Wystawa poświęcona „Panu Tadeuszowi” urozmaicona jest licznymi grafikami, rzeźbami i manuskryptami, które mają znaczenie dla polskiej kultury i historii walk narodowowyzwoleńczych. Ponadto w muzeum można zobaczyć wystawy poświęcone Władysławowi Bartoszewskiemu, Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu i Tadeuszowi Różewiczowi.
Wrocław muzea we Wrocławiu Muzeum Miejskie pałac królewski
Muzea we Wrocławiu: Muzeum Miejskie, pałac królewski. Foto: Robert Niedźwiedzki / cc by-sa 3.0

Muzeum Poczty i Telekomunikacji

 1. Muzeum Poczty i Telekomunikacji jest jedyną placówką muzealną w Polsce, która skupia się na działalności Poczty Polskiej. Znajduje się przy ulicy Zygmunta Krasińskiego 1, a wystawy historyczne, filatelistyczne i artystyczne muzeum zdobyły wiele prestiżowych nagród.

Muzeum Współczesne

 1. Muzeum Współczesne zlokalizowane jest w schronie przeciwlotniczym wybudowanym w latach czterdziestych XX wieku. W tej wrocławskiej placówce muzealnej można podziwiać wystawy poświęcone sztuce współczesnej autorów z całego świata.

Muzeum Sztuki Mieszczańskiej

 1. Muzeum Sztuki Mieszczańskiej znajduje się w Starym Ratuszu. Na miejscu można podziwiać dokonania wrocławskich artystów i rzemieślników, które powstawały na przestrzeni dekad.

Muzeum Przyrodnicze

 1. Muzeum Przyrodnicze we Wrocławiu zostało założone w pierwszej połowie XIX wieku. Znajduje się tutaj największa wystawa przyrodnicza w Polsce, która ukazuje świat zwierząt i roślin. Wielką atrakcją placówki jest niemal kompletny, jedyny w Polsce układ kostny płetwala błękitnego.

Muzea we Wrocławiu i zdjęcia: (1): (c) SuperPolonia.info / GT
Na górnym zdjęciu: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, foto: Marek Śliwecki / cc by-sa 4.0

Zobacz też:
>
>

podobne wpisy

Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta

Możliwość komentowania Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta została wyłączona

Najlepsza atrakcja na event we Wrocławiu

Możliwość komentowania Najlepsza atrakcja na event we Wrocławiu została wyłączona

Wrocław. Wyspa Piasek na Odrze i jej atrakcje

Możliwość komentowania Wrocław. Wyspa Piasek na Odrze i jej atrakcje została wyłączona

Wrocławskie krasnale – to warto wiedzieć

Możliwość komentowania Wrocławskie krasnale – to warto wiedzieć została wyłączona

Poznaj dzielnice Wrocławia

Możliwość komentowania Poznaj dzielnice Wrocławia została wyłączona

Wrocław Leśnica ciekawostki

Możliwość komentowania Wrocław Leśnica ciekawostki została wyłączona

Wrocław jak Nowy Jork?

Możliwość komentowania Wrocław jak Nowy Jork? została wyłączona

Create AccountLog In Your Account