5 miejsc w Polsce na jesienny weekend

5 miejsc w Polsce na jesienny weekend

5 miejsc w Polsce na jesienny weekend

Możliwość komentowania 5 miejsc w Polsce na jesienny weekend została wyłączona

Jeśli złota polska jesień jest łaskawa i wciąż mamy dobrą pogodę, może zaplanować wyjazd na weekend przed zimą? Podpowiadamy, gdzie ciekawie spędzić czas

Bory Tucholskie

Jeśli jesteś miłośnikiem lasów, długich spacerów, przejażdżek rowerowych lub grzybobrania, tutaj poczujesz się jak w niebie. Bory wiele oferują szczególnie tym osobom, które chciałyby uciec od zgiełku miasta. Płaski teren idealnie nadaje się na dłuższe wycieczki, a ciągnące się bezkreśnie lasy obfitują we wszelkiego rodzaju grzyby. Warto wybrać się także do Rezerwatu przyrody Cisy Staropolskie, który jest najstarszym rezerwatem w Polsce i drugim w Europie. Cisza, spokój, bory i jeziora, to zapowiedź idealnego wypoczynku.

Białowieża

To propozycja dla osób pragnących odpoczynku od miasta, pędu i technologii. Może być problem ze złapaniem zasięgu w telefonie, za to jest szansa, że twoją drogę przetnie jeden z żubrów, których rezerwat znajduje się nieopodal. W Białowieży czas płynie wolniej, spacery po puszczy pokazują siłę natury, a przenikające się kultury katolicyzmu i prawosławia tworzą ciekawą mieszankę. Można zauważyć ją w architekturze miasteczka, zwyczajach, a także wyśmienitym jedzeniu, którego tu nie brakuje. Kolacja na starej stacji kolejowej może przenieść cię w czasie do opowieści o Annie Kareninie.

Bieszczady

Miejsce nadal nieodkryte i będące celem coraz większej ilości turystów. Nawet spędzając tu weekend można przejść piękne bieszczadzkie szlaki, jeździć na rowerach, a jeśli nie planujemy wycieczek po górach, to zobaczyć Jezioro Solińskie – największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny retencyjno-energetyczny. Warto jest zagłębić się nieco w historię tej części Polski i spróbować poszukać starych cerkwi. Przerwa w wędrówce i herbata w schronisku będą dobrym momentem na odkrywanie opowieści o tych okolicach.

Trójmiasto

To miejsce Polski jest najchętniej wybierane latem. Jesienią nieco pustoszeje, ale ta pora roku sprzyja spacerom po pustej plaży i odwiedzaniu restauracji, które w szczycie sezonu wypełnione są po brzegi. Molo w Sopocie zachęca spacerowiczów, a ulice pięknego Gdańska sprzyjają zwiedzaniu. Można przejść się ulicą Mariacką, sprawdzić czemu Zielona Brama jest tak nazwana, chociaż nie jest tego właśnie koloru oraz rozpocząć dzień w kawiarni, z widokiem na wodę. Może przy okazji odwiedzić Teatr Szekspirowski lub inne miejsce o charakterze kulturalnym, których tu nie brakuje. Jesienią można poznać Trójmiasto od zupełnie innej strony.

Kraków i okolice

Jednym z najbardziej urzekających jesienną porą miast, jest Kraków. Zachwyca zabytkami, których architektura świetnie komponuje się z wszechobecnymi barwami jesieni. Można zrezygnować z pomocy profesjonalnych przewodników i zorganizowanych grup, a zamiast tego niespiesznym krokiem poznawać nowe miejsca na mapie miasta. To także wspaniały czas na zwiedzenie najpopularniejszych zabytków Krakowa, w których o tej porze roku pojawia się mniej turystów.

podobne wpisy

Polskie ślady na Marsie

Możliwość komentowania Polskie ślady na Marsie została wyłączona

Ulica Wiejska w Helu

Możliwość komentowania Ulica Wiejska w Helu została wyłączona

Góry Świętkorzyskie, to nie góry

Możliwość komentowania Góry Świętkorzyskie, to nie góry została wyłączona

Polska wygrała Euro 2012

Możliwość komentowania Polska wygrała Euro 2012 została wyłączona

Lech Wałęsa na znaczku pocztowym

Możliwość komentowania Lech Wałęsa na znaczku pocztowym została wyłączona

Hotel, motel, hotelik? Zawiłości nazw

Możliwość komentowania Hotel, motel, hotelik? Zawiłości nazw została wyłączona

Najbardziej ruchliwe stacje kolejowe w Polsce

Możliwość komentowania Najbardziej ruchliwe stacje kolejowe w Polsce została wyłączona

II wojna światowa. Polacy, którzy ratowali Żydów

Możliwość komentowania II wojna światowa. Polacy, którzy ratowali Żydów została wyłączona

Historia Sandomierza i jego zamek

Możliwość komentowania Historia Sandomierza i jego zamek została wyłączona

Pałac w Krześlicach, woj. wielkopolskie

Możliwość komentowania Pałac w Krześlicach, woj. wielkopolskie została wyłączona

Frankenstein i Ząbkowice Śląskie

Możliwość komentowania Frankenstein i Ząbkowice Śląskie została wyłączona

Krosno – śladami sławnych Polaków

Możliwość komentowania Krosno – śladami sławnych Polaków została wyłączona

Create AccountLog In Your Account